Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
100%

A zárcsere azután kell, miután elköltöztek. Addig felesleges, mert a lányod úgyis odaengedi ezt a naplopó cig*nyt. De a párját kirakhatod. Azon ne rágd magad, hova mennek, ők se rágják magukat azon, hogy te beledöglesz-e az ő eltartásukba. Ezt nyugodtan meg is lehet nekik mondani.

Kiteszed a fiút, közlöd velük, hogy mindent, gyógyszert, kaját, babaholmit ők fedeznek, te egy zsemle nem sok, annyit se veszel többet, mint ami kell, és 148 napjuk van, hogy kitalálják, azon a szép szeptemberi napon hová mennek, mert bizony mennek.

2017. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 A kérdező kommentje:
Csak a lányomnak vagyok a gyámja.Mivel a fiú 19 éves, a babának ezért nem kell gyámjának lennem ez áll a papíron.
2017. ápr. 8. 11:45
 23/108 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez lesz.Ultimátum.Nem könnyű mert én csesztem el mindent a puhányságommal és azzal hogy vártam vártam a változásokra..de mér feladom a reményt nem változnak .. én hibám az egész .de megpróbálok keményebb lenni.
2017. ápr. 8. 11:47
 24/108 anonim ***** válasza:
96%

Ülj le velük és beszélgess velük. Adj a fiúnak ultimátumot. Már régen meg kellett volna tenned. Egy hetet adsz neki, hogy munkába álljon! Szépen leírod, a részét, amit bele kell fizetnie a rezsibe. Nincsen mese, aki akar dolgozni, az talál munkát! Ha ezt nem teljesíti akkor kirakod! Egy hét! És nincs könyörület!


Vagy másik lehetőség, zsíros kenyér a fiúnak, mást nem kap. Zár csere. A lakásba csak aludni járhat, napközben munka, vagy munka keresés. Amíg nem ad bele a rezsibe és nem tartja el a lányodat. Zsíros kenyér!!!! Mindent zárj el. A szobádon zárcsere, lakat stb. Minden értékedet zárj el!! A fiú az engedélyed nélkül és a távolléted esetén, nem lehet a lakásban!

2017. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen. Légy kemény - tudom, hogy nehéz a saját lányod és unokád ellen lépni, de azt kell felismerned, hogy a velük való kapcsolatod a kutyáké, a lányod teljesen elvadult, és nem áldozhatod fel az életed értük. A jog melletted áll. Kérj jogi tanácsot (van ingyenes is), ha szükséges, vagy beszélj a gyámhivatallal.
2017. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Megfontolom minden sorát!Már többször kértem őket üljünk le megbeszélni a gondokat de nem hallgatnak végig,egyetlen rövid ígérettel letudták eddig a megbeszélést azzal,hogy majd elmegy dolgozni és majd beleszállnak a rezsibe....és mindig hozzáteszi hogy pénzéhes k.Ha elmegy dolgozni,akkor rendszeresen elalszik,nincs kedve bemenni,stb..az egész fizetés ami teljes havi volt nagyritkán, az elmegy hülyeségekre,hiába papolom,hogy első a rezsi és az ennivaló..fittyet hánynak rá.Nemsokára ide fogom írni mire jutottam..és mégegyszer is köszönöm a tanácsokat!
2017. ápr. 8. 12:02
 27/108 A kérdező kommentje:
Ez lett az okos tisztelettudó lányomból.Soha azelőtt nem volt semmilyen gondom vele.Jól tanult és kedves,tisztelettudó volt mindenkihez ..de ez már csak történelem.Elcsesztem az egészet örökre
2017. ápr. 8. 12:04
 28/108 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ülj le beszélgetni a lányoddal és a barátjával és próbáld meg tárgyilagosan megbeszélni velük hogy pénzt kellene keresniük mert te nem bírod egyedül. Főleg a férfi mert a lányodnak az lenne a leghelyesebb ha a gyerekkel maradna még egy-két évig, és csak utána menne dolgozni mert a gyereknek szüksége van most az anyjára. Viszont a férfinak tényleg mihamarabb munkát kell találnia hiszen nemcsak a gyerekre kell a pénz hanem a rezsibe is bele kéne adnia feltétlenül.

Jó nagy baj lehet otthon nálatok ha ezt eddig nem sikerült megbeszélni.

Amúgy én elég kegyetlen dolognak tartom egy kisgyerekes anya utcára tevését még akkor is ha kevés a pénz.

A férfinak is biztos lehetne segíteni hogy munkát találjon, biztos nem arról van szó hogy nem akar dolgozni mert a gyereknek is kell venni dolgokat.

Viszont ha tényleg nem akar dolgozni akkor tényleg el lehetne küldeni.

Amúgy miért nem akarna dolgozni? Jó neki otthon ülni meg szegénynek lenni még veszekedni a pénz miatt?

És van arrafelé elég munkalehetőség?

2017. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 A kérdező kommentje:
Már 3 önéletrajzot írtam neki,és egy kedves ismerősöm be is szerezte maga mellé nagyon jó pozícióba.Mire ő elkezdett kimaradozni,elaludt sokszor,igazolatlanokat szerzett így az ismerősöm megharagudott rá ami érthető is..és elfordult tőle.Azóta onnét már kirúgták.Most megint írtam neki önéletrajzot,Szombathely a város és nagyon sokféle munkalehetőség van,de azt mondja nem jön ki a munkatársaival és nem tetszik neki semmilyen munka.A korán kelést sem bírja azt mondja és mindig fáradt.
2017. ápr. 8. 12:18
 30/108 anonim ***** válasza:
10%
Ha jol ertelmezem akkor a babanak te vagy a gyamja. A lanyod kiteheted ha betoltotte a 18.at! Viszont a baba a te felelosseged. Gondold at hogy a picit oda adod e mert ha barmi tortenik vele teged vesznek elo.
2017. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!