Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Titeket zavarna...

Fiús anyák! Titeket zavarna ha a menyetek nem főzne?

Figyelt kérdés

Nem főzne, de megoldaná máshogy a napi étkezést. Pl napi menüvel.

Nem azért mert nem tud (gyakorlással és receptek alapján mindenki tud/megtanul), hanem mert nem akar, nem érdekli.


2023. jún. 7. 00:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/149 anonim ***** válasza:
85%
Nekem inkább azért égne a bőr a képemről, ha főzni kellene a fiamra, mert ő olyan szerencsétlen, hogy egy rántottát is leéget.
2023. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/149 anonim ***** válasza:
88%

Anyósom egyszer tett rá valami megjegyzést, hogy nem főzök - valami olyasmit, hogy egy nőnek illene. Nem voltam jelen.


Párom azonnal leállította, konkrétan rászólt. Meg is lepődött, nem lett többet felhozva a dolog.


Engem sem érdekel különösebben a főzés, párom pedig imádja csinálni, és nagyon ügyes benne. Én pontosan követem a receptet, ha valamiért éppen én főzök, ő csak inspirációnak használja - az ételt meg az ízlésünknek megfelelően alakítja.


Nem látom értelmét, hogy csak azért vállaljam be, mert luk van a lábam között. Pláne, ha a másik meg szívesen csinálja.

2023. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/149 anonim ***** válasza:
78%
Nem foglalkozom vele, hogy ki főz és ki nem. Az a lényeg, hogy kettőjüknek jó legyen. Amúgy mindkét fiam tud főzni, szoval majd főznének ők, ha akarnanak, gondolom.
2023. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/149 anonim ***** válasza:
88%

Nem zavarna, igazàból mi közöm hozzá?


Két fian van, akik úgy vannak nevelve, hogy nem igazán van nöi-férfi munka, ahogy én részt veszek a kerti munkákban, úgy a férjem is a házimunkában. A gyerekek is, mondjuk még kicsik, főzésnél nem tartanak, de a férjem is szokott fözni, nekik is kell majd valamennyit, ez alap manapság szerintem.


Mondjuk, ha tudnám, hogy valaki "undorodik" a nyers alapanyagoktól, azt nem tartanám pszichésen teljesen egészségesnek, de ehhez nem kell, hogy a menyem legyen, lehet a szomszéd is.

2023. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/149 anonim ***** válasza:
67%

Nem azért lesz a életbe sok gondod, mert nem tudsz főzni, ezt biztosra mondom.

Hanem a kognitív torzítások, mozik a fejben előre, a más mit fog gondolni, szólni miatt.

Nincs önértékelésed, ha be fog szólni anyós, és be fog, akkor nem tudsz már az elején határt húzni. Nem volt olyan ember, ak önazonosságra neveljen, a családod, ahonnan jöttél, diszfunkcionális. Így nem lehet élni, majd párt választani és gyereket szűlni.

Keress egy terapeutát.

2023. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/149 anonim ***** válasza:
75%
#23 Ejha. Egy ilyen hozzáállású fickónak k.rvajónak kéne lennie az ágyban ahhoz, hogy ne dobjam ki, mint macskát sz.rni. Meg párkapcsolat kizárva, szexkapcsolat max.
2023. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/149 anonim ***** válasza:
15%
Igen
2023. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/149 anonim ***** válasza:
21%
Én 2napojta főzzök, a sogórnőm nem tud főzzni (lusta), ugyan az a korosztály vagyunk osztálytásak voltunk 30 fölöttiek. Ők rendelik a kaját mindennap , mi nem. Én má csak azért sem rendelném mert drága ha azt nézzed egy napi menü 2500ft/fő 3tagu családnál az 7500ft ami 232500ft/hó és ez csak egy egyszeri étkezés tehát kb 400.000 a kaja egy hónapban. Èn ezt a pènzt inkàbb másra költöm. De ez a ti dolgotokot,ha megtehetitek hogy rendeljetek akkor hajrá
2023. jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/149 anonim ***** válasza:
30%
Én 5 hónapja költöztem össze a párommal,23 éves vagyok. Amíg otthon laktam a szüleimmel nem voltam rákényszerülve a főzésre,viszont amióta együtt élünk mindennap főzök sütök,kivéve ha pl van intéznivalónk a délelőtt folyamán és elhúzódik kora délutánig,akkor csak vacsit készítek:)
2023. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/149 anonim ***** válasza:
92%

Én csak szintén nem főző megy vagyok, de nálunk soha nem zavarta anyóst. Viszont férjem egyik nagyanyja nem értette soha, hogy hogy lehet így élni, nála az szokott lenni a fő téma hogy ki mit főzött aznap. De amúgy ő sem cseszegetett ezzel, csak láttam rajta hogy nem érti.

Aztán 8 év után meguntuk a környék összes kajáldáját meg gyerek is lett, úgyhogy már szoktam főzni. Azóta a nagymama is jobban tud velem beszélgetni :D

2023. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!