Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szálljak szembe anyával és...

Szálljak szembe anyával és mondjam el az abortuszt? Vagy tényleg jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Nem tartom meg a babát, a beavatkozás nem is itt lesz, anya elintéz mindent, azt mondta, hogy jobb, ha senki nem tud erről, mindenkinek azt mondjuk, hogy elutazom a szóbeli érettségi előtt két hétre pihenni. Viszont azt sem akarja, hogy megmondjam a baba apukájának... Először én is úgy gondoltam, ez a helyes döntés, de már nem vagyok ebben biztos.

Hiszen jó lenne erről valakivel beszélni, mert anya az úgy viselkedik, mintha semmi gond nem lenne, mintha ezt el is felejteném pár napon belül.


2016. máj. 23. 01:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
18%
Együtt vagytok még? Valahogy meg kellene magyaráznod neki, hogy miért nem lesz szex 6 hétig. A másik meg, hogy joga lenne tudni róla.
2016. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
73%

Ez attól függ, hogy milyen a kapcsolatod a baba apukájával. Ha csak futó kaland, vagy akár már szakítottak is (vagy fogsz) akkor biztos, hogy nem mondanám el. Már csak azért sem, mert esetleg felesleges fájdalom neki, ráadásul ha bosszú szomjas, akkor minden további nélkül elkürtöli a fél világnak.


Ha együtt vagytok még, és tervezel vele bármit, akkor egyébként is kénytelen vagy, hiszen nem lehet 6 hétig szexelni, ráadásul úgy gondolom, hogy ebben az esetben joga van róla tudni, még akkor is, ha egyébként beleszólása nincs.

2016. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
34%
"Nem tartom meg..." ,"...elintéz mindent...". Ugye eme szavak súlyát érzed?
2016. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
42%

Tényleg jó lenne tudni,hogy ki a baba apukája. Ha futó egyszeri kaland, akkor én sem mondanám el,csak ha megtartanám.

De ha jártatok/jártok akkor egyértelmű,hogy neki is joga van tudni.Ketten hibáztatok,amikor nem védekeztetek rendesen.Neki is kéne tudni róla.

A feldolgozásban meg az abortusz után lelki gondokban biztosan segítség lenne,ha tudnál kivel beszélni róla.Anyukád nem hiszem,hogy ebben partner lesz.

Én nem mondom,hogy kürtöld el a fél világnak, de ha van olyan akiben megbízol, akkor avasd be, neked is könnyebb lesz.Ideális esetben ez a barátod lenne.

2016. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
33%

Én anno 20 évesen lettem terhes egy komoly kapcsolatban - 1,5 éve voltunk együtt. Tudta a párom természetesen, de mégsem tudtuk igazán átbeszélni, ki mit érez, én már lelkileg azért olyan szakaszban voltam, hogy éppen meg is tarthattam volna, de őrlödtem. A párom - kimondatlanul! - az abortuszt támogatta, jelezte, hogy ő még nem érett erre, amit el is fogadtam, elfogadok. De mivel az érzéseimet, azt, hogy mit okozott a baba elvesztése, soha senkivel nem tudtam megbeszélni, vele sem, igy nekünk rá is ment a kapcsolatunk, pedig menyasszony voltam. Nem tudtam már utána együtt lenni vele, próbáltuk még 2-3 évig, aztán feladtuk.

Én azt mondom, ha komoly kapcsolatban vagy, igenis a párod az első, akivel ezt meg kell beszélni.

Későbbiekre nekem nem volt már úgy hatással - de utána láttam egy filmet, mi történik odabent és azt kell mondjam, soha többé nem tettem és tennék ilyet!

2016. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:

A fiú nem a barátom, vagyis így nem mondtuk ki hivatalosan.

Kiskorom óta a legjobb barátom (3 éves korunk óta ismerjük egymást) és párszor lefeküdtünk... Ez nem az a kapcsolat, hogy "kihasználom a lányt, később felé sem nézek". Szóval a jókapcsolatunk ettől függetlenül ugyanúgy megmaradt és sosem voltak titkaink egymást előtt... Ezért nem tudom, mit csináljak.

2016. máj. 23. 09:40
 17/76 anonim ***** válasza:
23%
Nem nehéz a dolog, az apának nincsenek semmiféle jogai ilyen esetben. Nem kell elmondani.
2016. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
6%
Mivel 18 éves vagy, ezért felnőtt nő. A döntés joga a tiéd és a barátodé. Mérlegelj. Mit akarsz? Korai a baba még? Vagy együtt fel tudjátok nevelni a pároddal? Valaki dolgozik kettőtök közül?
2016. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim válasza:
12%
Hát persze hogy mond meg neki ez nem egy szelet kenyér amiről te döntesz egyedül. Nem is értem azokat az embereket akik azt tanácsolták hogy nem muszáj tudnija dehogy nem azért mert te hordod ki a gyereket attól még nem csak a tiéd. Istenem ilyen önző embereket
2016. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
68%

Én adnék tippet, mit csinálj: életedben először cselekedj anyád ellenében, és szólj annak a srácnak. JOGA van tudni róla, ezt mint nő mondom.


És később úgyis ki fog derülni, és ki fog belőled ábrándulni, amiért elhallgattál előle egy ilyen súlyos dolgot.

2016. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!