Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szálljak szembe anyával és...

Szálljak szembe anyával és mondjam el az abortuszt? Vagy tényleg jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Nem tartom meg a babát, a beavatkozás nem is itt lesz, anya elintéz mindent, azt mondta, hogy jobb, ha senki nem tud erről, mindenkinek azt mondjuk, hogy elutazom a szóbeli érettségi előtt két hétre pihenni. Viszont azt sem akarja, hogy megmondjam a baba apukájának... Először én is úgy gondoltam, ez a helyes döntés, de már nem vagyok ebben biztos.

Hiszen jó lenne erről valakivel beszélni, mert anya az úgy viselkedik, mintha semmi gond nem lenne, mintha ezt el is felejteném pár napon belül.


2016. máj. 23. 01:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, ne törődj velük! Nincs szánalmasabb az ilyennél.. Hallgass a szívedre és cselekedj aszerint!

Én nem mondanám el, mert nem akarnék feleslegesen fájdalmat okozni neki. Egy ilyen dolognak soha nem örül az ember. Nyilván neked sem egyszerű, de nem nehezíteném meg az ő dolgát.

2016. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
45%

Szinte szó szerint azt akartam írni, mint a 34-es, dehát épp most és épp úgy írta le, ahogy bennem megfogalmazódott.

Pedig alapvetően a hülyeségig őszinteség-párti vagyok, de a te helyzetedben inkább magamban tartanám a dolgot.

Csak fájdalmat okozhatsz a srácnak, aki nem segíthet és úgysem változtathat rajta.

2016. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Szerintem teljesen jól ítéled meg a helyzetet. Igazad van abban is, hogy most a tanulás az első, és majd ha megvan teremtve minden anyagi körülmény + megbízható férfi, akkor kell gyereket vállalni. 19 évesen egyedül tényleg NAGYON nehéz felnevelni egy gyereket.

Én személy szerint nem mondanám el az apukának, mert fennáll a lehetőség, hogy vagy ő, vagy a szülei elkezdenek akadékoskodni, hogy tartsátok meg (nem vagyok ebben biztos, mert nem ismerlek titeket sem a szülőket) Illetve írtad, hogy a fiú nem annyira apatípus MÉG...én nem terveznék vele. Nagyon jól döntöttél. :)

23/L

2016. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
9%
Azért nagyon nem lepődök meg, hogy újra kiderült, hogy mekkora patkány hazug féreg a legtöbb nő.
2016. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

30-as, az megvan, hogy a kérdező már döntött?


A kérdése nem arra vonatkozott, hogy megtartsa, vagy se.


És bizony, az ő élete, az ő tervei, tehát az övé a döntés joga.

2016. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
90%

#36 Teljesen lényegtelen, hogy mit gondolsz. Ha a barátnőd eléd áll, hogy terhes és nem akarja megtartani, akkor sem tudsz semmit se tenni.

Felőlem gondolhatod, hogy a nők hazug férgek. Én ugyanolyan jól alszom ma. És őszintén örülök neki, hogy én rendelkezem a testem felett és egy ideig megtehetem, hogy én magam döntsek erről.


Nem volt abortuszom, remélem nem is lesz, de akarom ezt a jogomat. Szomorú vagy sem, de Magyarországon a 12. hétig semmi joga a magzatnak. Betegség esetén pedig 24. hétig.

2016. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
27%
Azóta #34 lett a #36.
2016. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
21%

15 éve ismered azt a fiút , ha jól értem elég közeli a kapcsolatotok, nem csak a szex miatt.

még sincs benned ennyi,hogy elmondd neki? amikor kiderült,hogy terhes vagy, ez lett volna az első,hogy neki is elmondod. igen, a döntés a te kezedben van, de attól még a kettőtök gyereke,joga van tudni róla.

szóval én mindenképpen elmondanám neki. már csak azért is,hogy tanuljon belőle és legközelebb ő is tegyen valamit a védekezésért.

oké,gyógyszert szedsz. de ha egy alkalmi kapcsolat,ráadásul fiatalok is vagytok. az lett volna a minimum,hogy óvszert húz..

2016. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
51%
#36, a kérdés NEM EZ, hanem az, hogy a Kérdező hazudjon-e a barátjának. Amire a helyes válasz csak a NEM lehet, a gerinces ember nem szokott hazudozni a barátainak.
2016. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
0%
Tehát neked sokkal jobb érzés lenne az a tudat, hogy volt egy lehetőség arra, hogy gyereked legyen. Oké. A kérdező meg majd eldönti, hogy a barátja milyen, hiszen ismeri.
2016. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!