Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Szerintetek...

Mit csináljak? Szerintetek így helyes?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babavárást párommal és ki is találtam a baba nevét ami tetszik is nagyon, viszont most párom testvérének is lesz babája és ugyan azt a nevet kapja,pedig tudta hogy én is azt akarom adni a babámnak. Már azóta szóvá tettük de nem akar változtatni. Mit tegyek? Vagy most nem baj hogy unokatestvérek és ugyan az a név?
febr. 6. 21:54
 61/102 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként van Lana ovistársunk, nagyon szép kislány és ritkább név is.
febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
82%

Érdekesnek találom, hogy csak a TE névválasztásodról és a SÓGORNŐD döntéséről esik szó.

Pl. miért a sógornődet próbáltátok lebeszélni, miért nem ŐKET, vagy miért úgy írod, hogy TE kiválasztottad a fiú és lány neveket, nem TI?

Az apukák mit szólnak hozzá? El tudom képzelni, hogy egyiknek sem tetszik ez a név, csak nem mernek a cicaharcba beszállni, inkább hagyják, hogy meccseljétek le ti :)

Amúgy én is kb. 10 évig terveztem egy lánynevet, ami most már nem tetszik, ráadásul egyetlen fiam született, szóval ha ti még csak tervezitek, akkor rengeteg időtök van, lehet, hogy szembe fog jönni addigra valami szebb és jobb név, de tényleg nem biztos, hogy egyáltalán bármikor lesz lányod (és az sem, hogy ha igen, akkor az unokatesója lesz ennek a Larának...). Szerintem ezen ne problémázz előre, ha oda kerültök, majd érezni fogod, hogy jó ötlet-e a Lara név, vagy jobban illene egy másik (és apukával eldöntitek 🙂).


U.i.: szerintem kezdd el terjeszteni, hogy neked fiúnevek közül a Kajafás tetszik legjobban, akkor a hátha az eredeti fiúnévötletedet elfelejtik 😀

febr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
78%

Apámnak van 3 unokatestvére, akik testvérek: Józsi, Imi és Peti. Józsinak 3 lánya van, Iminek 3 fia, Petinek 1 lánya és 2 fia.


Imi legidősebb fia Péter lett.

Peti középső fia szintén Péter.


Tehát van a nagyon szűk családban 3 ember is, akiket teljesen ugyanúgy hívnak. Meg igazából +2 egyforma, mert Imi legidősebb fia is Imre.


Elsőre fura, de amúgy meg lehet szokni, akkor meg már fel sem tűnik. Ha meg nem lógtok állandóan egymásnál, akkor meg pláne.


Ja, plusz poén, hogy a tesóm azt a nevet választotta a lányának, ami a macskám neve. A macskám 5 éves volt, amikor megszületett az unokahúgom 🙂

febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
100%

Tiéd is Lara lesz, ha annyira akarod és lány lesz, esetleg kap egy 3. nevet is.

Engem annyira nem izgatott, hogy mi lesz a gyerek neve, utolsó pillanatban találtuk ki, viszont a 2. gyerek nevét azt én akartam, vmi sosem látott rokont is úgy hívják, nem érdekel.

Most már tudod, hogy fontos dolgokat nem érdemes elmondani nekik, ha ilyenek. Megértem, hogy csalódott vagy, valószínű eszükbe se jutott volna a név, ha nem mondod nekik.

febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, megértem hogy rosszul esik a dolog. Viszont van több ezer név, ami közül választhatsz. Biztos van egy 2. befutó mindkét nemből, ami passzol a vezetéknévhez. Olyan nincs hogy csak ez passzol a több ezerből a vezetéknévhez. :) Tesómék tudod hogy jutottak dűlőre? Mindketten átnézték külön a neveket, és csináltak egy top10 listát, amit a végén összefésültek. Szerencsére volt benne egyezés, illetve érveltek nevek mellett. Ajánlom hogy tegyetek így, ez a legjobb módszer. Az apát se hagyd ki a döntésből. :)
febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
89%
Már ne haragudj,de nmcsked tetszhet egy név.Az a nevetséges,hogy te mèg nem is vársz babát,de azon ajvékolsz,hogy más,akinek mindjárt megszületik,azt a nevet adja,ami neked tetszett előbb Ezt se tudhatod amúgy,mert attól,hogy te évek óta előre hangoztatod,hogy te mit adsz majd,lehet,hogy nekik előbb tetszett, csak nem mondták.Most egy már meglévő gyerek azért ne kapja azt a nevet,ami a szüleinek tetszik mert te tervezel szülni majd.Aztán lehet,hogy nem is lesz végül,vagy fiú lesz.Meg a következő 3 is fiú lesz,mert úgy jön össze a dolog,hogy nem is születik lányod.Bocs,de veled van a baj.
febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul még nincs baba, nem vagy terhes, csak tervezitek.

Ők meg konkrétan babát várnak. Nyilván ők olyan nevet adnak, amilyet akarnak.

Aztán majd ha nektek is lesz babátok, nem egy terv, hanem igazából, akkor ráértek gondolkodni a nevén.

Felesleges ezen aggódni. Lehet, hogy mire megszületik a babájuk, teljesen más nevet fognak adni. Egyáltalán lány lesz? És te honnan tudod, hogy nektek majd lányotok lesz?????

febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
85%

Ha az unokatesóm belém állna az általam választott név miatt seggre ülnék a rohogéstől :D

Nőjetek fel, te is meg a barátod is, mert szörnyen gyerekes a hiszti, amit letoltok.


Én pl Eleonóra nevet szeretném, mert szép. Kettő ilyen nevű lány van a családban, és? Most álljak neki nyávogni, hogy "de az az általam választott név"?

febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
87%
De kérdező, lehet sohasem lesz gyereked, mégis mit vergődsz??? :D
febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
47%

Ismerek ilyen "ötlettelen névlopókat", a végén már nem volt elég hogy a nevet lopták el, hanem már jött a "jajj hogy rendeztétek be a lakást", szekrényeket is kinyitották hogy miképpen vannak benne a ruhák elrendezve, a bugyis fiókot is ki kellett húzni, valami hihetetlen...

Előtte meg jött a "milyen ötletesen terveztétek meg a házat, mi is így akarjuk, nekünk is ez tetszik"...

Vannak ilyen kis tapadós, mások ötleteiből élők.

febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!