Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szálljak szembe anyával és...

Szálljak szembe anyával és mondjam el az abortuszt? Vagy tényleg jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Nem tartom meg a babát, a beavatkozás nem is itt lesz, anya elintéz mindent, azt mondta, hogy jobb, ha senki nem tud erről, mindenkinek azt mondjuk, hogy elutazom a szóbeli érettségi előtt két hétre pihenni. Viszont azt sem akarja, hogy megmondjam a baba apukájának... Először én is úgy gondoltam, ez a helyes döntés, de már nem vagyok ebben biztos.

Hiszen jó lenne erről valakivel beszélni, mert anya az úgy viselkedik, mintha semmi gond nem lenne, mintha ezt el is felejteném pár napon belül.


2016. máj. 23. 01:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim válasza:
11%
22 éves vagyok, egyedül nevelem a 11 hónapos kislányomat. Az írásodból pedig sugárzik az önzőség. Nem tudom hogy vagy képes egy ÉLŐ emberi lénnyel ilyen félvállról beszélni főleg úgy, hogy a szíved alatt hordozod. Az 5-6. Héten már van szívhangja, tehát él. A saját gyermekedről így beszélsz? Aztán ha a későbbiekben nem lehet babád akkor te leszel a legjobban felháborodva. Rengetegen bármit megadnának azért, hogy gyermekük lehessen. Örökbeadáson miért nem gondolkodtál? Én esti suliba járok baba mellett, mégis meg tudok neki adni mindent és az árlagom is 4,4. Mindent lehet csak akarni kell. Az apukának pedig említsd meg, hiszen az ő gyermeke is.
2016. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
68%

Nekem furcsa már az is, hogy ha lelkileg ennyire szoros a kapcsolat, hogy 15 éve jóban vagytok, akkor a tesztelés óta hogy bírtad ki, hogy nem mondtad el neki?

Nyilván meg tudtátok volna beszélni, hogy "nincs kapacitásotok" most egy gyerekre, és ez a legésszerűbb döntés.


Te ismered, te tudod milyen. Szerintem jó ha tud róla, de ne kürtölje világgá.

2016. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
18%

Jaj, hányszor lesz még ilyen az életedben... barátom, párszor lefeküdtünk... terhes lettem, de nem kell, anyám úgyis elintézi, pikkpakk meglesz.

Elsüllyednék, ha a lányom poénól, ráadásul védekezés nélkül csak szexelgetne bárkivel :(

2016. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
76%

#41 Ő nem egy élő ember, hanem egy magzat. Van különbség.

Majd te megtartod a nem tervezett terhességeidet, más meg majd dönt a saját dolgairól. Igen, persze.. a kérdező, ha nagyon akarná, akkor meg tudná tartani. De nem akarja. És ez a lényeg. Nem akarja. Nem lehet ráerőltetni semmit.


És igen, persze, hogy a ver a szíve, hiszem csak "élő" terhességet lehet megszakítani, ezért meg kell várni, hogy verjen a szíve. Ez van.

2016. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
4%
Ja, gyógyszer mellett, külföldi továbbtanulással. Hiszi a piszi.
2016. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
87%
#45 Senkit nem érdekel mit hiszel.
2016. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
34%
#40, nekem az a tudat lenne jobb, hogy a barátom tényleg a barátom, tehát olyan ember, akivel megbízunk egymásban, őszinte velem.
2016. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
87%

41-es, a szülés sokkal kockázatosabb, mint egy abortusz...


Szóval ezzel ne riogasd, hogy "ha nem lehet gyereked"...

Nekem 5. héten csak egy petezsákot láttak csak.


És olyannyira élő, hogy az önálló életre képtelen, mert kell egy "gazdatest". Igenis jó, hogy egy bizonyos ideig joga van egy nőnek a saját teste felett rendelkeznie. Nem véletlenül van 12. hétnél meghúzva a határ...

2016. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
52%

Ha úgyis külföldre mész, akkor a sráccal való kapcsolatod amúgy sem marad annyira szoros. Én neki elmondanám. Joga van tudni.


Már csak azért is, hogy tudja, ilyen védekezés, gyógyszer mellett is előfordul, és legalább a jövőben erre jobban tud figyelni (pl. mindig húz inkább gumit is) és megakadályozható vele a többi hasonló eset!


Ha egyszer hiba csúszik a rendszerbe, legalább az ellen tegyünk, hogy még egyszer előforduljon, akár veled akár mással.

2016. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
85%

"22 éves vagyok, egyedül nevelem a 11 hónapos kislányomat"


Mert te így döntöttél. Ő meg másként.


"szíved alatt hordozod"


A méhében van az embrió, nem a szíve alatt.


"A saját gyermekedről így beszélsz?"


Mondom, embrió. Nem gyerek.


"Aztán ha a későbbiekben nem lehet babád akkor te leszel a legjobban felháborodva"


Már miért ne lehetne?


"Rengetegen bármit megadnának azért, hogy gyermekük lehessen."


Így van, de mi köze van ehhez a kérdezőnek?


"Örökbeadáson miért nem gondolkodtál?"


Mert nem akarja kihordani és megszülni. Magának sem, másnak sem. Leírta.


"Én esti suliba járok baba mellett"


Ügyes vagy.


"Mindent lehet csak akarni kell."


Ez a kulcsszó. Akarni kell. Hát ő nem akarja.

2016. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!