Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 A kérdező kommentje:
Szóltam ma a fiúnak,hogyha nem dolgozik továbbra sem akkor el kell mennie máshová.Adtam neki 5 napot és mennie kell,ha nem tud felmutatni továbbra sem munkahelyet.Elleszek a lányommal és a kisfiával.Nem tartok el idegent tovább,nem várok tovább.Azt mondta nem találni munkát de ez hazugság,mert vittem neki kinyomtatva állásokat,szóval a nemakarás az oka,rájöttem és nem csinálom tovább ezt a lányom kedvéért.Megleszünk hárman szépen.Lányomnak nem tetszik,persze miért is tetszene neki,de most nem engedek a 21ből,elfogyott a türelmem
2017. máj. 17. 09:43
 92/108 anonim ***** válasza:
78%
Örülök, h végre van valami előrelépés. Tarts ki továbbra is! ;)
2017. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
Komolyan kíváncsi vagyok már, hogy a végén mi lesz ebből az egészből. :D Hajrá hajrá
2017. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 A kérdező kommentje:
hát,én is..:)
2017. máj. 17. 22:38
 95/108 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet azóta? :)
2017. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta? Remélem nem gyengültél el.
2017. jún. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 A kérdező kommentje:
Azóta vannak már pozitív történések,a fiú eljár minden nap dolgozni,maszekba,kezdenek talán rendeződni a dolgok.Konfliktusok sem voltak azóta. Köszi a kérdést :) alakulunk remélem,változik a gondolkodásuk
2017. jún. 7. 17:27
 98/108 A kérdező kommentje:
Az adósságokkal küzdök meg most az a következő lépés,abból kimászni és többé nem tartok el idegeneket...
2017. jún. 7. 17:28
 99/108 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ez egyszerű. Ha nem szeretnéd hogy az utcára kerüljenek összeszedsz annyi pénzt ami elengendő egy havi albérletre és szépen átviszed a cuccait és megmondod hogy tessék x időre itt van elegendő pénz amég nem találtok munkát. VAGY szépen megmondod hogy ha nem keresnek valamit szépen mennek az utcára de gondolom ennyire nem lennél kemény velük. Én ezt tenném. Új zárat csináltatnék mindent. Előtte megbeszélném velük hogy albérletbe fognak menni és ott muszáj lesz dolgozni. Azért csinálják ezt mert hagyod és látják hogy megtehetik. keményítés kell
2017. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 anonim ***** válasza:
Ez nem lenne rossz megoldás 99-es,csak az a bökkenő,hogy egy albérlet nem olcsó mulatság, pláne ha kauciót kérnek egy vagy esetleg két havit. Ismét a kérdező pénztárcája bánná.
2017. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!