Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 A kérdező kommentje:
Szerintem a múlton, vagy hogy miért is alakult ez így, kár rágódni, ezt elemezni. Nekem is volt kapcsolatom, nem sündörögtem én senki körül!
2023. máj. 25. 09:50
 12/117 anonim ***** válasza:
93%

De miért kell ezt elmondani?


Feltételezem, nem terveztek együtt lenni attól függetlenül, mit éreztek.


A testvéred párja szakítson valami indokra hivatkozva, lépjen ki az életetekből, te meg temesd el magadban ezt a dolgot, mert semmi értelme tönkreb*szni vele a családi kapcsolatokat.


A gyerekemet nem szeretném kevésbé emiatt, de most te sem gondolod, hogy ezt családon belül normálisan lehet majd kezelni. Nyilván veled tartani fogják a kapcsolatot, de valószínűleg a nővéred egy életre megutál, ezért soha többet nem lesz semmi közös ebéd, program, nem fognak találkozni a gyerekeitek, satöbbi. Kell ez neked?

2023. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 A kérdező kommentje:

"De miért kell ezt elmondani?

Feltételezem, nem terveztek együtt lenni attól függetlenül, mit éreztek."


De igen, és ezért szeretném elmondani otthon.

Nyilván nem azt jelenti, hogy júniusban anyukám szülinapjára már kéz a kézben megyünk, sőt. Viszont szeretnénk ennek adni egy rendes, igazi esélyt, nem titkolózva, titkokkal terhelve.

A szüleimnek meg azért szeretném elmondani, mert sosem hazudtam nekik, kamaszkoromban is tudtak minden ügyes-bajos dolgomról.

2023. máj. 25. 09:57
 14/117 anonim ***** válasza:
93%
Teljes ellentmondás a korábbi hsz-dal... (9:42)
2023. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 A kérdező kommentje:
Nem látok semmilyen ellentmondást.
2023. máj. 25. 10:00
 16/117 anonim ***** válasza:
97%
Szóval elszereted a testvéred vőlegényét és a szüleid ezek után öleljenek a keblükre... hát én minimum látni se akarnálak többet.
2023. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
99%

15:

esküvőt tartani sehogy sem lenne fair, még úgysem, ha mi a saját dolgunk végére pontot tennénk.


Feltételezem, nem terveztek együtt lenni attól függetlenül, mit éreztek."


De igen

2023. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
96%

Hát figyelj, úgy látszik te ezt mélyen magadban már eldöntötted, hogy nem adod fel a férfit, pedig a leglogikusabb és a mindenki számára legjobb döntés az lenne.


Ugyan ilyen családi struktúránk van mint nektek, csak épp én vagyok a nővér, és ha a húgom összejönne a jegyesemmel, soha többet nem állnék vele szóba, de biztosíthatlak, hogy a családom többi tagja sem viszonyulna úgy hozzá, mint régebben, főleg, hogy ezzel te magad teszed tönkre a családot, egyetlen választással.

2023. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 A kérdező kommentje:

Ez nem ellentmondás.

A "ha" nem azt jelenti, hogy mi pontot fogunk tenni bárminek a végére.

2023. máj. 25. 10:03
 20/117 anonim ***** válasza:
90%
17-es, azt csak a fiú mondta, ha figyelmesen elolvasod, a pasinak volt annyi esze, hogy szerinte pontot kéne rakniuk az ügy végére. A kérdező sajnos éretlen és önző is ehhez, neki, a nőnek meg se fordult a fejében, hogy vége legyen ennek a bimbódzó romàncnak.
2023. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!