Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
7%
Nekem meg beteg testvérem van és el nem tudom képzelni, hogy ne legyen ott a számomra fontos eseményeken. Ő nem egy probléma, amitől meg kell szabadulni. Fájdalmas látni, hogy a párod nem szereti a testvérét annyira, hogy bárki előtt büszkén felvállalja, csak egy zajos, kiszámíthatatlan nehezítő tényezőnek látja. Gondolom szerelmes vagy, azért vagy vak az ilyen mélységesen alacsony EQ-ra. Örülök, hogy a szülei másképp látják ezt. Teljes mértékben megértem őket és mélységesen csalódnék, ha a mi családunkban reagálna így valaki.
2023. jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
91%

El szeretne egyáltalán a párod testvére menni vagy csak a szülők eröltetik h ott kell lennie?


Én kompromisszumos megoldást javaslok. Ha lesz polgári+templomi szertartás is akkor a polgárin csak a szülők testvérek és a tanuk vegyenek részt. A többi vendég csak a templomira plussz a lagzira jöjjön. A polgári után a szülőkbhaza vihetik a tesot és a vacsira még mindig el tudnak menni ha a templomba nem is. Így ott is van a jeles alkalmon a testvér de elkerülhető hogy a sok ember a zene a buliba felzaklassa

2023. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem gonoszság. Igazatok van. A szülők meg csak szülők. Nekik a gyerekük az első, bármi áron. Amit a 12-es ír, talán nem rossz ötlet, de ki tudja, hogy a csak a polgárira mennek, nem lesz-e megint zaklatott egy szótól?
2023. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 anonim ***** válasza:
95%
11es. A te tesód is autista? Hidd el nem mindegyik egyforma. Van akinek súlyos értelmi fogyatékosság is párosul mellé.
2023. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/114 A kérdező kommentje:

11: De azt nem írtad, hogy a testvéred milyen állapotban van.

Hát nem tudom.. nem érezzük mi azért szemètnek magunkat, mert nem szeretnénk, hogy ott legyen életünk egyik nagy napján egy olyan sérült ember, akinek, ha nem tetszik valami elkezd törni zúzni.

2023. jan. 15. 08:27
 16/114 anonim ***** válasza:
7%

"Hát nem tudom.. nem érezzük mi azért szemètnek magunkat, mert nem szeretnénk, hogy ott legyen életünk egyik nagy napján egy olyan sérült ember, akinek, ha nem tetszik valami elkezd törni zúzni."


Ezt mondtam én is, csak más szavakkal. Ti nem érzitek. Én igen.

2023. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/114 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, a 11es egy tipikus mártír. Aki ilyen helyen dolgozik/ilyen a családtagja az belátja hogy szerencsétlen gyereknek sem jó ez.
2023. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/114 anonim ***** válasza:
6%
14: igen. Nehéz eset. A helyszínt és a rendezvényt is ahhoz igazítottuk, hogy neki IS jó legyen. Mert szeretem és azt akartam, hogy ott legyen és élvezni tudja. Amennyire az állapota és helyzete megengedi. Attól, hogy beteg még lehet ő is boldog. Velem együtt.
2023. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 anonim ***** válasza:
9%
Nem vagyok mártír. Nem szenvedek. Csak szeretem a testvéremet. Jobban, mint azt, hogy zajtalan legyen az esküvői videófelvételem, vagy amennyire a szomszéd Mariska néni személyes véleménye érdekel.
2023. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/114 anonim ***** válasza:
92%
08:14 - lászik, hogy messziről se tapasztaltad, milyen lehet a krdező párjának az élete, tapasztalata. Így könnyű véleményt formálni, és EQ-szegénységre hivatkozni, hogy neked soha nem tette tönkre a legfontosabb pillanataidat senki, soha nem voltál az igényeiddel együtt visszaszorítva, hogy egy társadalmi együttélési normákhoz alkalmazkodni képtelen ember őrjöngését kelljen mindenhol csodálnod, holott csak annyi kellene, hogy belássák, hogy nem szabad odavinni, mert nyilván azért őrjöng, és viselkedik borzalmasan, mert NEKI SE JÓ ott. De hát a szent családosdi maszlag a szülők hülye fejében veri az egészséges és a beteg gyerek igényeit is! Másnak meg az ilyen ál-empatikus ember a visszataszító.
2023. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!