Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
 51/108 anonim ***** válasza:
57%
Első lépés. Ne kérj kölcsön senkitől pénzt. Ha valamire kell, mond meg nekik: ennyi van. Vagy a babára költsük, de akkor kenyéren élünk.Nincs. Szembesítsd őket a valósággal. Ennyi a keresetem, erre költöttük, ennyi van.Nincs tovább..és még erre is kell..Ők még gyerekek, nincs felelősség érzetük.Szembesülniük kell a tényeket. De aztán tartsd magad ahhoz,hogy nem kérsz pénzt mástól. Én ezt tenném első lépésként. Ja, és nem félnék a mocskos szájuktól.Ha gondolod, írj privit, minden szitura elmondom a véleményem.Hisz ez a munkám.
2017. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
57%
Én is kíváncsi volnék, mi történt azóta kérdező...
2017. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 A kérdező kommentje:
Megint kértem,hogy üljünk le beszélgetni erről.Teljes felháborodás történt.A lányom párja azt mondta nem hívják a helyről ahová beadta az önéletrajzot..3at is csináltam neki,nyomtattam 3at de csak 1 helyre adta be..Lányom közben azt mondta nem lesz ez mindig így és ne csesztessem őket folyton ezzel.Felpattantak és bementek a másik szobába,miközben azt kiabálta a lányom hogy tűnjek el az életükből meg a lakásból.Dehogy tűnök,mondtam,nevemen van minden.Csekkek is minden az én nevemre jön.Hiába mondom nekik,még a lányomnak áll följebb.
2017. ápr. 11. 09:54
 54/108 anonim ***** válasza:
50%
Nem értik, hogy nem bírsz mindent fizetni, és előbb-utóbb kikapcsolják a szolgáltatásokat? Ha beszélni nem hajlandók, írd le és hagyd ott a konyhaasztalon. Azt is leírhatod nekik, hogy ha apuka nem hajlandó gondoskodni a gyerekről, akkor családsegítőhöz fordulsz. Az a gond, hogy még ha be is tölti a lányod a 18-at, kisgyerekkel nagyon nehéz kitenni, pláne, ha nincs hova menniük.
2017. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 A kérdező kommentje:
Néha megjelenik nálunk egy családvédelmis hölgy,most felhívtam és elmondtam neki nagyvonalakban ezt a dolgot.Azt mondta szerdán kijön hozzánk és megpróbál a gyerekekre hatni.Ha nem megy neki,azt mondta a gyámhatóság felé jelezni fogja ezt.Nem tudom mi lesz a vége ennek az egésznek..ő azt mondta ne tegyem ki a fiút,mert nem jó ötlet lenne szétválasztani őket mert ők már egy család.Az önkormányzati cserét megfontolom,erre nem is gondoltam még.Bemegyek érdeklődni holnap ezügyben.
2017. ápr. 11. 10:14
 56/108 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a srácot simán kirakhatod,gondolom nincs oda be jelentve
2017. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 A kérdező kommentje:
Nincs bejelentve nem is fogom bejelenteni.Akkor ha kirakom megy vele a lányom is.Megvárom a családvédelmist szerdán mit mond ha kijött hozzánk.
2017. ápr. 11. 10:26
 58/108 anonim ***** válasza:
85%
Első lépésben az internetszolgáltatást mondd le. Te tudsz máshol is netezni, nekik meg rögtön nem lesz annyira vonzó a mostani helyzet.
2017. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 A kérdező kommentje:
Igen :)igazad van! most jár le úgyis a hűségszerződés
2017. ápr. 11. 19:28
 60/108 anonim ***** válasza:
79%
Azóta történt valami előrelépés? :)
2017. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!