Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/214 anonim ***** válasza:
34%
Baràtnőm 3 gyereket nevel. 7,4,2 èvesek. 8 óràban dolgozik. Mindenfèle különóràkra viszi a nyagyot, a kicsiknek is van program. Közben bontogatja a szarnyait a sajat vallalkozasaval. Megoldja. Te csak nyafogsz. Es pl aki egyedulallo anya 2 gyerekkel masik bnom pl. Ő is megoldja.
2018. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/214 anonim válasza:
25%
ja, hogy legyen egy példa: A párom anyukája 3 gyerekkel maradt egyedül (az apuka meghalt). A legnagyobb gyerek 14, a párom 13 és a legkisebb 6 eves volt. 2 munkát kellett vállalnia, hogy kitudja fizetni a lakbért, rendesen étkeztesse a gyerekeit és magát is. Plussz háztartást is ő végezte. Gyerekeket megtanította kicsit önállósodni. A kicsiért a nagyobb testvérei jártak az oviba, megtanította alap ételeket megfőzni, (palacsinta, rakott krumpli, mákos teszta, stb..) ha éppen este későn járt haza. Biztosan nehéz volt neki, de ment neki. Soha nem házasodott újra, évekig ez a megoldás volt.
2018. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/214 anonim ***** válasza:
91%
Aki állandóan peldalozik hogy:az en baratnomnek 3 gyereke van mégis megoldotta meg az anyám egyedül nevelt..stb.minden tisztelet az övék!!!!de van két egyforma ember,van két egyforma család?!Egyforma problémák..stb.!!!??Annyira könnyen itelkeztek 8 mondat után!!
2018. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/214 anonim ***** válasza:
68%
35 ös vagyok, nemvagyok lusta, 8 hónapos terhesen még 12 órákat dolgoztam álló munka, én úgy nőttem fel, se anyámat , se apámat nem láttam, mindent megkaptam, de törődés, együtt töltött időt nem. Nincs itt aki segítsen nekünk messze költöztünk, ki vigye el oviba? Ki hozza haza ? Párom azt mondta ő dolgozik de itthon nem akar házi munkát végezni, hagytam itthon, hogy én dolgozok ő intézze ezeket. Nincs türelme hozzá. Azért nem megyek szombat, vasárnap is dolgozni mert ő is igényli, hogy vele legyek. És 6-7 év múlva a nagyobb gyerek már tud vigyázni a tesóra jobban tudok dolgozni én is
2018. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/214 anonim ***** válasza:
74%
De paraszt válaszokat kapsz! Ezt a kérdést inkább a gyerekvállalás kategóriába rakhattad volna fel, mert ott legalább olyan válaszol, akinek van gyereke. Szerintem a férjednek nem az a baja, hogy te nem dolgozol, hanem egyszerűen éretlen és nem fogja fel, hogy 3 gyerekkel baromi sok munka van, még ha egészségesek akkor is. Késő bánat, de szerintem ilyen pasival nem kellett volna ennyi gyereket vállalni. Esetleg cseréljetek szerepet, menj te dolgozni, ő meg legyen otthon, vagy csak csinálj pár próbanapot neki és utazz el valahova, úgy jobban átérezné, hogy milyen a háziasszony lét.
2018. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/214 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk alapból nem akarnék olyantól egy gyereket se, akivel külön a kassza és "ad 20e-t iskolakezdésre..." ! EZ mi???
2018. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/214 anonim ***** válasza:
97%
46 igazad van. Mindenki osztja az észt... Szerintem 1 napra adjátok le a gyerekeket és menjetek el párterápiára. Át kell beszélni ki mit szeretne, mitől boldog és hogy lehet kivitelezni. Vállaltatok ketten gyerekeket, most kicsit rossz felé megy a szekér, egy harmadik szakembert bevonva lehet megoldásokat találni. Az biztos, most egyikőtök sem elégedett, emiatt ne kezdjenek játszmázni.
2018. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/214 anonim ***** válasza:
19%

40 Az írásod alapján olyan orbitális hiányosságok vannak nálatok, hogy fogom a fejem, hogy ez 2018-ban hogy létezik egyáltalán felnőtt emberek esetében



* de akkor is csak összeveszett az egyik fejlesztővel, hogy ne nézze az ő gyerekét fogyatékosnak (5 évesen nem beszélt)


Te egy ilyen gyereket-mert hogy állítom, hogy az ovodai pedagógus ezeregyszer szólt neked, hogy gond van a gyerekkel-te miért nev.tanba viszed, mikor ennek a gyereknek 3 éves korától kezdve logopédiai ovis fejlesztésre van szüksége???

Te miért nem jársz annak utána, hogy a gyermekeid normálisan fejlődjenek? Te mit csinálsz egyáltalán mint anya otthon a családodba?

2018. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/214 anonim ***** válasza:
82%

Nekem csak a kicsi problemas

De a nevtanba a fejlesztese heti ket delelott

Reggel a nagyok suliba a kicsivel 1 ora ut oda

3x45 perc fejlesztes kozben pihenok majd 1 ora haza altalaban 9re kell menni


2 eve keresek normalis fo allasu munkat ahova be tudom illeszteni a fejlesztest es nem nem talalok.

Alkalmi hetvegi munkat valalok el de all a bal otthon h a ferjemnem akkor a gyerekekkel kell foglalkozni fozni ebedeltetni lefoglalni oket mosogatni ilyenek

De ha nem mennek akkor az a penz kiesne es az bizony baj lenne.

Szal valamilyen szinten megertem a kerdezot

2018. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/214 anonim ***** válasza:
15%

50+


Tisztában vagy azzal hogy a gyerekeidnek behozhatatlan hátrányt okoztál a nemtörődömségeddel?

Diplomás emberként neked lett volna a feladatod hogy már az első gyerek 3 éves korától a lehető legjobb segítséget szerezd meg, amire csak az anyagi és egyéb lehetőségeid engedték.. Nem hogy 3 gyereknél.


Anyaként elégséges is alig amit a gyerekeiddel művelsz.

És ez nem az urad hibája, mert az szerencsétlen melózik ezerrel hogy eltartson titeket, ez a te sarad. Masszívan.

2018. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!