Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/200 anonim ***** válasza:
25%

Kezdjük azzal, hogy a placebo hatása nem a bevett szernek van, hanem a Te hited a döntő! A placebot nem a tabletta okozza, hanem az emberi egyéni elme.

"... ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet. "

Nem. Nem hat minden emberre azonos mértékben, egyetlen javallat sem!

Ha ezeket az alap tévedéseket átgondolod, mindjárt más szemszögből közelítheted meg a kérdést!

Erre van egy dobozelméletem.

A dogoz belsejében lehet magyarázni, hogy a feneke lent, a teteje miért van fent! De ha kijössz a dobozodból, számodra is világossá válik, hogy ez a doboz elforgatásával könnyedén megváltoztatható, anélkül, hogy a dobozban tapasztalt törvényszerűségek megváltoznának!

2015. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/200 Yolo2 ***** válasza:
94%

Bár az embereket sose lehet hitükkel szemben észérvekkel meggyőzni, azért legalább az általad használt analógiákon át igyekszem bemutatni, hogy miért is "fogott össze" a gonosz orvostársadalom és a kapzsi gyógyszeripar az áldott homeopaták ellen.


1. Laptop-PC: Ha a homeopátia a laptop a gyógyszer pedig a PC, akkor a laptopot nem azért nevezik hazugságnak, mert kisebb helyen van összezsúfolva a hardver, hanem azért, mert azt állítják a laptopról, hogy ultra-high beállítások mellett, 4k-n, 260 fps-sel futtatja a Crisis nevű játékot, egy 16MB memóriával rendelkező alaplapra integrált videókártyával, valamint 512MB RAM-mal. Ezzel szemben minden benchmark teszt során az derül ki, hogy maximum a Pac-Man futna rajta akadás nélkül. Azonban ezt a laptop felhasználók összeesküvésnek titulálják, magyarán minden benchmark teszt ellenük van kitalálva és ezt onnan tudják biztosan, mert mindegyikőjük laptopján elfut egy böngésző a facebookkal...


2. A főnökös: Ez az összehasonlítás már azért is hülyeség, mert ahány gyógyszer, annyi hatásmechanizmus. Van gyógyszer ami "elvégzi a munkát a beosztott helyett", van ami "munkára serkenti a beosztottat, mintha kávét adnál neki kb."


3. Schüssler só: Hát erről még nem hallottam, csak tőled, de ha állítólagosan tényleg úgy működik, mint ahogy azt te állítod, akkor ezért már legalább egy talicskányi Nobel-díjat kellett volna kapnia a felfedezőjének. A szervezet ELŐÁLLÍTJA a vasat? Ezt komolyan mondod?! Tudod mit képes előállítani a szervezet? Enzimeket, hormonokat, más vegyületeket, de ásványi anyagokat, vasat... Ha tényleg ezt állítják és benned ezután se merült fel a kérdés, hogy "hé, mi van ha csak át akarnak verni áltudományos hülyeségekkel, hogy az elkeseredett emberekből pénzt csikarjanak ki, anélkül, hogy annyi munkát belefektetnének, mint a valódi tudományokba" akkor sajnos súlyosan naiv vagy.


Tudod miért érzed úgy, hogy a gyógyszer gyárak és az orvosok összefogtak az homeo ellen? Mert a többségük elhivatottan végzi a munkáját, így tudja, hogy a gyógyításban milyen szigorú feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy a lehető legkevesebb ártás mellett segítsenek az embereken. Ugyanakkor azt is látják, hogy az embereket hogyan próbálják megvezetni áltudmányos katyvaszokkal és a segítő szándék az, ami miatt nem tudják annyiban hagyni, hogy a kiszolgáltatott és elkeseredett embereket kihasználják. Ha tényleg a profitra hajtanának, szimplán ők is beszállnának a bizniszbe, mint már írtam korábban. Hisz te mondtad, a homeopátiás szereket tovább kell szedni, mert lassabban hatnak. Az, hogy utána meggyógyulnak nem baj, mert beteg ember mindig lesz. Ráadásul ha mindenki meggyógyul, feltehetően a várható élettartam egyre magasabb lesz. Kitalálod, hogy az öregség mit hoz magával? Még több betegséget, még több "hosszútávú kezelést" még több profitot...


Ha a nagyanyáink-féle gyógymód olyan jó volt, mégis miért volt alacsonyabb a várható élettartam? Miért volt olyan magas a gyermekhalálozás? Ezeket a statisztikákat is a gyógyszerlobbi hamisította meg gondolom.

2015. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/200 anonim ***** válasza:
14%

"A szervezet ELŐÁLLÍTJA a vasat? Ezt komolyan mondod?! Tudod mit képes előállítani a szervezet? Enzimeket, hormonokat, más vegyületeket, de ásványi anyagokat, vasat... Ha tényleg ezt állítják és benned ezután se merült fel a kérdés, hogy "hé, mi van ha csak át akarnak verni áltudományos hülyeségekkel, hogy az elkeseredett emberekből pénzt csikarjanak ki, anélkül, hogy annyi munkát belefektetnének, mint a valódi tudományokba" akkor sajnos súlyosan naiv vagy."


Azért ehhez felvázolnám, hogy a tojás belsejében sincsen annyi elemi ásvány, (vas) ami a kiscsibe felépítéséhez szükséges!(azt állítják, hogy csak fehérje és koleszterin)A kiscsirke még is tök egészségesen kel ki belőle!

Tudjátok? Mindig alapvető dolgokkal nem vagytok egészen tisztába, és arra alapozzátok feltevéseiteket, amiket mások könyvekbe írtak le!

2015. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/200 anonim ***** válasza:
9%

Vagy a kikelő kiscsibe szervezetében nincsen vas, kálcium, stb?

Ebből kiindulva a további okfejtésed teljesen felesleges, és más alapokra van építve!

2015. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/200 anonim ***** válasza:
69%

A homeopátiások cseszték el


Olyan betegségekre is csináltak bogyókat amire hatástalan.


Sőt többnyire erről van szó. Körültekintőbbnek kellett volna lenni

2015. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/200 Yolo2 ***** válasza:
100%
#13 és #14: Erről beszéltem, a hitetekkel szemben nem lehet titeket észérvekkel meggyőzni, mert mindig van a farzsebetekben egy még nagyobb random hülyeség, amit előhúztok érv gyanánt. Senki se állítja, hogy a tojásban csak fehérje meg koleszterin van, nem tudom, hogy melyik alternatív humbug helyről szedted ezt. A tojás számtalan vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, tudod miért, hogy az a kiscsibe valóban kikeljen. Nem azért kel ki a kiscsibe mert ő belül valami mágikus úton a semmiből vasat és egyéb anyagokat készít... TI nem vagytok tisztában alapvető dolgokkal, mert szisztematikusan összeesküvésnek, hazugságnak tituláltok olyan könyveket, azt a tudást, amit tanult emberek évtizedes kutatómunkája tett lehetővé. De nem erősít meg titeket a hülyeségetekben, ezért az biztos a gyógyszerlobbi koholmánya, vagy a háttérhatalom műve stb-stb.
2015. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/200 anonim ***** válasza:
100%
Úr Isten ezt honnan szeditek hogy a tojásban nincs vas?? C vitaminon kívül minden van benne. És mégis ha a szervezet elő tudná állítani akkor miért van ennyi vashiányos ember?
2015. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/200 anonim ***** válasza:

Amiről itt egyesek beszélnek az már az alkímia.

Ha annyira gonosz a gyógyszercég miért nem teszi el láb alól azokat, akik hirdetik ezeket. Megvan hozzá mind az anyagi, mint a technológiai lehetőségük.

Miért szállítanak gyógyszereket olyan patikákba, ahol homeopátiás szereket is árulnak?

Miért ír fel sok háziorvos gyógyszert ÉS homeós cuccokat is. Ha ő a gyógyszercégek bérence, nagyon rosszul csinálja.

(itt megjegyezném hogy a "csúnya, gonosz gyógyszercég és bérencei" a szememben erős összeesküvéselmélet)

2015. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/200 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, ez furán fog hangzani, de a sok vashiányos meg más betegségekben szenvedő emberek emésztése van felborulva, azért hiányzik a szervezetükből a vas! Az emésztés nem csak bomlási folyamatok halmaza, ahol a táplálék alkotóelemeire esik szét, hanem számtalan önálló életforma alakítja át az anyagokat. Ezen életformák termékeit hasznosítja a szervezet.

Akik a vastablettákat eszik, azoknak is csak a kisebb része, max 30% az, akinek valamelyest javul az állapota. És ez minden készítményre, terápiára igaz, hogy nem minden ember hatnak egyformán.

A tünetkezelés ideglenesen megoldja a problémát, de egyetlen tabletta sem gyógyítja meg a betegséget. Mert minden betegség, a szervezet oxigénhiányos állapotából indul ki, Ezt az oxigénhiányos állapotot viszont csak a placebo javítja az emberben! Az orvosságok azok nem!

2015. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/200 anonim ***** válasza:

Szóval a placebo azt tudja, amit az évtizedek óta használt orvosságok nem?

Csak minimális az esélye, hogy valakinek tényleg valamilyen betegség miatt nem szívódik fel valamilyen nyomelem meg akármi. Az esetek hatalmas részében a vastabi igenis kezeli a vashiányt, én régen állandóan az voltam, mindig helyrejött a vasam, mostanság figyelek rá (az elég vas bevitelre) és sosincs vashiányom.


Azert nem tanácsolnám senkinek, hogy homeos bogyóval kezelje a tüdőgyulladást, az életébe kerülhet. Míg a hatoanyagos kezelések meg is gyógyítanak. Én történetesen hittem a homeos bogyóknak, van az a vacak drága valami, amit az influenza ellen használnak, terhes is voltam így inkább azt választottam mint az oltást, volt is belőle baj.. Nem úsztam meg. Még erre sem jó a homeos pedig ép ésszel belegondolva igenis hatásos lehet a megelőzésben, főleg olyan dolgok ellen, amire emlékszik a szervezet. De minek oltunk egyáltalán? Homeos bogyók úgy tűnik mégsem olyan megbízhatóak vagy mi?

2015. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!