Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szálljak szembe anyával és...

Szálljak szembe anyával és mondjam el az abortuszt? Vagy tényleg jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Nem tartom meg a babát, a beavatkozás nem is itt lesz, anya elintéz mindent, azt mondta, hogy jobb, ha senki nem tud erről, mindenkinek azt mondjuk, hogy elutazom a szóbeli érettségi előtt két hétre pihenni. Viszont azt sem akarja, hogy megmondjam a baba apukájának... Először én is úgy gondoltam, ez a helyes döntés, de már nem vagyok ebben biztos.

Hiszen jó lenne erről valakivel beszélni, mert anya az úgy viselkedik, mintha semmi gond nem lenne, mintha ezt el is felejteném pár napon belül.


2016. máj. 23. 01:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
5%
Bár nem válasz a kérdésre de érdekelne miért nem adsz esélyt a gyerekednek az életre? Továbbtanulási terveid vannak? Vagy anyagilag nem tudnád neki megadni ami kell? De a leírtakból arra következtetnék, hogy presztizs kérdés, hogy ne lássanak terhesen. Gondolom erre utal, hogy az édes jó anyáddal karöltve egyikőtök fejében sem alakult ki a gondolat, hogy örökbe adjátok? Egy szó, ami eszembe jut: szánalmas. Magadra ismersz?
2016. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:

"Azért tegyük hozzá, ha az én barátnőm vetetné el a megkérdezésem nélkül a gyerekemet, akkor az összes csontját szilánkosra törném utána."

Gratulálok!

Ezután pedig egy szép kis büntetőeljárás következne.


"Ha katolikus a vallásod..."

Nem vagyunk vallásosak.



Tudom, hogy nem "kell" elmondanom és hogy a baba apukája ebbe nem szólhat bele. De azért mégis vele tudnám ezt a legjobban megbeszélni. Hiszen ez az ő életére is hatással van valamilyen szinten és ha meg is romlik a kapcsolatunk, csak nem mondaná tovább. Míg egy barátnő, bármennyire is bízom benne, kiszámíthatatlan.


A baba megtartása nem opció.

2016. máj. 23. 10:05
 23/76 anonim ***** válasza:
13%
Az hogy támogat ebben, nagy értek nem szabad bemutatni neki es egy jött-ment kapcsolatert tönkretenni édesanyád bizalmát, főleg ha 100% biztos vagy, hogy nem tartod meg. Ha te magad sem vagy biztos benne akkor talán megérné, de kivel? Az apja valószínűleg nem egy megbizható, jól szituált, egszisztenciaval rendelkező férfi akinek nem okozna nagy gondod a gyerekvállalás, ezért sem került szoba eddig... Szóval hallgass anyádra.
2016. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
21%
"Kiskorom óta a legjobb barátom (3 éves korunk óta ismerjük egymást) és párszor lefeküdtünk..." barárságbol, szerelem és védekezés nélkül!!!!! Ti tényleg nem vagytok normálisak. Ez valahogy' ugy ment, hogy: Esik az esö. Mivel üssük el az idöt? Hát akkor ba--zunk egy kicsit? Ha ennyire felelötlenek vagytok akkor tényleg jobb ha anyádra hallgatsz. Nem valoszinü, hogy a gyerekkori barátod szeretné az unalmában gyártott picit felnevelni.
2016. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
66%
Ha ilyen a kapcsolat a baba apjával,nem mondanám el.
2016. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

Nem, 10.05, nem ismerek magamra. Miért is kellene?

Gyógyszert szedtem, tehát nem védekezés nélkül lettem terhes.

Továbbtanulok jövő szeptembertől külföldön. Az egy dolog, hogy anyagilag a szüleink megengedhetnék a babát (mi nem, hiszen egyikőnk sem dolgozott soha egyetlen órát sem), de komolyan vállaljak más terhére gyereket?!

Plusz essek ki a suliból, hiszen egyedül hogy költözzek külföldre egy csecsemővel? Vagy esetleg várjam el az anyámtól, hogy adja fel az itthoni életét és költözzön velünk?

Mert hiába van saját lakásom, hiába van pénzem. Ezt nem magamnak köszönhetem és nem akarom 30 felett is a családomtól függeni és felhívni őket, hogyha szeretnék egy új táskát, hogy adjanak rá pénzt. Azt akarom, hogy tíz éven belül saját magamnak tudjam biztosítani azt a szintet, amit jelenleg ők. Gyerekkel ez kb. lehetetlen lenne.

Igen, aranyosan és édesek a kisbabák. De egyedülálló anyává válni 19 évesen baromira nem buli szerintem. Mert semmi garancia nincs arra, hogy a baba apukája nem lép le. Ismerem több, mint 10 éves. Jófej, vicces, jól néz ki... De emellett imád bulizni, utazgatni és kétlem, hogy majd itt pár hónap alatt felhagy az eddigi életével és az estéit szórakozás helyett kakis pelenkák cseréjével fogja tölteni. Imádom, nagyon szeretem, de tudom, hogy neki nem való gyerek, maximum majd 20 év múlva, ha kicsit megkomolyodott.

Az örökbeadás szintén nem jöhet szóba, hiszen akkor is kiesnék a tanulásból, plusz ugye a terhesség szerintem elég sok lemondással jár. Utána ott van a császár és a későbbi felépülés a SEMMIÉRT, hiszen a babához sok közöm nem lenne. Azért pedig nem fogok szenvedni, hogy idegeneknek gyereke legyen.

2016. máj. 23. 10:17
 27/76 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire jó barátod akkor illene elmondani. Lehet egy részeg estén vagy egy gyenge pillanatodban kibököd. Ha csak egy kis futó kaland lenne, akkor is illene, de ebben az esetben. 15éves ismered, erre gondolj. Mondd el neki, legalább ott lesz melletted amikor kellemetlen vagy fáj.
2016. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
6%
Minden szavad önzőséggel teli. A te jövőd, a te terveid, a te császárod, a te gyógyulásod. Azon elgondolkoztál, ha a mamid is így gondolkodott volna, te nem lennél? Jah és még egy adalék a jellemzésedhez: másnak nem szülöd meg és adod oda. Szerinted? Márha megcáfolnád az első sorba írt tulajdonságodat. 10.05 voltam. Bízom benne, hogy okosan fogsz dönteni. Biztos az vagy....
2016. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, ha nem tartod meg a babát, akkor ne is mond el az apának. Gondolj bele, elég ha Te "szenvedsz" emiatt, nem kell még őt is belevonni ebbe. Anyukádnak igaza van, a lehető "legegyszerűbben és leggyorsabban" kell megcsinálni. És igen, örülj, hogy Anyukád ott áll melletted, mellettem senki sem állt, mikor ilyen helyzetbe kerültem... Tanulj, éld az életed utána és minél gyorsabban felejtsél el mindent ezzel kapcsolatosan... menni fog, hidd el!
2016. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Miért, örülnöm kellene talán egy nem kívánt terhességnek?

A különbség köztem és anya között az, hogy ők engem már házasságban vállaltak úgy, hogy mindkettőjüknek volt több diplomája, biztos fizetésük (apának vállalkozása) és saját házuk. Nekem jelenleg egyik sincs.

Igen, tényleg nem értem, miért nem szülök más nyakára...

2016. máj. 23. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!