Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, a névadáshoz az utolsó pillanatban is jöhet sugallat, nekem az évekig tervezett névnél a finishben kezdtem el érezni hogy mégsem az igazi, valahogy mégsem fog "passzolni a babához". Szerencsére meg is jött az utolsó napon a sugallat és tökéletesen a kislányomé 🙂 (leírom priviben, hátha veled is hasonló történik)

Azt megértem hogy úgy érzed mintha direkt csesznének ki veled, a sógornők baromi jók ebben és ahogy nőnek a gyerekek még cifrább sztorik is lesznek 😔

febr. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
47%

Az ilyen "a másiknak nem volt ötlete, ezért a másik ötletét ellopja" dolgot jellemtelennek tartom. Akkor is, ha le leszek pontozva.

Mindenkinek joga van a saját gyerekét úgy elnevezni ahogy szeretné, de ha az adott név (és csakis az) azután jut eszébe, miután megtudta: a tesó is így akarja elnevezni a gyerekét, az jellemtelen dolog, véleményem szerint.

Az ilyen emberek egész addig 0 ötlettel rendelkeznek, amíg meg nem tudják a másik névválasztását.

Undorítónak tartom.

febr. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
80%

Semmit ne csinálj. Lehet soha nem lesz gyereked. Ki tudja?

Addig teljesen felesleges neveket válogatni. Felesleges stressz amit csinálsz.

Ha ők meg ilyen utánozós fajták akkor 2x gondold meg mit osztasz meg máskor velük. Mert akkor bármikor ötletet lopnak. Viszont ha évek óta hajtogatod a nevet biztos megszokták és ezért tetszik nekik. Mondjuk én ettől még választottam volna másikat, de látod milyenek.

Ez miatt ne cirkuszolj mert felesleges, változtatni nem tudsz. De jegyezd meg amit csináltak és így állj hozzájuk a jövőben.

febr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
83%
Ez van ha a fejed tetején pörögsz is. Legyen ugyanaz a név és kész...
febr. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
24%

Már megint a sok megértő szent asszony... akiket egy cseppet sem zavarna egy ilyen szitu. Ja, mert nem. :D

Kérdező, nem kellett volna mindent kifecsegni és évek óta emlegetni.

Ezek ilyenek és másban is utánatok mennek majd.

Én is undorítónak tartom az ötlettelen kis ártatlan (gondolom váratlanul felcsinált) sógórnő döntését, de ha ekkora féreg legyen ez neked egy indikátor a jövőre nézve.

Minden ötletedet el fogjak happolni. Értsd: ovi, suli, stb.

Én mondjuk simán adnám ezek után is ugyan azt a nevet, amit eddig akartam.

Senki egy szót nem ejthet, hiszen te már évek óta eldöntötted. ;)

Ne idegeskedj tovább ezen!

febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
95%

Ti csak tervezitek, nekik jön a baba ha jól értem. Bocsánat, ne következzen be, de mi van ha nektek sosem lesz gyereketek?

Amúgy meg bugyuta divatnév. Isteni sugallat, hogy válassz valami ertelmesebbet a meg sem fogant nemlétező gyerekednek.

febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is ugyanaz a nevem mint az unokatesómnak. Én 2 évvel idősebb vagyok. Soha senkit nem zavart. Különben sem lehet nevet lefoglalni, mindenki azt ad amit akar. Hogy is képzelted, nektek még csak tervben, ha lesz is nem biztos hogy lány, de te előre lefoglalod évekig. Vicc...
febr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
88%

A tesóm ilyen, a nagyobb döntéseket engem másolva hozta meg és állandóan figyelt, miközben leszólta, bármit tettem. Amikor viszont szinte ugyanazt csinálta a párjával, mint mi, akkor rendben volt. A gyerekeink születése után is hasonlítgatta, olyan játékot szerzett be, oda vitte, mint mi.

Én túlléptem ezen, már nem érdekel és sokkal nyugodtabb az életem.

Ne ossz meg több tervet és próbáld elfogadni, hogy annyit mondhattad a baba terveidet, hogy megtetszett nekik, már a magukénak érezték. Ez a veszélye annak, ha túl sokat osztasz meg.

febr. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, a szokásos "miért hívják más gyerekét is úgy, mint az enyémet" kérdés.

Mit foglalkozol vele?

febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ha csak most tervezítek a babát, lehet, hogy nem is lány lesz...
febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!