Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim válasza:
75%
Hogy elhallgatott a kérdező, elején még reagált a válaszokra...Megjegyzem egyiket se láttam bunkó illetve semmibe néző válasznak kivéve ha azokat pont törölték de nem hinném, hogy ez lenne a helyzet.
febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem alapból rosszul reagáltatok.

Én biztos úgy tettem volna, mintha tetszene az ötlet, ujjongtam volna neki, hogy "De jó, ha nekünk lányunk lesz, őt is így fogják hívni! Milyen poén lesz, és ha hasonlítani is fognak, játszhatnak ikreset, csak ők nem két Lotti lesznek, hanem két Lara!" vagy valami hasonlót :)

Ha látták volna rajtatok, hogy nem hagyjátok "ellopni" a nevet, és emiatt nem változtattok, akkor erős a gyanúm, hogy gyorsan kerestek volna mást... ha pedig mégsem, akkor ha őket nem zavarná az egyezés, akkor nektek sem kellene ezen aggódni (persze attól még találhattatok volna másik szép nevet, mire nektek lányotok születik)

febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Az én kedvenc nevem évek óta a Liara név. Hasonló, de mégis más.

Én ezt most sok szerettel rád hagyományozom, mert mi még nem tervezünk gyereket, csak később. Használd nyugodtan. :)

febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 A kérdező kommentje:
91-es válaszolónak: értelmetlennek találom a válaszom mivel imádjátok szétszedni az embert. Aki pedig normálisan ír ide azt szívesen olvasom és azoknak is köszönöm szépen aki tudott normálisan, kultúráltan válaszolni a kérdésemre.
febr. 7. 15:35
 95/102 anonim ***** válasza:
59%
Én őszintén irigylem más emberek problémáit.
febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz ugyanazt a nevet adni. Add nyugodtan, sok családban gyakori, hogy ugyanaz egyes családtagok keresztneve.

Ha viszont élsz a gyanúperrel, hogy valami miatt direkt a te választásodat akarták lenyúlni, pl másban is majmolnak, akkor hintsd el, hogy meggondoltad magad, Xy név már jobban tetszik (ettől függetlenül, ha majd aktuális lesz, adhatod a Larát, de hátha megtetszik nekik az ötlet).

febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
88%

Addig mondogattad nekik h megtetszett nekik.

Szal aiman lehet h a te hibad h ugyan az lesz a nevuk.

🤣

febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy minek kell elmondani,világgá kürtölni úgy, hogy nem is vagy még csak terhes sem..
febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, vagyis az én nevemmel. Édesanyámnak van egy idióta nővére, aki világ életében másolta őt, mindig ő akart az első lenni. Annó mikor anya és apa közölte a családdal, hogy esküvő lesz, akkor a banya foggal-körömmel küzdött, hogy ő házasodjon hamarabb, még az esküvőre lefoglalt helyszínt is megpróbálta telefonon keresztül lemondatni :D Terhességnél szintén ez ment, meghallotta hogy a testvére babaprojektbe kezdett és azonnal ő is babát akart, később a névvel is ez volt. A szüleim apa nagyapjának a nevét szánták nekem, ami egy elég ritka név, sose találkoztam még mással, aki ugyanezt a nevet viselte volna. Mikor anya nővére megtudta hogy fia lesz, akkor kitalálta hogy ő is azt a nevet akarja adni neki, míg a férje a saját (elhunyt) testvérének a nevét akarta adni a kisfiának. Az ő gyerekük hamarabb megszületett és azt a nevet adták a fiuknak, amit az én szüleim terveztek. Ettől függetlenül, mikor én 2 hónapra rá születtem, akkor ugyanazt a nevet kaptam. Volt balhé belőle, anya nővére őrjöngött, mindenkinek azt mondta, hogy tőle lopták az ötletet :D Aztán borult a bili, mert elmondták a szüleim hogy honnan is jött a névötlet, és hogy mekkora jelentőséggel bír számukra, a sógor meg kiborult, hogy a felesége pusztán testvéri versengés miatt adta más nagyapjának a nevét a gyereküknek, ahelyett hogy a testvér nevét kapta volna, ami számára szintén nagyon sokat jelentett volna. Rá 1 évre elváltak és megváltoztatták a nevet.

Szóval aki nem hiszi el, hogy van olyan ember, aki szimplán kiszúrni akar a testvérével, akár a saját gyerekén keresztül is, annak itt a példa. Nem tudom hogy nálatok is ilyesmi helyzet áll fennt Kérdező, vagy szimplán tényleg tetszett neki a név. Attól függetlenül hogy náluk aktuális a baba,és nem igazán lehet nevet lefoglalni, szerintem szemétség, hogy ha fiú, ha lány, akkor is az általad kigondolt neveket akarják adni! Ha olyan a tesód, mint anya nővére, akkor próbáld meg amit a 96-os javasol.

Egyébként szerintem nem probléma, ha ugyanaz lesz a név. Az a kérdés, hogy TÉGED zavarna-e? Ha igen, akkor vagy kipróbálod, amit a 96-os javasol, vagy beletörődsz :(

febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 A kérdező kommentje:
99-es válaszoló: köszönöm hogy elmesélted a történetet😊 mindenképp bele törődök viszont próbálok más nevet keresni hátha találok ami ennyire tetszik.
febr. 7. 21:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!