Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 anonim ***** válasza:
88%

Az autizmus nagyon nagyon széles spektrumon mozog. Hallottam egyszer az egyetemen egy autista kutatónőt előadni, kiváló szakember volt. Az autista unokatesóm meg (40 éves férfi) meg egyszer odalépett az anyámhoz és elkezdte markolászni a mellét, aztán meg nem értette, hogy ez miért baj.

Ti ismeritek, hogy a leendő sógor milyen. Ha úgy ítélitek meg, hogy megbízhatatlan a viselkedése, akkor ne legyen ott.

2023. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 anonim ***** válasza:
83%
Brutalisan oszinte leszek! Ha ilyen merteku altalanos iskolas atrocitasok ertek volna mint a volegenyt. Ha egesz eletemben 1/3 szeretetet kaptam volna a tesom miatt ( vagy meg annyit sem) es ezen felul megkernenek ra, hogy gondozzam mikor ok mar nem lesznek, haaat ne haragudjon meg a vilag de a nagy lo..aszt. Oda kell allni a szulo ele es ezt mondani “ Apa, anya, az egesz gyerekkorom errol szolt, hogy “Danika” igy meg ugy, nem indulhattam en sem egyenlo esellyel a testverem miatt. Akkor hozna a f..om az eskuvore. El van o magaban is, a megszokott vilagaban. Neki igy jo es azt akarnam, hogy a jeles napon ne legyen itt es azert nem mert ez az egy nap CSAK es kizarolag is ROLUNK szol. Ha megsertodtok ha nem de ez így lesz. Azert pedig kulon koszonet ha ti sem lesztek itt mert nincs kedvem nezni a savanyu, begyepesedett pofatokat. Bocs a vege eros lett de akkoris. Annyira felkur, hogy oke nem tehet rola de 25 evet akkor is elvett vmilyen szinten az egeszseges testveretol. Nem o konkretan hanem a betegseg, de hat ki nem szarja le, hogy mi miert tortent a lenyeg ami most van. Ugyhogy szvsz orulnek is neki a masik gobdolatom az, hogy indok is kell, hogy miert nem tudunk naszajandekot adni. Ravaszak ezek a szulok. :D
2023. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/114 anonim ***** válasza:
10%

"

Annyira felkur, hogy oke nem tehet rola de 25 evet akkor is elvett vmilyen szinten az egeszseges testveretol"

Gondolom a betegségére nem írigykedsz!

2023. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 anonim ***** válasza:
69%
A 92-es miért lett lepontozva, amikor teljesen igaza van?
2023. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/114 anonim ***** válasza:
87%
Ezt nem finoman megemlíteni kell, hanem két felnőtt ember közli másik két felnőtt emberrel, hogy esküvő lesz, melyre szeretettel meghívják anyukát és apukát. Gézukát nem, a mindenki által ismert okok miatt. Azért szóltok időben, hogy ne okozzon gondot felügyeletet találni neki ha a kedves szülők megtisztelnek benneteket jelenlétükkel. Ennyi, sem több, sem kevesebb. Vitába belemenni tilos. Ha mondják, hogy akkor ők sem mennek, sajnáljuk, de természetesen tudomásul vesszük. Amúgy, nyílnak már a nárciszok a kertben? Nagyon finom ez a vadas...
2023. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/114 anonim ***** válasza:
11%
És nem vagyok szent asszony! Sosem voltam csak megértem a szüleit! Gondolj bele a bűntudatba amiben élnek!
2023. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 anonim ***** válasza:
89%
Bűntudatuk az egészséges gyerekük felé legyen! Megnyomorították az életét, most végre megszabadulhatna, de a drága szülők folytatnák...
2023. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/114 anonim ***** válasza:
4%
De mivel nyomorították meg? Tényleg nem értem!
2023. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 anonim ***** válasza:
94%
#102 Igazából még a betegét is. Elrángatták olyan eseményekre, amik egyértelműen nem tesznek neki jót.
2023. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 anonim ***** válasza:
83%
#103 Mert nincs agyad, és csak azt olvasod, amivel a kérdező párját állíthatod be szrnak.
2023. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!