Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
89%

Gyúrós kaja, kondis kaja, testépítés, oké. Aláírom, hogy van ilyen, tömegnövelés, mikor valaki belekezd egy ilyen sportba.

De nem 4-5 éven keresztül, basszus! Az étrendet az elért eredményekhez és aktális célokhoz mérten folyamatosan módosítani kell. Lehet zabálni meg tömeget növelni, egy darabig(!!), de ez esztelenség, amit a fiú csinál.


A korábbi válaszokat nem ismételgetem, a megbeszélnivalók közé pluszban belevenném, hogy keressen fel egy személyi edzőt, szakembert, ha nem is állandó jelleggel, de tanácsadás szintjén (a legtöbb edző vállal olyat pl hogy nem heti Y edzés, csak mondjuk havi egy konzultáció). Segítsen neki rendberakni fejben a dolgokat, és alakítson ki egy normális étrendet. Mert gondolom, neten olvasott valamit, vagy hallott a teremben haveroktól, és gondolkodás nélkül nyomatja.

2018. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
13%

Hát bizony, ha az ember gyereket vállal, akkor el is kell tartania, amíg ki nem repül.

Ilyet én még nem is hallottam, hogy egy szülő úgymond sajnálja a gyerekétől az ételt.

Nyilván az ember megfigyeli hogy a háztartásukban miből mennyi fogy, és úgy vásárol, hogy mindenkinek elég legyen. Ha valakinek 5 gyereke van akkor azért vesz többet, ha meg egy aki sokat eszik, akkor azért.

Nem azon kéne siránkozni hogy mindent eleszik előletek, hanem az ő megnövekedett szükségleteihez igazítani a bevásárlásokat. És akkor jutna nektek is.

(Az meg már megint másik téma, hogy hogy lett nevelve, hogy ha nincs elég kaja, akkor sem gondol másokra, hanem mindent befal gondolkodás nélkül.)

2018. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
19%

Ez nen gyerek ez parazita

Pogatlan parazita

2018. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
78%

24 es miért lenne karos ez étrendje ?

Nem tudjuk hogy valóban mennyi hust eszik.

Annyit tudunk hogy sok feherjet zöldséget gyümölcsöt fogyaszt. Ez egeszseges.

2018. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
83%

27 es miért kapna a hústól anafilexiat

Tudod te hogy miről beszélsz?

Húsban milyen allergén van?

2018. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
22%
Anafilaxiát bármitol kaphatsz,ezért nem kell egyfajtát tömni,főleg nem fehérjét ,meg az ilyen tömi a szteroidot is... Nem attol lesztek férfiak h felfujjátok magatokat de az ágyban meg impotensek lesztek..
2018. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
95%

" A férfinak nem is kell tudni alapjáraton,de egy családanya ne halljon már meg mert be kell menni a konyhába,csak a sok emanci inkább szemetet ad a családnak."

Anyád elsírná magát, ha látná miként vélekedsz a nőkről. Amúgy az ilyen hőbörgést tipikusan az ilyen mamahoteles nyomik szokták csinálni, akik arra képtelenek, hogy egy kenyeret megkenjenek maguknak, de anya szolgálja ki őket idős korukig. Szánalmas.

2018. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is sajat maganak kene megvenni legalabb csak az etelt amit o megeszik ha mar neki kulon etrendje van...
2018. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
90%

Ha ezt előbb tudom, mindennap sushit rendelek tiniként.

Francba.

2018. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
24%
A testépítéshez nem kell zabálni, ez egy tévhit. A testépítéshez edzeni kell, sokat. Mellette pedig elegendő mennyiséget, de nem túl sokat kajálni, esetleg lehet természetes étrendkiegészítőt (magnézium, fehérjepor) enni. Amúgy okosan csinálva nagyon hasznos sport.
2018. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!