Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
47%

Sem a testépítés, sem a zabálás NEM egészséges, csak divat. Ha valamilyen oknál fogva abba hagyja a testépítést, komoly egészségügyi gondjai lesznek.

Menjen diákmunkára és fizesse a saját pénzéből a hobbiját.

2018. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű, leülteted megmondod neki, hogy anyagilag nem bírjátok és ha ezt akarja folytatni, akkor vegye meg magának az extra élelmiszereket (ha pl jutna neki 2 banán naponta, de 5-öt enni, a 3-at vegye meg ő)
2018. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
68%

Izomepiteshez megfelelő étrendre van szükség sok feherjevel.

Ha a fiad edz kondiban akkor ezt nem azért teszi mert jo érzés neki hanem azert mert eredményesen akar edzeni. És azt csak jo etrendel lehet hozni.

2018. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
60%

Az miért egészéges, hogy annyi húst zabál, ami elég lenne 3 embernek két ebédre? Meg napi 2 liter tej, illetve napi 6-8 tojás?

A 20-as válaszát kéne megfogadni kérdező, mert itt egyáltalán nem (csak) anyagi megfontolásból kellene aggódni, hanem a fiad egészségéért. Írta valaki, hogy majd 80 évesen nem kell a lépcsővel szenvednie, hát... ha megéli a 80 évet.

Ilyen hatalmas mennyiségű fehérje - a közhiedelemmel ellentétben - egyáltalán nem egészséges, hanem káros!

Tényleg megér ennyit, hogy izomagy legyen?

2018. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
75%
4-5 éve és csak most kezdett zavarni?
2018. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:
Nem most kezdett el zavarni, hanem most kérdeztem meg itt.
2018. szept. 21. 16:19
 27/62 anonim ***** válasza:
30%
Majd meglepődik mikor a hatalmas mennyiségű fehérje visszaszól és mondjuk anafilaxiás sokkot kap egy tükör tojástól..
2018. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
52%

"hogy nem hagyjátok a gyereketeket egészséges dolgokból sokat enni"


Azért erről megkérdeznék egy dietetikust is. Mióta egészséges több napi hús adagot egy reggelire megzabálni?

2018. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
54%

Igazából ez lenne egészséges, nem az, amit az átlagember eszik.

Már csak az izmok megtartásához 1 gramm fehérje kell testsúly kilogrammonként, izomépítéshez már 2.

Ha 90 kg, ez 180 gramm fehérje, ami fél kiló húsban van.

Ő valószínűleg csak zöldséget eszik hozzá, kenyeret, krumplit nem. Ahogy a tojáshoz is. Ezért eszik ennyit.

Mondjuk a gyümölcsön és a fején csodálkozom, azt a testépítők nem esznek/isznak.

2018. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
69%

#28: és mit jelent az, hogy "több napi"?

Azt, amire a szervezetnek szüksége van? Vagy azt, amit az átlagember eszik nagy csomó gyors felszívódású szénhidráttal körítve?

Napi fél kiló csirke, vagy 60 deka sertés (csont nélkül mérve) Vagy ha sok a tojás, 40-45 dkg... Mellé zöldség, rizs, köles vagy bulgur.

Kb ez lenne egészséges.

2018. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!