Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
76%
A szerződés nagyon is okos dolog. Sose hagyd, hogy kisemmizzenek, elvegyék azt, amiért megdolgoztál (jelen esetben majd megfogsz dolgozni).
2019. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 anonim ***** válasza:
53%

A kérdésre a válasz, hogy ami a házasság elött a tied, nem lesz közös, ami meg házasság alatt van szerezve, ez akkor is az, ha ez nem tetszik.

Szóval igazat adok a párodnak, hogy ha együtt akartok élni, mint házasok, de közben külön, akkor bele se kezdjetek, ott van például a élettársi viszony is.

A házasság arról szol, hogy jóban-rosszban, meg ketten, nem a szüleik, meg hasonló "közhelyek".

És ha már most felmerül, hogy mi lesz, ha a rozsaszin köd elmúlik, akkor fölösleges belevágni.

De tényleg, ha vagyonközösséget nem akarsz, mi "értelme" lenne az egész házasságnak?

2019. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
81%

Minden, ami házasság előtt került a nevedre, a tiéd és később se kapja meg a felét, esetleges válás esetén. Szóval eleve nem értem a hisztit a meglévő dolgaidon.


Minden, amit eztán közösen raktok össze, feleződik. Ezzel mi a problémád? Közös életet éltek, egyértelműen jár neki a fele ha külön utakra mentek.


Ja, hogy házasság után a szüleid pénzelnének...? Ez esetben te inkább gyerek vagy, mint felnőtt. Az lenne a legtisztább, ha a “vagyontárgyaid” a szüleid nevén maradnának, akkor megintcsak nincs kérdés egy válás esetén.

2019. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a házassági szerződés teljesen logikus és okos dolog. Én is kötnék, pedig egyáltalán nem vagyok gazdag. Ezzel nemcsak magamat védeném, hanem a páromat is, mert így tiszták, átláthatóak a viszonyok.
2019. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
19%

A szüleid bébiszitternek használják ezt a férfit,

pedig férjként jogokat érdemel.

Örüljenek a szüleid, hogy egyetemre jársz a kedvükért,

nem hagynám tönkretenni a boldogságomat.

Legközelebb milyen magánügyetekbe fognak beleszólni?


De tudod mit? Beszéld meg a vőlegényeddel, hogy kössétek meg, aztán ha érvénybe lépne valami miatt, mondjátok, hogy semmis, mert kényszer hatására köttetett. Addig is szerezzetek jó sok tanút, hogy hogy bánik veletek a szülő.

2019. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 A kérdező kommentje:

Nem szeretném részletezni az anyagi dolgainkat, a családom hátterét, de később is én lennék a vagyonosabb fél a házasságban. Tehát amíg ő kicsivel többet keres, mint a minimálbér, és az én pénzemből veszünk mondjuk nyaralót, akkor én sem lennék boldog, ha válás esetén követelné annak a felét. Ez a "közösen dolgozunk mindenért" akkor érvényes, ha a felek ugyanarról a szintről indulnak.


És nem a házasság alatti élettel van problémám, mert nyilván nem kérek lakbért tőle, a bevásárlásoknál sem listázom, hogy mi az övé, mi az enyém, vagy nyaralásnál sem fizeti külön a részét. A szerződés egy esetleges válás esetére van, fogjátok már fel. Nem arra az időre, amikor még együtt vagyunk.



Utolsó, ezt nem értem, miért a szüleim lennének a rosszak? Sehogy nem bánnak velünk, sőt, segítenek mindenben.

2019. márc. 3. 15:27
 17/117 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire fontos neked az, hogy ne legyen csóró a pasid és legalább olyan szinten legyen, mint te a későbbiekben is a kereset terén, akkor minek csináltattad fel magad vele az egyetem alatt?
2019. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
72%

a felek ugyanarról a szintről indulnak.

Tessék?

Akkor keress a szintedről,Jézusom,a pasi még nem vette le h miss gazdag lány fullba lenézi..

2019. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
65%
Sajnálom a pasit...
2019. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 A kérdező kommentje:
Nem nézem le, és nem is fontos az, hogy mennyit keres, csak itt sokan el vannak tévedve, úgy érzem.
2019. márc. 3. 15:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!