Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Titeket zavarna...

Fiús anyák! Titeket zavarna ha a menyetek nem főzne?

Figyelt kérdés

Nem főzne, de megoldaná máshogy a napi étkezést. Pl napi menüvel.

Nem azért mert nem tud (gyakorlással és receptek alapján mindenki tud/megtanul), hanem mert nem akar, nem érdekli.


2023. jún. 7. 00:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/149 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem teljes mértékben a két felnőtt ember magánügye, hogy egymás között hogyan osztják meg a feladatokat, és ebbe a főzés is beletartozik. Hosszú távon azért érdemes házilag készíteni az ételt - teljesen mindegy, hogy a pár melyik tagja foglalkozik ezzel -, mert egészségesebb és olcsóbb, de ez is a ti dolgotok.
2023. jún. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/149 anonim ***** válasza:
83%
Nem, én sem tudok
2023. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/149 anonim ***** válasza:
61%
Valakit büszkeséggel tölt el a főzni tudás...LOL
2023. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/149 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggodj, semmi köze hozzá. Miert kellene ez tema legyen egyaltalan, hacsak a fiacskaja nem panaszolja el neki, hogy nem fozol sosem? En tudok fozni, neha kedvem is van hozza, meg a sajat kedvenceimet megcsinalom, mert a rendelt kajaktol neha megundorodom, de ez max. heti 2-3 alkalom. De ha jon az anyós kb. evente 2x, mindig rendelunk egy 6 szemelyes talat, aztan mindenki eszik amit akar, sose volt szemrehanyas. Igy legalabb eselye sincs a foztodet fikazni. :D
2023. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/149 anonim ***** válasza:
84%

23 évesen én sem tudtam főzni. Láttam, hogy anyukám mennyit gürizik a konyhában, és úgy döntöttem, hogy én ezt nem fogom csinálni. De mivel hozzászoktam a minőségi kajához, idővel elkezdtem főzni. Nem állítom, hogy szeretem csinálni, csak az eredményt szeretem. Amit a fogadalmamból megtartottam, az a befőzés meg a karácsonyi, húsvéti felhajtás.

Na azt nem. Viszont ismerek olyan 25 éves csajt, aki még a kenyeret is otthon süti, kenyérsütő gép nélkül, a gyerek születésnapjára ő süti a tortát.

2023. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/149 anonim ***** válasza:
75%

"de megoldaná máshogy a napi étkezést"

És erre a fiú nem képes? Fiús anyukaként szégyellném, ha az "étkezése biztosításában" valaki másra szorulna.

Legyen szó rendelésről vagy valami pofonegyszerű étel összedobásáról. Egy tésztát egy tininek is meg kell tudnia főzni, vagy valami fagyasztottat kisütni.

Nem vagyok konyhatündér. Utálok pepecselni. Jellemzően csak hétvégén főzök, akkor is egyszerűt. Bonyolultabbat ünnepekre, de nagyon gyakran rendelünk is.

A gyerekeimet meg (vegyes páros) önellátásra nevelem. Itthon nálunk nincs férfi-női munka, csak aszerint osztjuk fel, hogy kinek mihez van nagyobb "kedve".

Anyósom egyébként konyhatündér, főz-süt állandóan, férjemet úgy nevelte, hogy a konyhába be se tehette a lábát. Nem volt elragadtatva tőlem, de magasról le. Férjemet bevontam, megtanítottam mindenre és boldogan élünk 16 éve és remélem még sokáig.

2023. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/149 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem zavarna. A meleg kaját kettőjük dolga megoldani, nem a nő dolga.

(Én főzök, de én imádok főzni. Húgom viszont nem főz, egyszerűen nem szeret főzni, náluk a férje vállalta be, az ő reszortja a főzés, és tök jó ez így is, 50 évesek és működik.)

2023. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/149 anonim ***** válasza:
85%

Fiam még tinédzser, de ha felnőtt lesz, a menyemet azért fogom szeretni és elfogadni, mert a fiammal szeretik egymást. Hogy főz-e, a fiam főz-e (szeptembertől kezdi a szakács technikumot:) ) vagy rendelnek-e, semmi közöm.

46 éves nő vagyok, világ életemben utáltam főzni. Míg ketten voltunk a fiammal, menza és rendelés. Aztán egy idő után rákényszerültem a főzésre, de utáltam. Mostanára egész jól megbarátkoztam vele. De nem lett hobbim:)))


Nem a ő dolga főzni. Régi beidegződés, hogy "majd egy férfi sem fog elviselni, ha nem teszel elé ételt". Tegyen ő eléd.

Anyukával ne foglalkozz. Nektek így jó. A mai világban a nők már nem feltétlen egyszemélyes házvezetőnők.

2023. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/149 anonim ***** válasza:
87%
08.40, elárulok egy nagy titkot, bármilyen hasznos, értékes dolognak a tudása eltölthet büszkeséggel. A főzni tudás pl kifejezetten hasznos, miért ne lehetnék rá büszke, hogy a családom minden tagja képes rá? Nem csak erre képesek, sokminden másra is, azokra is büszke vagyok :).
2023. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/149 anonim ***** válasza:
16%
Szar lehet úgy élni, hogy ha nincs okostelefon meg kajalda akkor éhen halsz annyira életképtelen vagy. Hol van még a saját megteremtett étel, az előkészítés, előre gondolkodas.. Mindenki hülye ma már. Engem nagyon zavarna ha éhen halnék rendelés vagy másik ember nélkül.
2023. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!