Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell győznöd, megvan a napi adag és ha megeszi az első órában, akkor koplal. Pont, hidd el, csak azért csinálja, mert asszizstálsz hozzá.


Egyébként meg zárd el a kaját, hogy ne férhessen hozzá.


Sajnos vannak ilyen emberek, akik zabálnak ész nélkül és nm azért, mert éhesek, hanem mert csak. Rossz szokás, és a kislány így lesz 70 kiló 10 évesen, mellesleg pofátlanság.

2017. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ez normális esetben úgy működne, hogy ha már úgyis egész héten nálad van a gyerek és te eteted, akkor beleadna a kajába, vagy bevásárolna neki.

Amúgy meg kőkemény beosztást kell tartani. 8 éves gyerek nagyon is értelmes és rafkós is. Le kell fektetni a játékszabályokat. Ha be van osztva a gyümölcs meg a nasi, akkor porciózd ki. Csináljatok játékosan e gyerekekkel névre szóló tálakat így személyessé teszed neki. Csinálj az egészből játékot. Tegyétek bele mindenkinek a saját adagját és meg kell határozni, hogy pl ennek 2 napra elégnek kell lennie és ossza be magának. Segítségül csinálhatsz mellé táblát, hogy melyik nap mit egyen meg, egy ekkora gyerek tud írni olvasni.

Kicsit be kell keményíteni és meghúzni határokat, mert valószínűleg otthon se zabálhat korlátlanul mindent, téged meg nem tisztel, mert nem szólsz rá.

2017. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/148 A kérdező kommentje:

Mondtam neki meg evett mindent ami volt ithon.


Anya azzal száll bele h ö föz,meg veszi reggelinek valót ilyesmi.


Nem tudom hánykg,de ö a legnagyobb az osztályába simán kinéz 10 évesnek. Minde ki azt mondja elnövi a duciságot,mert egyik rokon gyerek is ilyen volt kicsiként,most 18évesen modellkedik.

2017. jún. 18. 11:56
 14/148 anonim ***** válasza:
87%

1. Egy 8 éves azért érthetö módon többet eszik, mint egy két éves, de a többletet az anyjának kellene fizetnie, nem neked.


2. Azt enm értem, hoyg veszi el a kicsi töle a kaját - te nem vagy ott, amikor a gyerekek esznek?


3. Evésidöben lehet enni, máskor nem - ezt meg a nagynak kell(ene) elfogadnia.


4. A gyerek anyjával beszélj, hogy vagy fizeti a gyereke kajáját, vagy nem vigyázol rá, mert nem engedheted meg magadnak.

2017. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
44%
A francnak szül a tesód más terhére gyereket. De hamár megtette, akkor fizessen bele az eltartásába. Hiába "csak" nyári szünetről van szó. Egy 8 éves pedig ne zabáljon ennyit. Jó guszta lesz felnőtt korában. Megkérdezném, hogy disznó / tengeri tehén akar lenni majd vagy nő ? E szerint egyen. Az anyja pedig e szerint fizessen. És necsak fizessen, hanem a gyerekét is nevelje meg. Pofátlan és butácska lánya van. Legalábbis a leírás alapján.
2017. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 anonim ***** válasza:
87%

Ja, igen, unokahúgom ezt nálam is bepróbálta, 9 évesen.

Jött, és minden szarságot ki akart nyavalyogni, süti, csoki, csipsz, gumicukor...


Mondtam neki, ott a paradicsomleves meg a tojásos nokedli (a kedvence, direkt neki készült), azt kell enni.


Erre ment a nyafogás, meg hogy ő nem, hamburgert akar.


Én meg halál nyugodtan vállat vontam és tettem a dolgom, majd ha éhes lesz, eszik, de nem fogom nasikkal tömni, csak mert az unokanővére vagyok és őkelme azt hiszi, bármit lehet nálam.

2017. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/148 anonim ***** válasza:
45%
Undorító, hogy ennyit eszik, de ha fiú lenne, mindenki téged bántana, hogy miért nem eteted a szent gyermeket.
2017. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 A kérdező kommentje:
Anya is vesz néha mindkét gyereknek,de nem rendszeresen. A gyes,családi felét oda adom neki,rezsi kaja,maradékbol pelust veszek tisztálkodo szereket ilyesmit. A gyt_t amit apa küld, 30 ezer abbol még egy 10est adok,és a maradékbol gazdálkodok
2017. jún. 18. 12:05
 19/148 anonim ***** válasza:
79%
A konyha ajtót nem tudod bezárni? Egyébként nagyon pofátlan, de te sem voltál szigorú vele. Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha ez miatt megszakad a nővéreddel a kapcsolat. Elég bunkó lehet, már bocs. Basszus felnőtt létemre én sem eszek meg 6 banánt, főleg nem vendégségben. Oszd ki a szabályokat. Ha nassolni akar, akkor van még vajas kenyér, zsíros kenyér, lekváros kenyér. Mint a mi gyerekkorunkban. Ennyi!
2017. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/148 anonim ***** válasza:
18%

Én sem szoktam a gyerekemnek kaját küldeni, ha a nagyszülők háztartásában van pár napig. Két hónapra se küldenék, ha a tesómat és a gyerekét eltartanák. Mert ugye nektek nem csak az ebédet és a reggelit finanszírozza anyukád.

Amúgy szóljatok neki és majd eldönteni, hogy mit csinál. Nekem nagyon rosszul esne ez a megkülönböztetés.

2017. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!