Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
0%
Egeszseges fiatal felnotkent eloskodni kell a szulokon ?
2018. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
88%
Ha folymat zabálni akar akkor csináljon SAJÁT MAGÁNAK zabálni valót! Csóringer? Sebaj! KaliMuscle a youtubeon megmutatja hogy kell 2fillérből kalóriadús kaját sinálni! Mutasd meg neki! Egyen olyat!
2018. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
36%

Röhejes vagy te is meg a válaszadók többsége.

Anafilaxiás sokk, meg felfújt izom, meg vérképzési zavar, fehérjepor, mint az anbolikus szeroid kapuja. Ti sem sok vizet zavartatok biológia és kémia órákon mi?

Te meg kérdező...

Zabáló gyerek? Nem sül le a bőr a képedről?

Tipikus sz@rrágás amit csinálsz.

Sok hús, az mennyi? Napi 2db gyümölcs/fő??? 2 napra való zöldség nálatok mennyi A 10 éves gyerekem eszik meg napi színten 4-5 almát, vagy körtét, vagy egy egész sárgadinnyét, vagy 10-15 szem szilvát, vagy 4-5 banánt. Zöldségből 3-4 paprikát, 6-8 szál zsenge répát.

Felnőtt adagnyi húst. Mondom nem ennyit 1 nap, de a napi adagjai ezek.

Ezt csak példának hoztam fel. A 15 éves kamasz fiam még ennél is többet!

Nem elhízottak, sportolnak, egészségesek.

Te meg az anyja mit dolgozoltok, hogy elég annyi kaja amit leírtál?

Valami irodában ücsörögtök?

És ez ennyi év után probléma? Elszegényedtetek vagy mi történt?

Itt csak egy apró probléma van, hogy a turmixot tejjel issza.

A fiatok egészségesen étkezik. Ti sz@arrágók vagytok és tudatlanok.

A testépítés pedig nem divat, hanem sport.

2018. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
68%

Utolsóval egyet ertek a csunya reszeken kivul...

Aki meg anafilaxiarol beszel az olvassál el a wikipédiat.

Jó olvasni ahogy tudatlan emberek beszelnek a feherjeporpkrol mint szteroid.... istenem.

Elárulom hogy a bébi etelek 70% a feherjeport is tartalmaz. Akkor a babák szteroidoznak??? -,- istenem

2018. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
67%

Ha már 4-5 éve így eszik a gyerek, hízik tőle? Tulburjázottak az izmai? Ha nem, akkor végülis nincs baj, ha anyagilag bírjátok, és ha az egészségét nem teszi tönkre a túlzott fehérjefogyasztás. Utóbbiról beszéljen egy dietetikussal.

Ha nem gond a magas költség, üljetek le vele és beszéljétek meg, hogy mit kell egy hétre beszerezni, ki fogja ezt hazacipelni, szállítani, és hogy fogjátok elosztani. Nem keletkeznek-e raktározási problémák? Az alapjáraton szükséges húsmennyiség beférne a hűtőbe, de 10 kiló már nem fog. Lehet, hogy kétszer kell menni boltba, ebből egyet intézzen ő.

Ne azt feszegessétek, hogy zabál vagy nem, ez az ő dolga. Azt a részét tárgyaljátok meg, ami ebből titeket is érint. Pl. hogy maradjon a hűtőben a következő bevásárlásig elegendő minden élelmiszerből.

2018. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt nem finanszíroznám, nálam a kidolgozott test pont annyit ér, mint egy jó frizura vagy egy menő ruha/cipő.


Ha a felnőtt egyetemista gyerekem az én költségemen akarná fenntartani a testének szépségét, akkor megmondanám, hogy erre n adok.


Testépítés nélkül is lehet egészséges. Ehhez én biztosítom az ételt és adok sportra vagy kondibérletre pénzt.


Nem kell se lakbért fizetnie, se rezsit, a tömegelést és az általa esztétikusnak tartott izomzatot fizesse saját zsebből.


Az én szüleim minden szrt megvettek az öcsémnek az aktuális étkezi hóbortjához, most épp vegán, és napi 7 ezer körül költ kajára, de ez még mindig olcsóbb, mint mikor a házitartású csirkét és a méregdrága házi tojást vetette meg, ugyanígy zöldségeknél és gyümölcsöknél.


Az legyen, amit ti főztök és adjatok havi 25öt neki kajára, ebből annyit és azt vesz, amit akar.


Kb ennyi az ő része, amit költenétek rá. Ha mellé ehet a ti főztötökből is, éhenhalni nem fog, és teljesen egészséges lesz.


Legyen kulon polca a melyhutoben es a hutoben.


Már anya vagyok, ez nem egészségre megy, hanem hiúságra, a felnőtt lányomnak sem finanszíroznám.

2018. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
68%

Ha elhízott a gyerek, azért jön a kérdés, ha izmot épít, akkor azért. Hány cm és hány kg? Illetve mennyit edz? Az autódat sem kérdezed meg, mennyit fogyaszt, amikor odalépsz neki, a testnek is energia kell, kinek mennyi attól függően, mit sportol. Az izomzat megtartásához is sok energia kell. Évek hosszú munkája van benne, de mivel ez nektek nem sport, rombolja le pár hónap alatt...érdekes hozzáállás egy szülő részéről...

Ha az elején,mikor elkezdte, szóvá tettétek volna és megálljt parancsoltok, azt mondom, oké, következetes hozzáállás, így...

2018. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
3%
Mondd meg a fiadnak, hogy az igazi profi testépítők nem zabálnak összevissza (napi 5-ször csirke-rizs és társaik), hanem egészségesen és kiadósan esznek, az edzésükhöz, életvitelükhöz igazítva. na meg edzenek rendesen. Csak az hangsúlyozza ennyire a kajálást, aki edzésben sz.ar.
2018. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
37%
De most komolyan azt mondjátok, hogy ha nem hizlal, akkor felesleges költségbe verhetem a szüleimet viccből? Követelhettem volna tiniként mindennap a lazacot, csak mert volt rá pénz?
2018. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
20%
59-es, én csak magamból tudok kiindulni, de ha megtehetem, akkor megadom a gyereknek amire vágyik, mivel ugye ő a legfontosabb nekem a világon. Nekem ez így tök evidens.
2018. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!