Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
Sok szülő még a kiskurunak se finanszirozza a normális mosakodási eszközöket.. Nem kell csodálkozni h mindenhol az jön le h igénytelenek vagyunk akik kezet se mosnak és megszolják akik igenis odafigyelnek h ne legyenek büdösek a munkahelyen pl..
2018. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
49%

60as, én is magamból indulok ki. A gyerek nem azt kapja, amire vágyik, hanem ami az én értékrendem szerint helyes. Ha azt kapná, amire vágyik, sosem szokna le a cicizésről és minden nap hányna a csokoládétól és cukortól, amíg meg nem hal, kb egy éves korában.


Szerencsére nálunk van pénz, megtehetnénk, hogy minden nap lazac legyen, vagy minden nap kapjon akármit, amit kitalál, de ez nem nevelés.


A testépítés nem az egészségről szól, hanem a kidolgozott izomzatról, amit pontoznak is a zsűrik, tetszés(esztétika)

és kidolgozottság alapján.

Az úszás is csak addig sport, amíg az ember mozog, utána már a cél nem maga a mozgás, hanem a gyorsaság, a verseny.



A testépítőknél is így van. Amíg az egyszerű átlagos fizikumukat akarják fentartani, addig sport, addig támogatom.


Amikor már versenyeznek és egyre többet és szebbet akarnak elérni, akkor már nem. Ez már az a szint, ami többről szól, mint hogy általanosan formában legyen.

2018. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!