Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
 71/108 A kérdező kommentje:
Így van,bizony,az ember elfárad,főleg gyárban,műszakozva,ha vasárnap kezdődik a munka,akkor meg még keményebb,és gondolom neked is el kell látnod még a családodat otthon.Nem tudom megértetni velük sehogyan.Úgy látom hiába várok változásokra és ez szomorít el a legjobban.Volt,hogy hónapokig táppénzen voltam,lábszárfekély miatt is,amit 1 év alatt tudtak meggyógyítani,nagynehezen..hetekig kórházban voltam azzal is,akkor is elmaradtam a rezsivel de kértem törlesztőrészleteket.Viszont így nem tudom mi lesz,ha megint úgy járok.Ha önkormányzati lakást akarnak megpályázni,mennyi munkaviszony kell hozzá?Mert a legújabb tervük az,hogy pályázni akarnak,de még nem jártam utána mi most a menete,csak hátha van itt aki jártas benne?
2017. máj. 3. 00:23
 72/108 A kérdező kommentje:
Az albérletre az a válaszuk,hogy nem tudnák ők azt fizetni,kaució stb.Ezt a kérdést hamar lerendezte a lányom ezzel az 1 mondattal.
2017. máj. 3. 00:42
 73/108 A kérdező kommentje:
Most jön el az az idő,hogy valamit lépnem kell,külömben teljesen eladósodok és sose keveredek ki belőle
2017. máj. 3. 00:44
 74/108 A kérdező kommentje:
Az itthon végezhető munkák is bizonytalanok,mert nem mindig tudnak küldeni munkát.
2017. máj. 3. 00:48
 75/108 A kérdező kommentje:
Még az is egy új fejlemény,hogy a lányom odaállt elém és azt mondta: "Apa azt mondta telefonban,hogy a te feladatod eltartani és mindent fizetni,mert te vagy a gyám,és mert te vagy az anyám" ezt üzente a volt férjem nekem
2017. máj. 3. 00:55
 76/108 A kérdező kommentje:
Könnyen üzeni ezt ő a gazdag felesége mellett,aki mindent fizet neki és autót is vett neki a felesége..a volt férjem mindig a gazdag nőkre vágyott,ez az ő dolga ugyan,de a lányomat telefonban erre "tanítja",hogy semmit ne is fizessenek.Ő a gyerektartást is sajnálta
2017. máj. 3. 01:02
 77/108 anonim ***** válasza:
100%
Lánykádnak mondd meg, hogy leszarod miből lesz a kaució, de javasolod, hogy a 18 éves szülinapjáig szedje össze. Azért egy fizetésből , gyesből és a családiból meg lehet oldani, aput meg lehet rokontartásért perelni
2017. máj. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nyugodtan elkezdhetsz nem otthon enni, oldják meg, amiből tudják! ;)
2017. máj. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 3 műszakos "vasárnapos" válaszoló, szerencsére/sajnos még nincs saját családom,egyedül élek. Az önkormányzati lakás igénylés nem tudom,hogy működik pontosan. Annyit tudok,hogy annak idején egy lány ismerősöm is önkormányzatiban élt egyedül,de még nem dolgozott,közép iskolába járt. Hogy előtte az anyja igényelte,vagy hogy mi módon került a lányhoz nem tudom. A férjednek meg annyit mondanék,hogy ne egy gazdag nő mellől ossza az észt,hanem majd ha saját erőből elért ezt-azt,akkor esetleg mondhat valamit. Addig csak lapítson,mint sz.. a gazban!
2017. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:
járjanak ők utána, hogyan tudnak önkormányzati lakást kérni!
2017. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!