Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
 61/108 A kérdező kommentje:
Az történt,hogy már nincs szélessávú net és tv csatorna.Követelik,hogy újabb szerződéssel köttessek,de azt mondtam nekik,hogy töltsék fel a telefonjukat és ne az én nevemre akarjanak oda netet tvt hisz nekem időm sincs tvzni se netezni nagyon.A saját pénzükből töltsék a telefonjukra a netet ha kell nekik. Munkahely azóta sincs a fiúnak.
2017. ápr. 19. 20:46
 62/108 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy! Kezdésnek ez nagyon jó! De hallod megáll az eszem, hogy kötelezőnek... kitartás!
2017. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
100%
*vagy is hogy követelőznek :)
2017. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő sorokat és hogy így ismeretlenül is mellettem vagytok!
2017. ápr. 20. 13:02
 65/108 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, csak tarts ki továbbra is!
2017. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 A kérdező kommentje:
Munkábaállt a fiú,de már nyafog,hogy ő fáradt.. úgy döntöttem kirakom ha mégegyszer felmond a munkahelyén.Elkezdem amit már rég el kellett volna kezdenem
2017. máj. 2. 17:45
 67/108 anonim ***** válasza:

csak így tovább, ha nyávog, hogy fáradt, akkor kérdezd meg tőle, hogy szerinte, te 2 munkahelyen meg az utánuk ganézásban mennyire fáradsz el!


ettől független, amint 18 lesz a lányod keressenek albérletet

2017. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
Ő fáradt,nahát! Más is fáradt, én is fáradt szoktam lenni 3 műszakban,pláne amikor bejátszották azt,hogy 6 délelőtt,hét éjszaka, szombaton még mentünk délelőtt,vasárnap kezdtük az éjszakát és szombat éjszaka még mentünk, maradt egy nap pihenőnk. Ilyen ez elfárad az ember ha dolgozik. Esetleg ő azt hitte,hogy pihenni jár oda az ember? :) Igazad van kérdező, csak keményen! :)
2017. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 A kérdező kommentje:
Én itthon dolgozok mostantól,mert táppénzen tartanak az orvosok az autoimmun miatt, sok kivizsgálás áll előttem,de bedolgozós munkákat tudtam szerezni nagynehezen,és számítógépen is elkezdtem most itthon is dolgozni szoftvereket tesztelni,az is plusz pénz,ha nem is sok,de plusz a táppénz mellett..Felajánlottam a lányomnak,hogy besegíthetne a bedolgozós munkákba,(mert a számítógépes és elektronikai dolgokról hallani sem akar pedig meg tudnám tanítani a könnyű részekre de nem érdekli) ragasztás,vágás stb varrási munkák,nem nehezek,de nem akar benne résztvenni.Ennél többet nem tudom mit tehetnék,azt hiszem ez már tényleg a nem akarás.Hosszú táppénz elé nézek,azt mondták lehetséges,hogy be kell feküdnöm megint 3 hétre,akkor ismét elmaradok a rezsivel.. ha nem változnak meg,nem tudom mi lesz de semmi jó
2017. máj. 3. 00:10
 70/108 A kérdező kommentje:
20 éves a fiú és még mindig így gondolkodik,nem hiszem,hogy érdemes tovább várnom arra,hogy megváltozzon,eddig azt vártam..de már rájöttem,hogy értelmetlen várnom a pozitív változásokra
2017. máj. 3. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!