Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
 81/102 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is volt álom nevem. Nővérem hamarabb lett terhes, és a lánya megkapta azt a nevet.

Na puff neki.

Egy év múlva mikor én estem teherbe,találtam mást ami megfogott. Nem csináltam gobdot belőle.

febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nagyon gáz ha az unokatestvéreknek ugyanaz a nevük. Félreértéseket is szülhet nem keveset, szegény nagyszülőknek is full összezavaró. Akik azt írják, hogy nem gáz, meg mit hogy mit rinyálsz ezen, azoknál gondolom nem jó a család és csak karácsonykor ülnek le egy asztalhoz közösen, mert akkor nagyon muszáj. Tesódék extra gázok, nyilván tőled lopták a nevet, választanék másikat de előtte fixen elküldeném őket a pi**ba.
febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 Grizesteszta ***** válasza:
72%

#82: Szerinted a szülők hány százaléka nem becézi sehogyan sem a gyerekét, hanem csak és kizárólag az anyakönyvezett néven szólítja? 'János, mondtam már, hogy ne nyúzd a macskát! Játssz szépen Izabellával!


( Jó, tudom, a Lara eleve egy becézett alak, de ezt is 'tovább becézik' gyakran.)

(Egyszer társaságban sok kislány volt az anyukákkal. Azt hittem, falusi udvarba tévedtem, repkedett a Cica, Nyuszi, Csibe.... Jött egy kisfiú, hú, gondoltam, ő Malac lesz vagy Ökör? Tévedtem, Maci volt.:)

febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
88%
Lara? Szegény. Jobb is, ha ezt elfelejtitek.
febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 anonim ***** válasza:
83%

Senki sem fog osszezavarodni ez netto baromsag.

Unokahugom Sára mint én.

Surun talalkozunk es sose volt gond. Pedig csak 10 ev van koztunk. Szoval még en is gyerek voltam mikor szuletett.

Na azota vannak nekem is gyerekeim. Akik " nenének" hivjak a noveremet. Engem az o gyerekei hivnak " nenének".

Szoval osszeülünk es ropkodnek a " Nene" , "Anya " ( plane ha a mi anyank is ott van 😅) " Sára " szavak. És néhany vicessebb esetet leszamitva , semmi gond nincs soha.

febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk az unokaöcsémnek én vagyok a "Keke" mint keresztanyu, a fiamnak meg a húgom a "Keke". De nincs belőle kavarodás.
febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a kavarodás-dolgot én sem értem, akkor mi van azokban a cssládokban, ahol generációkra visszamenően mondjuk Zoltán minden fiú? Ott egy családi vacsin simán lehet 3-4 is ugyanabból a névből, valahogy mégis megoldják...

Ráadásul szerintem a nagy családi banzájok viszonylag ritkák, azért napi szinten nem hiszem, hogy egy helyen lesznek a gyerekek, viszont az ilyen nevekkel minden ovis csoportban/játszótéren stb. jönnek szembe a kislányok, az nem zavarna? Pedig ott napi szinten találkozhatnak...

febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
90%

Egy csomó olyan családot ismerek, ahol van a lánynév vagy a fiúnév "öröklődik". Mindenkit úgy hívnak. A nagymamát, az anyát, a gyereket, az unokát. Aztán mégis elvannak, nem keverik össze egymást :)

De tényleg totál felesleges ezen előre rugózni. Még ők sem adták ezt a nevet, nektek meg még nincs is baba. Aztán az is lehet, hogy egyik gyerek se lesz lány.

febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
80%
Legyen Lana, szerintem szebb is.
febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:
79%
Nem is vagy terhes, szóval pláne nem értem, mit vergődsz. És ha nem lesz lányod egyáltalán? Vagy nem is esel teherbe, vagy csak fiaid lesznek?
febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!