Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 A kérdező kommentje:
Csak a lányomnak vagyok a gyámja mert a lányom párja 19 éves.Így csak a lányomnak kell gyámja legyek,szeptemberig.
2017. ápr. 8. 12:27
 32/108 anonim ***** válasza:
43%
Nem kellett hagynod, hogy a lányod ennyire elkanászosodjon. A felelőtlen gyerekneveléssel csak annyit értél el, hogy a lányod kiskorúan már szült és le se fog érettségizni. Te fel tudod fogni, hogy 8 elemivel csak alja munkát tudna végezni, aminek a fizetéséből ép meg tud élni? Hogy hagyhattad, hogy megszülje a gyereket? Lehet, hogy a lányod megérdemli, hogy szívjon, de egy ártatlan kisbabával ezt csinálni, nagyon nagy felelőtlenség volt még tőled is. Szegénynek nem lesz egyszerű gyerekkora. De te benned meg lehetett annyi, hogy a lányodat észhez térítsd.
2017. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 A kérdező kommentje:
Na és mit tudtam tenni úgy hogy reggeltől estig dolgoztam és eltitkolták előlem a terhességet 4 hónapon át? Már nem volt elvetethető.Tudom beismertem hogy az én hibám mert túl puhány voltam!De a beismerés nem oldja meg a jelenlegi helyzetet!Megoldás kell nem szemrehányás!Mert azzal televan a padlás!Felfogom igen hogy 8 iskolás,papoltam neki hosszú éveken át erről!De ő ellenszegült makacs módon.Mit tettem volna?Ne járjak dolgozni és otthon üljek hogy a kezét fogjam?Mit tehetsz ha a gyereked kiakar játszani?Semmit!Mert megteszi mindenáron!Amitől tiltod azt fogja leginkább tenni!Van gyereked?Nyilván te példaanyuka vagy irigyellek is érte,a tökéletességért meg főleg!
2017. ápr. 8. 12:36
 34/108 A kérdező kommentje:
Te biztosan kivágtad volna az ablakon mikor megtudod hogy terhes..a soraid alapján ez jön le!Érettségizni bármikor letud ha akar itt a kérdés az hogy ő akar e és ha nem akar valamit csinálni,akkor fejen is állhatsz akkor se fogja megtenni.Vagy te érettségizel le a gyereked helyett ha ő nem akar?Biztosan vannak bevált kényszerítési módszereid ......de én olyan dolgokból nem kérek köszi
2017. ápr. 8. 12:40
 35/108 anonim ***** válasza:
7%

Azt javasolnám, hogy menj be a Szovához, és érdeklődd meg, van-e lehetőség arra, hogy a mostani lakást elcseréljétek két kisebbre. Természetesen majd akkor, ha a lányod betöltötte a 18-at. Sokan keresnek nagyobb lakást (gondolom, a tietek legalább kétszobás), vannak kicsik, könnyebben fenntarthatók. Ha külön tudtok költözni, egy kicsit máris könnyebb, talán a lányod is észhez tér, és a gyereke apjától várja az eltartást, nem tőled, esetleg be is fejezi legalább estin az iskolát.


[link]

2017. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/108 anonim ***** válasza:
36%

"Te biztosan kivágtad volna az ablakon mikor megtudod hogy terhes..a soraid alapján ez jön le!Érettségizni bármikor letud ha akar itt a kérdés az hogy ő akar e és ha nem akar valamit csinálni,akkor fejen is állhatsz akkor se fogja megtenni.Vagy te érettségizel le a gyereked helyett ha ő nem akar?Biztosan vannak bevált kényszerítési módszereid ......de én olyan dolgokból nem kérek köszi" - Alapból olyan a kapcsolatom a kamasz gyerekeimmel, hogy minden olyan kínos dolgokat, amiket jogomban áll tudni, elmondják nekem, mert tudják, hogy csak rontanának a helyzeten, ha eltitkolnának valamit, amit nem kéne. Most 12 éves a lányom, de remélem, majd lesz annyi esze, hogy ne essen teherbe gimis korában. Nem ártott volna neked is a lányod fejébe vésni, hogy igenis használja azt a rohadt gumit. Mellesleg soha nem dobnék ki egy terhes vagy nem rég szült anyát a gyerekével az utcára, pláne nem a saját lányomat, de az nem azt jelenti, hogy a történtek után ne haragudjak rá és ne legyek vele sokkal szigorúbb. Te pedig voltál olyan hülye, hogy hagyod, hogy a pasas, aki felcsinálta a lányodat, nálatok lakjon és élősködjön. Hiába mentegetőzöl, nem tudtál jó hatást gyakorolni a saját lányodra, de legalább a gumi használatát elmagyarázhattad volna neki.

"Biztosan vannak bevált kényszerítési módszereid ......de én olyan dolgokból nem kérek köszi"- Nem, nincsenek kényszerítési módszereim, ha látom, hogy az egyik gyerekem a vesztébe rohan, azon nyomban próbálom megfékezni és észhez téríteni, de ezt ne úgy képzeld el, hogy kényszerítem a dolgokra. Nem tanul?- Addig korlátozom a szabadidejét, amíg nem hoz legalább egy 3,5-3,8-as átlagot (és ez még nem olyan nagy elvárás). Szörnyen viselkedik?- Egy két napig nincs se internet, se tv, hogy legyen ideje arra, hogy elgondolkodjon egy kicsit saját magán. Néha szoktam alkalmazni a munkaterápiát is, azaz büntetésből ki kell takarítania a WC-t. Kissé kegyetlen, de hatásos. Még mindig jobb a verésnél vagy a lelki bántalmazásnál. Igaz, én nem vagyok elvált, ezért könnyű dolgom van, de a férjemmel is a gyerekeinket hétköznapokon este látjuk, illetve reggel egy 5-10 percre, mert mi is dolgozó emberek vagyunk. Csak a hétvégén tudunk velük igazán foglalkozni.

Kedves kérdező, már ott van a hiba, hogy a lányod, nem volt hajlandó elmondani neked, hogy terhes. Azaz anya-lánya közti bizalom nulla.

2017. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/108 anonim ***** válasza:
17%

Pasit kirakod

Lányod meg mehet intézetbe

Kisbabának te vagy a gyámja vagy intézetbe ados vagy felneveled (második körben hátha menni fog, ha már az elsőt elbaxxtad)

Problem solved

2017. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 anonim ***** válasza:
68%

Ez most nyers lesz, de azt hiszem a leírásodból fakadóan erre szükség is lesz.


A lányod lehet fizikailag már felnőtt, de szellemileg, érzelmileg majdnem egy döglött ló szintjén mozog. Nem vagy rabszolga, s attól, hogy szültél egy gyereket még nem jelenti, hogy a gyereked hibás döntéseinek a következményeit neked kell viselned, ami akár az életedbe is kerülhet.

Egy életed van, amit tényleg csak olyanért érdemes feláldozni, aki tényleg meg is érdemli. A lányod sajnos nem. Ez az egész, amit művel a pasijával (mert ezt férfinek nem tudom nevezni) egyfajta parazita viselkedés. Tudják, hogy gyenge vagy, ezért rajtad élősködnek. Az meg már no comment kategória, hogy pénzéhesnek tart a lányod, mert mertél szólni, hogy egyedül nem bírsz eltartani rajtad kívül még három embert.


A megoldás mindenképpen az, hogy megszabadulni a lányodtól, s annak pasijától. A srácot már most ki tudod dobni. Mint írtam a lányod csak fizikailag felnőtt, így semmilyen körülmények között nem hagynám, hogy náluk maradjon a gyerek. Mindenképpen tennék lépéseket, hogy elvegyék tőlük. Ha te nem tudod felnevelni, akkor olyanokhoz kerüljön, akiknek minden vágyuk egy gyerek, s gondoskodni is tudnak róla.Mert a lányod és pasija nem fognak tudni róla.


Sajnálom, hogy így alakult az életed. De mély levegőt kell venned és az asztalra csapnod jó erősen. Mert legközelebb nem a mentő, hanem a hullaszállító fog elvinni.

2017. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/108 anonim ***** válasza:
67%
Légy kemény Velük mert ha nem akkor elbánnak veled. A testvérem is így viselkedett anyámmal amíg ki nem lett rakva. Igaz nem beszéltek vagy 2 évig, de ez kellett a tesómnak ahhoz, hogy megemberelje magát. Mára köszöni anyánknak ezt a lépést.
2017. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/108 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, ha nem ovasom végig a kommenteket (lehet, van már ilyen válasz), de babával nem tudja kitenni szerintem... Olyan, mint amikor gyerekes család nem fizeti az albérletet, de mégis joguk van ott élni, "mert hát gyerek van". A jogszabályok igazságtalanok sajnos. Gyerekkel manapság az ember mindent megtehet, éppen csak az űrbe nem viszi el a kormány a családokat kirándulni.
2017. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!