Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
 71/102 anonim ***** válasza:
100%

Ha annak idején tényleg lányod lesz, és továbbra is a Lara név tetszik, szerintem nem gáz azt adni.

Nekem is nagyon fix volt a választott név, ilyesmi miatt nem adtam volna mást. De a sértettséget is engedd el. Nem lehet lestoppolni egy nevet, legközelebb meg ne árulj el ilyen konkrétumokat.

febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet lefoglalni egy nevet. Nyilván bosszantó, de nem a világ tragédiája. Nekik fog hamarabb születni (gondolom tudják is, hogy lány lesz), így ők tudják hamarabb adni. Ti még azt se tudjátok, mikor jön vagy hogy fiú lesz vagy lány.

Egyébként semmi se tiltja, hogy ugyanazt a nevet adjátok majd a saját lányotoknak is. Vagy lehet hasonlót is, mint Lora vagy Laura. Jelenleg az se biztos, hogy valaha születni fog lányod, felesleges emiatt összeveszni a rokonsággal.

febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
52%

Hát tényleg úgy jön ki, mintha direkt ki akarna tolni veled, pláne ha a lánynév és a fiúnév is ugyanaz, mint amit te is adnál. De tényleg nem lehet "lefoglalni" egy nevet. Viszont ha ők ilyen utánzós fajták, akkor gondold meg, mit osztasz meg velük a jövőben. Nem kell minden tervről beszámolni, pláne ha ennyire zavar, hogy utánoznak.

Amúgy meg simán adhatod te is azt a nevet, ha lesz lányod és még mindig ugyanaz fog tetszeni.

Vagy vicceld meg őket: mondd meg, hogy beleszerettél egy másik névbe és meggondoltad magad, csakis azt tudod elképzelni a leendő lányodnak. Hátha így elállnak a mostani ötlettől.

febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
94%

Értem a lelki fájdalmadat,de az nevetséges,hogy azért akarják azt a nevet adni,hogy veled ki.asszanak. Gondolj már bele! Egész életükben Csak azért szólítják úgy a gyereküket,ami nekik nem is tetszik,hogy neked rossz legyen?

A másik,hogy ez legyen a legnagyobb problémád mind a gyerek vállalással,mind a felnevelésével kapcsolatban. A legkevesebb gond, ha fiú lesz,és nem beteg,és meg lesz mindenetek ez észséges fejlődéséhez. Tudod,van az a mondás,hogy mindegy milyen,csak egészséges legyen.

febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
90%
A Lara nekem is tetszik, de évek óta minden játszótéren szólongatnak Larákat. Rengeteg kislányt hívnak így.
febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 Grizesteszta ***** válasza:
90%

#75: Engem nem zavarna, ha az unokatesók neve azonos lenne, de a Te gondolatmeneted zavar... Képzeld el a fordított szitut: Te nem nevezed Larának a lányodat, mert tiszteletben tartod a sógornő választását, ő meg majd szül egy Rozálkát, mert közben változtak a gondolatai. És amikor 'reklamálsz', azt mondja, hogy dehát meggondolta magát...


Nem kell ezt az egészet túllihegni: lesz egy Lara, Ti meg a férjeddel majd döntötök anno, az éppen aktuális kedvetek, hangulatotok alapján.

febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
44%
Hihetetlen, hogy egyes emberek milyen apró dolgokon képesek kiakadni. Bele se merek gondolni, hogy az élet más területén mennyire labilis az ilyen.
febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 Grizesteszta ***** válasza:
95%
Ja, még valami: én ebből az ügyből azért levonnám a tanulságokat hosszú távra, és a továbbiakban tartanám a számat a terveimmel, elképzeléseimmel, vágyaimmal kapcsolatban. Ezer éve gimiben voltam utolsó éves, és egy osztálytársam fényképésznek készült évek óta, tudva, hogy a kis településen egy fényképésznek lesz hely, mert egy idős addigra visszavonul, másik viszont nem élne meg. Mit ad isten, a legjobb barátnője is fényképésznek jelentkezett titokban. Örihari lett belőle, és valóban nem tudott mindkettő a szakmájában elhelyezkedni a városban. De csak az maradt a szakmában, aki eredetileg is annak készült.:) Szóval lehetnek még komolyabb terveid is az évek-évtizedek alatt, figyelj rá, hogy abba ne tudjanak beleköpni csak azért, mert előre eljárt a szád...
febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
69%

Biztos le leszek pontozva, de én a helyedben elkezdenék nyomatni egy másik nevet. Például Diána, Jázmin, Alexa,stb

Hogy az új név mennyivel jobban illik a vezetéknévhez és nincs is az oviban belőlük minimum 2.


Ha tényleg azért válaztották a Lara nevet mert nem volt kedvük sajátot nézni, vagy csak szimplán ki akartak cseszni veled, akkor az is lehet, hogy mégse Lara lesz...

febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
90%

Unokahugomat ugy hivjak mint engem. Nővéremnek ez tetszett , es sose volt problema, hogy ugyan az a nevunk.

Egyebkent te még csak terhes sem vagy ,kitudja mikor leszel az, kitudja lanyod fog -e szuletni. Es a legkisebb gond, hogy a vasarnapi ebeden lesz 2 Lara. Az ovodaban meg a jatszoteren sokkal tobb Lara lesz. 🤦‍♀️ Annyira divatos es elcsépelt nev lett manapsag, hogy kb minden ötödik kislanyt igy vagy hasonloan hivnak aminek szinten Lara a becezese.

Ez az egesz hiszti a te egodrol es a nem letezo gyerekedrol szol. Nagyon gyerekes.

Eszembe jut , hogy hasonlo lehetsz mint egy volt baratnonk. Eloadta h 2-3 even belul gyereket akarnak a palijaval. Hárman voltunk baratnok. Egyik csaj fel ev mukva kozolte terhes, 3 honap mulva en is kozoltem , hogy terhes vagyok. Mindketten vedekezes mellett estunk teherbe.

Nos ez a harmadik lany meg kozolte velunk, hogy elloptuk a terveit es csak azert estunk teherbe, hogy ot megelozzuk amugy is o akart gyereket nem mi, es hogy lehetunk ekkora szemetek vele.

Nos hat azota nem beszel velunk. Ennek 10 eve 😅😅😅

Ugyhogy inkabb nyugodj le mert remesen gyerekes vagy.

febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!