Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
27%
Magyarok 90 % nem étkezik hanem igenis zabál, tesztát zsirt krumplit meg olcso szart amire pénze van,meg este haza esik 12 orábol és leül és eszik.. Ezért hizik,nem visz be zöldséget gyümölcsöt,ami egészséges,a gyerekeket is kész étellel tömik mert főzni nem tud sok nő..
2018. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
85%
A 90% azért túlzás, ennyire nem kéne általánosítani. Inkább az a jellemző, hogy sokan rendszertelenül étkeznek. Hozzáteszem, hogy a munkaidőmből adódva egy kicsit én is.
2018. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
12%
A fiad tud fütyülni?
2018. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
89%

"a gyerekeket is kész étellel tömik mert főzni nem tud sok nő"


Se sok férfi.

2018. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
7%
A férfinak nem is kell tudni alapjáraton,de egy családanya ne halljon már meg mert be kell menni a konyhába,csak a sok emanci inkább szemetet ad a családnak.
2018. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
91%
#35, főznék sütnék én szívem szerint egesz nap, csak sajnos a férjem egyedül nem keres annyit, hogy a családunk kényelmesen megéljen belőle, így nekem is dolfozni kell, ergo sajnos nincs időm egész nap háziasszonyoskodni, pedig szeretnék
2018. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
6%
Én is dolgozom mégis van időm főzni arra van amire szakitunk..
2018. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
98%

#35: miért a nő feladata? Mert régen így volt? Akkor egy férfi eltartotta a családját, és a nőnek nem volt más dolga, mint gyereket gondozni, és ellátni a háztartást.

A férjem otthon dolgozik, kb napi 6-7 órát. Én nyolcat, és ingázok. Elmegyek otthonról reggel 6:30-kor, hazaérek este hatra. Mellette egyetemen tanulok, sokszor este 11-12-ig a könyv mellett ülök.

Másfélszer-kétszer annyit keresek, mint a férjem.

Ha emellett elvárná, hogy munka után főzzek, már nem lenne a férjem! Nem a szolgája vagyok!

2018. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
87%
Gyúrós étrend, ezzel nincs gond, viszont inkább azt beszéljétek meg, hogy a plusz kaját vegye meg magának. Menjen diákmelóra aztán keresse meg a zöldségre, húsra valót. Szerintem azt se tudja mekkora értékben eszik egy héten, ezért inkább erre világítsatok rá, hogy a hobbija igen csak megterheli a családi kasszát.
2018. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
91%

Szia Kerdezo...na ezt tesom es unokatesom es a haverjai is csinaltak. Igen ha kondizni jar valaki akkor eleg sok plusz feherjet igyekszik bevinni es ugy edzeni hogy az be is epuljon. Izomtomeget novelnek. Sokan egy ido utan szteroidot meg mindenfele...feherjeporokat is nyomatnak. Orulj, hogy a fiad azt nem teszi (vagy még nem teszi).

Nalunk azonban volt eleg penz az o kajaira es miutan dolgozni kezdett manapsag maganak veszi a szornyu draga mindenfele zoldseget, gyumolcset es bio cuccait:-). Es még o ad beloe nekunk.


Ami nalatok gaz es megbeszelesre nagyon is okot ad az ez:

"Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben."


Sok valaszadonak nem tunt fol, hogy o a csalad mas tagjainak a gyumolcsfejadagjat is kerdezes nelkul megeszi, plusz eltunteti a zoldseget es a hust is. A tobbiek meg hoppon maradnak.

Ezen felul TE ES A FELESEGED vasaroltok be MINDIG. Azaz sose a gyerek vagy gyerekek? Tudjak egyaltalan mibe kerul egy kilo banan vagy egy fej salata vagy a tej ara hol van már? Esetleg a husoke? Gondolom nem es azt se tudjak milyen nehez hazacipelni es mennyi ido ezt a boltban osszeszedni stb.


Tehat amit a helyedben tennek:

1. Elmondanam, hogy orvendetes az egeszseges etkezese, de nem tetszik hogy amasnak szant gyumolcsot, zoldseget tejet stb. elveszi es eleszi masok elol. Ezert jo lenne ha mostantol a ra eso reszt enne meg. Es vagy egy kulon listan jelezze neki mit hozzatok meg es mennyit de akkor fizesse is ki vagy menjen el es szerezze be maganak kulon igy a bevasalast es a fizetest is intezheti o.

2. A fizesse ki kijelentest ala kellene tamasztani azzal, hogy sajnaljatok, de nincs ennyi penzetek, es elmondani minek mennyi ara van es az o plusz egy-ket kilo hus es zoldseg gyumolcs igenye mennyivel dobta meg a csaladi kiadast mondjuk egy hetre kiszamolva.


Leginkabb viszont azt kene megkerdezni, hogy feltunt-e neki, hogy a masoknak szant etelt pofatlanul bezabalja es eszebe nem jut magatol visszapotolni?

Ez sajnos elcseszett neveles (mi is belefutottunk ugyhogy ne vedd zokon nalunknis van gyerek aki bezabalja az egesz heti csokiadagot egymaga es eszebe nem jut helyette venni valamit vagy megkerdezni masokat hgy onekik kell-e?).

Vszont amig egyutt eltek nem keso elkezdeni ezen valtoztatni. Szepen elmondani nincs eleg penzetek az o etkezesenek az extra reszere gyumolcs es zoldsegturmix es a rengeteg hus, azaz szepen kulonteszitek ennyi jut neki, ha azt elfogyasztotta menjen bevasarilni. Vagy adjon be heti 5-6000 forint pluszt a kajaba.

2018. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!