Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi... olvasom*
2017. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
100%

Ott elrontottad a dolgot,amikor engedted,hogy a barátja odaköltözzön.

Egy kamaszról beszélünk, 14-15 éves lehetett akkor?Örüljön, hogy lehet barátja, mi az,hogy oda akarta költöztetni a nyakadra, ráadásul úgy,hogy el is tartsd ? Micsoda férfi , megfogta vele az isten lábát...

Ez a gyerek téma meg még inkább kiveri a biztosítékot.Ennyi idősen inkább a tanulással kellett volna foglalkozni.

Mi lesz így vele , 8 általánossal, pici gyerekkel? Hova fogják felvenni dolgozni?

Én a pasit tuti kiraknám már most és a lányommal beszélnék, hogy íratkozzon vissza estibe legalább, ne hagyja abba a tanulmányait.

Ez nagyon gáz így,hogy te mindent megtettél, két munkahely stb ,hogy eltartsd és semmi hála, még követekzőik meg nem tetszik neki a dolog..

2017. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam végig a válaszokat.

Továbbra is úgy gondolom én is,hogy a pasit rakd ki még ma.

A lányod nem mehet utána, 17 évesen ha elmegy is akár rendőrökkel is visszahozathatod.

Ő maradjon ott a gyerekkel, a pasi meg költözzön el(senkit nem érdekel hova,oldja meg).

És próbálj valamennyire hatni a lányodra, felnyitni a szemét. És egyáltalán ne engedd be a barátját a lakásba.

Hogy gondolja,hogy eltartod évek óta és ezek után lekur.áz téged? Meg semmibe veszi,amit teszel érte is? Ki ő neked?Senki, mégis eltartottad eddig, a szülei helyett. Meg ha nem akar dolgozni,kirúgatja magát,akkor ne kínlódj vele, majd ha rá lesz kényszerülve elmegy dolgozni,

Én biztoan nem tűrném el a srácot szeptemberig, már ma kiraknám

2017. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
93%

Jelentsd be a gyámhatóságon. A szülei kötelesek a gyerekről gondoskodni. Ha ők ezt nem teszik, mert jővedelmük sincs, a gyerek állami gondozásba vagy nevelőszülőkhőz kerül. De gondolom előtte a lányodat és a pasiját beidéznék a gyámügyre, és ha már téged nem hallgat meg ott elbeszélgetnének a fejükkel. Ha nem változna semmi, elveszik tőlük a gyereket.


Ha te nem teszel lépéseket, a második, harmadik és a sokadik gyerekkel is a nyakadon élőskodnek majd.

2017. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 anonim ***** válasza:
79%
Döbbenten olvasom a soraid. Első körben kettesben beszélgess a lányoddal, a pasit rakd ki. És igen,menj a gyámügyre,h mit tudnak tenni ilyen esetben.
2017. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsi, de úgy gondolom ha tudott a lányod és a pasija gyereket csinálni akkor el tudnak menni szépen dolgozni.

És elköltözni, amint betölti a 18at én kiraknám őket!

Ez nem állapot hogy kihasználnak.

Takarítóként is elmehet a lányod,nem kell hozzá végzettség és nem szégyen az a munka sem!!


Illetve én nem hagynám,hogy a saját lányom elmondjon mindenféle pénzéhes k..nak... attól mert szült 1 gyereket nem jogosítja fel őt ez.


Ha így beszéltem volna anyummal úgy kiraktak volna mint macskát sz..ni. És arra sem lennék büszke,hogy gyereket szült ennyi idősen.

Csak ne engedj a zsarolásnak (mert előfordulhat),hogy ha kirakod nem látod az unokádat!! Garantálom nem fognak megélni és majd könyörögnek

2017. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 DuplaKV ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt mondom, de ne finomkodj velük, állítsd őket kész tények elé, amikhez tartanod is kell magad. Beteg vagy, és örülsz, ha magadat el tudod tartani, így ideje felnőttként viselkedniük. (Ha ahhoz elég felnőttek voltak, hogy gyerekük legyen, akkor ahhoz is, hogy a saját lábukra álljanak.) A lányod a születésnapján, a pasi pedig már holnap eltűnhet a lakásból, ha visszajön, akkor rendőrt hívsz rá. A lányodat pedig, amint tizennyolc lesz kényszer kijelented a lakásból, és akkor már visszamenni sem lesz joga. Azt is közöld velük, hogy a gyámhatósághoz is elmész, és jelzed, hogy képtelenek eltartani a gyereküket. Ilyenkor két lehetőség van, ha találnak lakást, és megfelelőek a körülmények, akkor náluk marad a baba, ha nem akkor jön a ritkább eset ennyire kicsi gyereknél: kiemelik a családból (vagy otthonba kerül, vagy a legközelebbi rokonhoz).

Ha ez a lányodnak nem tetszik, akkor mehet sírni az apjához, aki leszarja őt is meg az unokáját is.

2017. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező. Történt azóta valami előrelépés az ügyben?
2017. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben már az első "pénzéhes k...va" beszólásnál kitettem volna őket, ha van 18 éves,ha nincs. Mit képzelnek az ilyenek? Kefélni,gyereket csinálni van eszük,de felelősséget vállalni nincs? Ezt soha nem fogom megérteni,hogy munka nélkül csupasz seggre fiatalon miért kell gyereket vállalni. A barátja is nyugodtan mehet dolgozni, tartsa el a saját gyerekét,ne a nagymama álljon már mindent anyagilag, meg egyébként is. Megkockáztatom azt is,hogy Te nem hogy csak az anyagi részét állod ennek az egésznek, hanem az van,hogy rád hagyják a gyereket, te vigyázol rá, ők meg elmennek ide-oda szórakozni. De ez ugye meg fog változni,mert nem lesz idő meg energia ide-oda csavarogni, már ha nem tévedek és azt csinálják,mert a "tisztelt" apuka dolgozni fog járni. A saját érdekében mondom,hogy menjen dolgozni! Elegem van az ilyen nyomoroncokból,hogy gyereket csinálnak,de mással tartatják el magukat,meg a gyereket is.
2017. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
80%

Ne hagyd, hogy a fejedre szarjanak. Van neked szád is... :-))

Sajnos tipikusan az az anya vagy, aki fél a saját gyerekétől, és nem tud, nem mer neki nemet mondani.

2017. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!