Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
100%

A párját ha kiteszed, senki nem száll rád, neki nem vagy a gyámja, és semmi joga nincs ott lakni, ha nem akarod. Befogadni volt nagy hiba, de utólag könnyű okosnak lenni.

Ha a lányod önként elmegy, menjen.

2017. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:
90%
Had szálljon vigyék őket ahova akarják, ilyen szülők melett a kisbabának is jobb lenne a nevelőszülő.. Vagy vedd te a gyámságod alá a kisbabát. Vágd ki a lányodékat onnan. Ne várj.. Még te fizetsz nekik mindent, fözől gyógyszerek? Na ne már ez röhej
2017. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 A kérdező kommentje:
A kora miatt egyáltalán nem örülök a babájának,de szeretem a kisbabákat.Elleneztem volna de eltitkolták előlem egy ideig a terhességet.Ha már így alakult örülök neki,a kisbaba nem tehet semmiről,az anyagi dolgokkal van gondom..és azért bízom abban,hogy nem lesz neki 8 gyereke se mégegy se.Ő is egyke.
2017. ápr. 8. 11:32
 14/108 A kérdező kommentje:
nincs hová menniük ezért nem raktam ki őket eddig.Nincs szívem utcára tenni őket.Talán pont ez a baj velem túl puhány
2017. ápr. 8. 11:36
 15/108 anonim ***** válasza:
100%

Ők is ezért csinálják ezt veled, mert tudják, hogy nincs szíved. Embereld meg magad és légy kemény. Ezt nem csinálhatod, ez nem normális és tönkremész bele te is. A nyakadon élősködnek nagy kényelmesen, és még téged hibáztatnak, ha szólni mersz, hogy ez így nem jó. Zsarolnak. A lányod legalábbis érzelmileg.

A párját MOST rakd ki, oda megy, ahova akar, a lányodat meg 18 éves kora után. Addig nincs gyógyszer, kaja meg mittudomén még micsoda, van a gyereknek apja, ők egy család - tartsa el őket ő.

2017. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%
*nincs szíved kitenni őket, ellenkezni - így értettem
2017. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 A kérdező kommentje:
Akkor ha a párját felszólitpm menjen el,akkor a lányom babájával vele fog menni bár nem tudom hová tudnának menni,azt írod zárcsereét csináljak,de a lányomat kötelességem beengedni mivel be van jelentkezve nem?.Ezért nem értem ha zárat cserélek abból is baj lehet és élnek tovább rajtam..vita vita hátán.Mindenképpen úgy tűnik szeptemberig ezt el kell viselnem.Gondolom ő is tisztában van ezzel ezért csinálja meg velem
2017. ápr. 8. 11:40
 18/108 anonim ***** válasza:
100%

Első körben menj el a GYámhatóságra és kérdezd meg, jogilag ilyenkor mi a helyzet, mik a jogaid és mik a kötelességeid gyámként? Az unokád gyámja is Te vagy?

Második körben a lányod parazita párját kihajítod a lakásból, ha nem képes magát és a gyerekét eltartani.

A lányoddal szemben is SOS állj a sarkadra, mit képzel magáról az a taknyos, hogy pénzéhes k.nak tart úgy, hogy a Te pénzedből él harmad magával? Milyen pofátlan viselkedés az, hogy 16 évesen gyereket csinál és még neki áll feljebb?

Semmit sem kell veszekedni, csak ultimátumot szabni. X napja van az unokád apjának arra, hogy munkába álljon és eltartja innentől a családját, vagy eltakarodik, Te viszont bepereled az unoka miatt gyerektartásért, ha Te vagy az unoka Gyámja.

2017. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda, hogy az ex párod új életet kezdett.

Neked is azt kellett volna.


Csak ő idejében felismerte, amit Neked is kellett volna.


Sok sikert, talán még nem késő.

Remélhetőleg Te már gyorsabban felnőtté válsz.


Te is keress új jó kapcsolatot magadnak.

2017. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 A kérdező kommentje:
Ellenkezni.rendben.Értem így már.Teszek egy próbát és felszólítom a párját,hogy menjen haza ahol 1 szobában rengetegen élnek..meglátom mi lesz a reakció de gondolom elszabadul a pokol.
2017. ápr. 8. 11:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!