Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Titeket zavarna...

Fiús anyák! Titeket zavarna ha a menyetek nem főzne?

Figyelt kérdés

Nem főzne, de megoldaná máshogy a napi étkezést. Pl napi menüvel.

Nem azért mert nem tud (gyakorlással és receptek alapján mindenki tud/megtanul), hanem mert nem akar, nem érdekli.


2023. jún. 7. 00:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/149 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiben nem tőlem várják el hogy rájuk főzzek (mert ilyen is van, nemrég itt panaszkodott valaki hogy az anyósa nem csomagol nekik főtt ételt) az ő dolguk
2023. jún. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/149 anonim ***** válasza:
87%
Majd ha lesznek gyerekeitek majd főzöl. Én tudok főzni is sütni is de amíg nem voltak gyerekek nem csináltam. Reggel megvettem a reggelit, ebédelni ebédeltem a munkahelyen estére meg ettünk valamit. Amióta megszülettek a gyerekek azóta főzök, mert őket nem akarok etetni a sok bolti vacakkal. Na meg ennyi emberre nem lehetne hordatni a kaját.
2023. jún. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/149 anonim ***** válasza:
43%

Én inkább ételkészítésnek hívom, mert nálunk egy saláta és grillcsirke is mehet ebédnek, ez ugye nemmegy főzésszámba.

Zavarna, mert a rendelt koszt általában túl sós, zsíros és nem túl változatos, az áráról már ne is beszéljünk. Nem kell mindennap "főzni", és "főzzenek" felváltva igény szerint, én ezt láttam otthon.

Nem kell bonyolult fogásokat készíteni, órákig a tűzhely mellett állni.

Soha ennyi előkészített alapanyag és háztartási gép nem segítette az emberek munkáját mint most.

2023. jún. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/149 anonim ***** válasza:
76%

Előre parázol valamin, ami még nem következett be, de máris bajt szimatolsz? Ez itt a baj, nem a főzés. Eleve ellenségként kezeled az anyósjelöltet, akit még nem is láttál. Pedig akár meg is tanulhatnál tőle főzni, elfogadhatnád a segítségét, lehetnétek jó viszonyban. Az a vicces az egészben, hogy mindez azért van, mert te nem tudsz, nem akarsz főzni. Úgy értem, hogy eddig senki nem kérte ezt számon rajtad, csak te magad.


Amúgy aki hosszú távon egészségesen akar élni, az főz magának. Ez az egyetlen módja, hogy viszonylag kézben tartsd, hogy mit eszel meg. Ez persze 23 évesen általában nem szempont, megértem. Takarékosabb is a főzés, több pénz marad másra. De tényleg nem muszáj mindezt figyelembe venni, vagy épp neked megoldani.

2023. jún. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/149 anonim ***** válasza:
84%
A párodnak ugyan anynira dolga a főzés,mint Neked. Nem kell elé raknod az ételt.
2023. jún. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/149 anonim ***** válasza:
80%

Megértem a parádat.

Bár én főzök szinte minden nap, mert itthon dolgozunk a férjemmel, plusz van 2 kamasz örökké éhes fiam, plusz én edzek is odafigyelek a fehérjére például stb.

De anyós élete célja és értelme az etetés.

Borzalmas amit leművelt ebben a témában én távol tartom magam tőle így most másnál okoskodik, fontoskodik, idegeli ki. :D

Megmondom őszintén én lenézem azokat a nőket akiket csak ez éltet.

Hogy a fenébe nem tud valakinek ez a fő témája lenni, fel nem foghatom.

Olyan középkori, feudális, cseléd gondolkodás.

És szerintem is rengeteg időt elvesz. A bevásárlás, előkészítés, rendrakás. Utálom, de muszáj ha minőséget akarok enni.

Nálunk minimum napi 2x megy a mosogatógép. Gondolhatod...

2023. jún. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/149 anonim ***** válasza:
78%

Hú, ezt a kérdést csak feldobta.


Egyrészt semmi közöd hozzá.


Másrészt én meg pont azt a mentalitást nem szeretem, amikor sok ember bele van bolondulva a házimunkába, csillogjon a lakás, mindenképp elmegy boltokba bevásárolni és többe is, a rendelés skandallum, mindenképp főz stb. Rengeteg emberen látom ezt, akiknek nincs ideje testmozgásra, esetleg hobbira, kirándulni ereje se. Szívem szerint mondanám nekik, hogy rendeljétek meg a bevásárlást a metrón, az ebédhez nagyon jó rendelési lehetőségek vannak (és olyan változatosan képtelenség főzni), picit maradjon koszos a lakás és akkor mindjárt lesz idő regényt olvasni, az orvos által előírt sétára, egy órával többet aludni, sportolni, a szabadnapon meg egésznapos házimunka helyett kirándulni.

2023. jún. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/149 anonim ***** válasza:
83%

Felnőtt emberek, az ő dolguk, hogy mit és hogyan esznek. A fiamnak kell, hogy megfeleljen a menyecske, nem nekem.

De ha egy nő képes a fiam természetét elviselni, akkor hidd el, hogy nekem az már bőven elég, hogy megszeressem azt a lányt. 😂😂😂


Aki olvasni tud, az főzni is. Maximum nem akar. Ma már rengeteg videó is segít, ezekből még könnyebb ellesni a fogásokat. Rengeteg a félkész kaja, amit jóformán csak melegíteni vagy kisütni kell. Szóval ezen egyáltalán nem kell parázni. Olyan egyszerű egy menüt összedobni, hogy még egy férfi is képes rá. 😜😉

2023. jún. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/149 anonim ***** válasza:
83%

Igaz, én az idősebb korosztályhoz tartozom, de nálam valahol a talpraesettség része, ha valaki pl tud sütni-főzni, de ez fiúkra, lányokra is igaz.

Büszke vagyok rá, hogy nálunk mindenki tud legalább alapételeket elkészíteni, de vannak fiúk, akik a bonyolultabb ételektől sem riadnak vissza. A 80 éves apám is mindig tudott főzni, de amikor anyukám tartósan megbetegedett, teljesen átvette a konyhában az irányítást és én ezért kifejezetten felnézek rá. Életrevalónak tartom azért, mert nem kezdett el nyavajogni, hogy innentől ki fogja őket ellátni, nem kezdett el méregdrága menüket rendelni a kis nyugdíjukból, hanem még a beteg feleségét is ellátja azóta, sőt még sütni is megtanult. Annyira tetszik, amikor kísérletezik a kelttésztákkal, piskótával és küldi a kóstolót.:)


Teljes mértékben elfogadom, ha valaki nem ér rá, mert olyan a munkája és inkább rendel, vagy azt is elfogadom, ha annyira gazdag és megteheti, de nem tagadom, nem tartom túl sokra azokat, akik lustaságból, kényelmességből nem mozdulnak meg, de közben minden hónapban elfogy a pénzük és inkább siránkoznak, mint életmódot váltanának.

2023. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/149 anonim ***** válasza:
89%

38N vagyok és nem főzök, mert nem érdekel, nem is volt benne igazán sikerélményem. Párom viszont tud és szeret is főzni, ebből sise volt gond köztünk.

Viszont én szeretek zöldséget pucolni, turmixokat, gyümölcssalátát csinálni, reggelit csomagolni.

Anyósjelöltemet ez nem zavarja, nem szól bele, pedig ő napi szinten főz.

2023. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!