Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es! Amit te mondasz, az teljesen más, mint a mienk. Nem értem, mi a gond.
2018. szept. 21. 15:45
 12/62 anonim ***** válasza:
91%

10-es, te egy nagyon megkeseredett ember vagy, de ezt nem kellene kivetítened a Kérdezőre.

És mi az, hogy olcsóbbért talál albérletet?

Most NEM fizet az egyetemista nem hogy 100 ezret, de semmit, mert el van tartva, akkor miről beszélsz?

Elhiszem, hogy szar életed van, de nem mindenki olyan, mint a szüleid, csak mert nem tapsikol a fia új étrendjéért, és használja az eszét, megoldást keres.

2018. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Nálunk nem fizet semmit a fiunk. Még ezt az extra tevékenységét sem, amit én sportnak alig neveznék. A normális sportot támogatnám, ezt nem.
2018. szept. 21. 15:47
 14/62 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem elég gáz dolog, hogy nem hagyjátok a gyereketeket egészséges dolgokból sokat enni. Komolyan van szülő aki azon vernyog, hogy a gyereke kieszi a hűtőből a zöldséget és a gyümölcsöt??? :D


A testépítéshez amúgy valóban zabálni kell és kétségtelen, hogy ez anyagi terhet róhat a családra, de szerintem erre megint nem az a válasz, hogy megpróbáljátok egy amúgy tök jó dologról a kényelmetek érdekében (az “így szoktuk meg” ugyanis nem indok) lebeszélni, hanem a többlet költségeit fizesse ki maga, diákmunkából.


Én erről beszélnék vele, nem arról, hogy mennyi gyümölcsöt ehet egy nap (lol). Ha anyagilag beszáll, akkor meg nyugodtan vehettek több kaját otthonra, nyugi, a világ egyben marad attól, hogy nem az ezer éve megszokott dolgok történnek benne.

2018. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
35%

Ehet amit maganak megvesz

Nem tetszik elmegy estin tanulni

Ez pofatlansag

2018. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
19%
Nem szar az életem addig volt szar míg együtt kelet élnem a lehúzó piás szüleimmel.. De ahol ennyire zavar a gyerek onnan jobb lépni. Érdekes 18 után egyből zavaróak a gyerekek még a levegő vételük is,persze mert szeretni is kéne őket,nem csak addig míg pénz jár értük. Nagyon jó életem lett nélkülük,őket kizártam,és a gyerekeimet nem albérlősitettük a férjemmel a 18. szülinapjuk után,és láss csodát egyikük se ragadt mama hotelben..
2018. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
78%
Hogy mi a normális sport, azt hála az égnek nem neked kell eldöntened. Az anyagiak miatt aggódj, azt beszéld meg a fiaddal. Fizesse ki a többlet költséget és kész, gond letudva. Ha fontos neki a hobbija elmehet heti néhány nap dolgozni miatta.
2018. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
72%

Kérdezö.a testépités jol fog jönni a fiadnak öregkorába,mert hát nem mindegy hogy 70évesen felszalad az elsöre,vagy bottal két lépést nem fog tudni megtenni.ez is egy sport ugyan olyan egészséges mint futni,teniszezni vagy akármi.

Az étkezését pedig tömegnövelö étrendnek hivják ebben a sportágnak,kell egy bizonyos mennyiség hogy növelni tudja a fizikumát.de az anyagi részével egyébként egyet kell értenem veled.mi lenne ha suli mellett elmenne dolgozni is,és megvenné magának az élelmezéséhez szükséges dolgokat?igy a kecske is jol lakik és a káposzta is megmarad..más kompromisszum nem lesz lehetséges szerintem

2018. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
83%

Örülj neki, hogy egészséges akar lenni. A testépítés jó dolog, egyáltalán nem "túlzás" a többi sporthoz képest, egyszerűen más a célja. Igen, ahhoz az alakhoz kell egy bizonyos diéta. Más kérdés, hogy a fiad rosszul csinálja, mert egy testépítő étrend nem ilyen!

Én is súlyzós sportot űzök hobbi szinten, így nekem is volt ebből tiniként gondom otthon. Az egyetlen megoldás az lett, hogy megkaptam a kajapénz rám eső részét és abból én saját magamnak gazdálkodtam ki a kajámat. Ez kb 500 g csirkemell, 200 g rizs (diétáztam), illetve ~ 1 zacskó zöldségkeverék naponta (vagy más, de a tápérték kb. egy szinten volt). Havonta úgy ~30-35 000 Ft volt, ami szerintem nem sok kajára. Szépen megfőztem magamnak minden nap, nem vettem el mástól a kaját.

Azt tudom javasolni, hogy nézz utána (vagy a fiad), hogy milyen tápanyag szükséglete van az edzéshez és ez alapján lőjetek be neki egy étrendet. Privátban esetleg tudok segíteni (akár neki is).

A lényeg, hogy támogatni kéne ebben, hiszen egészség szempontjából pozitív amit csinálni szeretne, csak nem jól teszi. Ettől tiltani teljesen felesleges, mert csak veszekedés lesz belőle és még a kapcsolatotok is megromolhat.

2018. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
58%
Érdemes lenne mihamarább egy orvosi laborvizsgálatot elvégeztetni (vér- és vizeletvizsgálat), hogy a követett étrend nem okozott-e már maradandó egészségügyi változásokat a népességre jellemző "normál" értékekhez képest. A leírt étrend mellett a vérben a húgysav és a koleszterin emelkedett értéke, esetleg a vörösvérsejt-szám, hematokrit és hemoglobin értékek emelkedése, a vizeletben elsősorban húgysav vagy oxalát kristályok megjelenése várható még akkor is, ha ezekhez kórtanilag semmiféle tünet nem társul.
2018. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!