Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/114 anonim ***** válasza:
2%
De erről nem is tudunk semmit! A kérdező sosem írt konkrétumot!
2023. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/114 anonim ***** válasza:
0%

105#

Hát engem nyugodtan elhordhatsz mindennek! Mondjuk nem sokra mész vele! Azt olvasom amit a kérdező ír!

2023. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/114 anonim ***** válasza:
80%
#106 Oszt oda van írva a fő kérdésbe a példa. Nem másolom be neked megint, úgyse tudod elolvasni, mert az már nem támasztja alá az agyatlan gondolataidat.
2023. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/114 anonim ***** válasza:
27%
108, az nem számít neki, lényeg, hogy szórhassa a kis piros 75%-ot mindenkinek, aki nem a kérdezőt nyomorítaná tovább. És tagadja, hogy ő kötekedne minden ilyen kérdésnél. :)
2023. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/114 anonim ***** válasza:
3%

109#

Én nem pontozok senkit! Teljesen felesleges!

Nekem a kérdés kamunak tűnik! Legalábbis részei annak tűnnek! Értsd már meg, hogy én neked adnék igazat, ha elhinném!

2023. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/114 anonim ***** válasza:
12%
5, 6, 7, 8 Nem megoldás az, hogy emiatt az illető párja megszakítja a szüleivel a kapcsolatot. Próbálniuk kell egymás között rendezniük a viszonyokat. Nem hiszem, hogy nem szeretik annyira, mint a testvérét. Ha ő annyira súlyos eset, akkor vagy úgy kell szervezni az esküvőt, hogy neki is jó legyen vagy ha valamilyen módon azt fejezi ki, hogy nem akar menni, akkor nem viszik. Az első módszert csak akkor kell alkalmazni, ha nem tud meglenni a szülők nélkül. Egy szülő minden gyerekét egyformán szereti
2023. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/114 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonosz. A szülők rosszul szeretik a gyereküket, a neurotipikus szemüvegükön keresztül nézik, mintha ő is az lenne, és úgy reagálna érzelmileg a dolgokra, ahogy ők, tehát megsértődne pl. ha nem vehetne részt a testvére esküvőjén. Pedig valójában a szerencsétlen annak örülne legjobban, ha megúszná, hogy ott kelljen lennie egy csomó számára idegennel, idegen közegben, a napi rituáléitól megfosztva. Ő nem akar ott lenni, a testvére sem akarja, hogy ott legyen, és ez nem a szeretetről szól. Emellett (és ez talán kicsit gonosz) a fogyatékkal élő gyerek nevelése a szülő saját döntése, így nincs joga az egészséges gyerekét a szükségesnél jobban terhelni vele, annak az egész életét, összes nagy eseményét alárendelni a fogyatékkal élőnek. Az viszont jogos probléma lehet, hogy hogy oldanák meg a felügyeletét, ha nélküle elmennének az esküvőre.
2023. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/114 anonim ***** válasza:
89%

#111 Lehet, hogy egyformán szeretik, de nem jól, és ez egyik gyereknek sem jó.

Amíg nem szokták meg és fogadták a szüleim az autizmusom, engem is hurcolásztak helyekre, kb 14 éves koromig, amik nem voltak nekem jók, és láthatólag nem voltak jók(bár nálam pohárhajigálás nem volt). A tesómról elvonta a figyelmet az én nehézségeimnek a megjelenése, tehát egy ideig nem is voltunk jóba, mert ő azt élte meg, hogy én vagyok az első, és mindent tönkreteszek (és nálam még nem is volt annyira durva, mint a kérdésben)

Amint a hurcolászásom megszűnt, tudott javulni a kapcsolatom a testvéremmel. Na meg nem stresszel a sok nekem nem jó, és elkerülhető szituáció.

2023. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/114 Darius- ***** válasza:
26%
Legalabb nem utaznak, ha ott van. Én tuti elmennék.
2023. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/114 anonim ***** válasza:
100%
111, tudom, mire gondolsz az egyformán alatt, (hogy ugyanannyira) de itt pont az a baj, hogy egyformán akarták kezelni a neurotipikus és az autista gyereket, méghozzá neurotipikus módon (mivel ők is azok.) Ezzel rengeteg rossz élményt adtak mindkét gyereküknek. Az autistákra egyáltalán nem igazak a szokásos konvenciók, pl. hogy azzal akarnák kifejezni a szeretetet, hogy ott akarnak lenni minden fontos eseményen. Egyáltalán nem, ha ez idegen helyzetet, a napi rituálék borulását és a komfortzóna felrúgását jelentené. Meltdown-okba (összeomlásokba, rohamokba) hajszolták az autista gyereket, miközben megalázó helyzetbe hozták és a társai gúnyolásának tették ki a neurotipikus gyereket, benne is komoly traumákat okozva. Az autista vagy tönkretette a megalázó jeleneteivel a nagy pillanatait (miközben ő maga is szenvedett) vagy azzal, hogy a sértődött szülők távolmaradtak miatta maguk is, éreztetve, mennyire rossz a neurotipikus, amiért nem akarja az autista meltdown-t nézni a szalagavatón pl. És most készek az esküvőjével is eljátszani, valamint mondogatják neki, hogy a saját majdani családját is alá kell rendelnie a testvérnek, akit igazából így nem is tudott megszeretni (a gyerekek nem szeretik automatikusan egymást, csak mert testvérek. Ha csupa rossz élményt kap egyik a másiktól, nem fogja szeretni csak azért, mert ugyanabban a méhben fejlődött ki, felnőttként nem lesz jó a kapcsolat.) Ez messze túl fog mutatni az esküvőn. A szülőknek azzal is szembe kell nézni, hogy az autista gyerek jó eséllyel megy az otthonba a haláluk után, mert nem lesz igény a testvérében arra, hogy gondozza, főleg, ha ott lesznek a saját gyerekei. Egy felnőttet fékezni őrjöngés közben nem olyan egyszerű már.
2023. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!