Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
 81/108 A kérdező kommentje:

Szerdán úgyis hosszúnapos a városháza,megmondom nekik járjanak utána.A rokontartásért perelés azt nem tudom hogyan van?

A mai fejlemény az,hogy maszekmunkát vállalt mert a gyár ahová felvették az alkalmis,15nap munkanapot dolgozhat havonta.Ma már kicsit többet tudtam meg,mert megint leültem beszélni velük és faggatóztam.Az a bajom a maszekmunkákkal,hogy nem bejelentett munka szerintem..és vagy fizet vagy nem.

2017. máj. 4. 18:16
 82/108 A kérdező kommentje:
Így a TB-je sincsen rendezve ha feketemunkákban gondolkozik..Talán már ez is valami,hogy legalább elvállalt valamilyen pluszmunkát.Ma megint megkértem őket,hogy vegyék komolyan,azt,hogy családot alapítottak.Ma nem gurult be a lányom,megmutattam nekik a rezsifüzetet és megkértem őket,hogy próbáljanak legalább a vízzel,árammal spórolni.A fiú anyukája is inkább csak visszatartja a fiát azzal,hogy pénzeket próbál kéregetni a fiától.Pedig már szóltam neki párszor,hogy a fiatalokat segítenie kéne,nem elvenni tőlük..vagy,ha nem is tudja őket segíteni,akkor legalább ne kéregessen
2017. máj. 4. 18:27
 83/108 A kérdező kommentje:
Valahonnét lett pénzük és elköltöztek,nem tudom miből,de 2 napja megszakadt a kapcsolatom velük
2017. máj. 9. 20:36
 84/108 anonim ***** válasza:
Ajha :O Szuper, akkor ez megoldódott. Mondjuk nagyon furcsa, hogy meg hirtelen lett pénzük... De sebaj! Hála a jó Istennek, hogy elmentek! Amúgy remélem nem bánkódsz, hogy megszakadt a kapcsolat?
2017. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 A kérdező kommentje:
A lányom és az unokám hiányzik..csak ők.
2017. máj. 10. 13:23
 86/108 A kérdező kommentje:
nekem is furcsa hogy lett pénzük..bízom benne,hogy nem csináltak semmi butaságot
2017. máj. 10. 13:24
 87/108 anonim ***** válasza:
Ki tudja, én nem tartom kizártnak,hogy fognak még jelentkezni nálad. Egy régi haverom csinálta azt a feleségével,hogy elődször haver anyjánál laktak, bekattantak,hogy nekik milyen rossz ott, elköltöztek a feleség anyjához olyan 90 km-re, pár hónap után újra vissza jöttek,mert az anyós meg az após így meg úgy, aztán egy két év után megint vissza anyósékhoz, így ingáztak egy darabig.
2017. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
100%

vagy volt eddig is pénz, de nem tudtál róla



viszont, ha te vagy a kisbaba gyámja vagy a lányod még nincs 18 akkor a gyámügyön tegyél bejelentést, hogy ismeretlen helyre távoztak, ne legyen később problémád

2017. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 A kérdező kommentje:
Visszajöttek és azt mondták inkább belefizetnek a rezsibe..ahol voltak ott azt mondják kibírhatatlan volt nekik..
2017. máj. 15. 12:12
 90/108 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam,hogy ez lesz,hogy vissza mennek. Na de reméljük valóban besegítenek a dolgokban.
2017. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!