Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de az albérlet most sehogy nem jönne össze a pénzemből
2017. jún. 13. 15:26
 102/108 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2017. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/108 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdést! Elköltöztek tőlem,de mégis kellemes csalódásomra azóta jó a kapcsolatom velük.Rendszeresen jönnek hozzám,én is megyek hozzájuk.A lányom megnyílt felém és a fiú is szorgalmas amióta az ő nevükre mennek a számlák..Eljár még hétvégén is maszekolni,hétköznaponta gyárban dolgozik.Szóval mióta külön vannak,úgy látom kezdenek komolyodni.
2017. dec. 12. 22:09
 104/108 anonim ***** válasza:
Na, végre valami! Azóta eltelt megint pár hónap. Változott valami?
2018. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 A kérdező kommentje:
Igen, változott, pozitív irányban. Már másodállást is vállalt a fiú és közben úton van a második baba. Rendszeresen jönnek hozzám és segítem őket amiben csak tudom. Engem leszázalékoltak, de legalább tudok segíteni nekik a baba felügyeletében is. Már tudják mit jelent a kötelesség. Köszi a kérdést :) azt hiszem elmondhatom, hogy jól alakulnak a dolgok.
2018. máj. 14. 03:57
 106/108 anonim ***** válasza:
55%
Eltelt majdnem egy év. Hogy állnak a dolgok Kérdező? :-)
2019. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést és az érdeklődést. :)

Azóta is változatlanul rendben vannak.

A fiú eljár dolgozni, komolyan veszik mindketten a számlákat is és komoly szülők lettek.

Mintha eltűnt volna a "lázadókoruk" :) jó a kapcsolatunk, egymást segítjük amiben csak lehet. Hihetetlenül megkomolyodtak,aminek nagyon örülök. Sokszor jönnek hozzám és én is hozzájuk.

A gyerkőcök is egészségesek, vidámak, szóval eddig rendbe vannak a dolgok.

2019. dec. 18. 23:10
 108/108 anonim ***** válasza:
Örülök nektek Kérdező, remélem azóta is minden rendben! :-)
2020. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!