Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem elég gáz lenne, ha ugyanaz lenne.


Ha előbb említettétek, hogy ti ezt a nevet akarjátok a babának adni, mint ők, akkor muszáj lenne nekik változtatni.

Viszont, ha titeket nem zavar, ha ugyanaz a név, akkor adjátok ugyanazt

febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 A kérdező kommentje:
Minket nagyon zavar párommal, én már össze is vesztem velük mert már 2éve mondogatom hogy ez lesz a neve de nem jött össze még a baba. Viszont most nekik össze jött szóval még előbb is fog szülni mint én. Szerintem a 2év alatt folyamatosan mondogattam hogy tudják hogy ez foglalt de szarnak bele. És ezek szerint nekem kell keresni új nevet mert fixen megkapja a babájuk
febr. 6. 22:02
 3/102 anonim ***** válasza:
86%
Mi lett volna az a név? Nincs hozzá hasonló?
febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
96%
Félő, hogy le leszek pontozva, de szerintem totál felesleges hogy ez zavarjon. Mindenki úgy nevezi a gyerekét, ahogy neki jólesik. Szerintem ezen nem kell megsértődni és konfrontálódni.
febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 A kérdező kommentje:

Lara lett volna.


4.válaszolónak: én nem vagyok olyan hogy le pontozok másokat mert valami nem tetszik. De igazából normálisan írtál. Hát engem valahogy ez nagyon zavar hogy ugyan az a név lesz mivel már jó párszor elmondtam nekik is és tudták. Kicsit olyan mintha velem akarnának kibaszni.

febr. 6. 22:11
 6/102 anonim ***** válasza:
76%
És mennyi volt a foglaló/kaució a névhasználatra?
febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
88%

Egy nevet nem lehet lefoglalni, tehát ez részedről nem kérhető számon senkin. Maximum figyelembe vehetik, de egyáltalán nem kötelező foglalkozniuk a lelki világoddal. Náluk már fennáll a terhesség, így a névválasztás is időszerű.

Te viszont még csak tervezed és nem tudni, mikor valósul meg, addig mi minden történik veletek, találsz-e új nevet, amit jobbnak érzel majd. Egy feltételezett baba nevét sajnálod egy nemsokára megszülető gyerektől, nem érzed, milyen abszurd ez?

Az ő döntésük pedig őket minősíti. Ha ezzel beléd akartak rúgni, akkor neked sem kell finomkodnod, de tök felesleges ezért küzdened. Ha meg simán beleszerettek a névbe, mert 2 éve állandóan ezt hallják tőled, akkor sem tehetsz semmit.

Ha majd terhes leszel és a baba neme is az, amilyen nevet akartál, akkor találd ki, hogy adod-e neki vagy sem.

A szomszédokat is megköveznéd, ha elhasználnák a szent nevet? Ennyi erővel te is ellopod valakinek a nevét és ő is fortyoghat.

febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 A kérdező kommentje:

Albérletről beszélgetnénk?! Úgy látszik?

Nem erről van szó

febr. 6. 22:18
 9/102 anonim ***** válasza:
30%
Te magad írtad, első válaszod, utolsó előtti mondat. Kíváncsi vagyok mennyibe kerül lefoglalni egy nevet.
febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 A kérdező kommentje:

De nem szomszédságról van itt szó. Unokatestvérek lesznek ami gáz hogy ugyan az a vezetéknév és ugyan az a becenév. Ez zavar

Amúgy meg leszarom hány Marika létezik a földön de pl én azt szeretném. Itt most arról van szó hogy közeli rokonság, sűrűn is fognak találkozni és az egyiknek szólsz de jön mind2

febr. 6. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!