Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szoktál meztelenül zuhanyozni...

Szoktál meztelenül zuhanyozni más emberek előtt (iskola, uszoda, konditerem, munkahely)?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok vagy idegenek előtt rosszabb levetkőzni?


Amerikában kötelező volt sokáig a tesióra után zuhanyozni, így az osztálytársak látták egymást meztelenül, amitől nem lettek melegek és a szégyenérzet is elmúlt. Ezért is szokatlan nekünk, amikor az amcsi filmekben állandóan pucéran mászkálnak egymás előtt az öltözőszekrények között.


2010. márc. 9. 11:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/195 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki szégyenlős meg lehet oldani,hogy ne lássák meg,kis taktikákat kell alkalmazni,hosszabb törölköző stb,használd a fantáziádat.

Azért meg nem kell leszólni valakit ha nem akarja hogy mások meglássák,nem vagyunk egyformák,el kell fogadni,hogy valaki szégyenlősebb

2010. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/195 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sokkal feltűnőbb, ha valaki takarózik, mintha pikk-pakk odamegy, lezuhanyozik, egyik lába itt, másik ott.

nem kell inkognitóban fürdeni :)


az anyukán még mindig ki vagyok akadva (első hozzászólások egyike). szerinte gusztustalan, ha a gyerekei meglátják a meztelen felnőtteket. hát, basszus, ezt a saját szorongását, kisebbségi érzését fogja átörökíteni a gyerekeire is. azok is pont ugyanúgy fogják utálni a saját testüket, mint a mama. ráadásul nem értem, hogy milyen alapon mondja MÁSOK testére, hogy gusztustalan, amikor Ő MAGA érzi a SAJÁT testéről, hogy az...

2010. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/195 anonim ***** válasza:
85%

Iskolás koromban szivattak azzal, hogy körülmetélt vagyok, aztán, amikor másik suliba kerültem, már vigyáztam, hogy ne kerüljek olyan helyzetbe, hogy meglássanak. Kirándulásokra meg egyéb ilyen helyekre, ahol előfordulhatott volna kötelező vetkőzés, soha nem mentem el.

Most, hogy már felnőttem, nem nagyon téma ez, bár a körülmetélés miatt elég undorítóan néz ki a szerszámom, de én úgy vagyok vele, hogy aki ránéz, az tudhatja, hogy nyilván nem én akartam, hogy foltos legyen, meg csálé varrású meg kérges stb, szégyenkezzen emiatt az orvos, meg azok, akik ezt a barbárságot reklámozzák meg a gyerekeiket csonkoltatják. Nem nekem égő, nem zavar, hogy látják... (nekem volt időm megszokni, másoknak kellemetlen) nem is értem, hogy sokan miért vannak zavarban felnőtt korukban vetkőzés miatt, a kicsik gonoszak tudnak lenni, könnyen kipécéznek valakit, 16-18 éves kor alatt, azt értem, de afölött már szerintem nem téma, hogy ki milyen, emiatt nem fogják az öltözőben szekálni vagy ilyesmi...

2010. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/195 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában sem mindenki zuhanyozik tesi után,vedd csak az alapul,hogy a legtöbb ottani 2 emeletes házban a gyerekeknek is saját fürdőszobájuk van,szóval sokszor már 10 évesekhez sem mászkál be anyuka,egyébként a filmek csalnak.Én nem szoktam,kellemetlenül érezném magam,ha nincs más választásom,pl kórházba kerülők ott is megtudom ezt oldani.A legtöbb helyen van elválasztó fal és a leghátsóhoz megyek,vagy ha van külön öltöző oda,esetleg bezáróm kolesz esetén az ajtót és sietek a zuhanyozással.Egyén függő,aki szégyenlős azt hagyni kell,nem szabad erőltetni,mert még rosszabb lehet a helyzet és betegesség is válhat ez a szemérem.

MIndent meg lehet oldani,csak kreativnak kell lenni.HA nincs külön öltöző(egyébként lány vagyok)akkor hosszabb pollóba megyek,alulról gyorsan levetközök a poló ugyis takar majd szépen felzúzom a fürdőrucit,lehet ezt feltűnés nélkül is csinálni.Erőltetni semmit nem szabad,még kisgyereknél sem.

2010. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/195 anonim ***** válasza:
78%

Hát sajnálom a körülmetélt srácot.Ne foglalkoz vele,ha valaki szeret,úgy sem az lesz a lényeg,hanem a lényed miatt fog szeretni.Egyébként ha nem indokolt,akkor én is ellene vagyok.

Én szégyenlős vagyok,kis korom óta,az én próblémám onnan adódik,hogy elég sok anyajegyem van,ráadásul le is égtem,mert a fehérségem miatt cukoltak,így lett belőlem meszikói szapanoperasztár,az az szeplős hátú,ez sokkal rosszabb,mert a legtöbb embernek viszonylag tiszta a bőre,kevés ilyen bőrhibája van,és ezt nem is lehet eltakarni,így strandra sem járok már,úszni úgy sem tudok,a napot nem bíróm és csak az járna a fejembe én mért lettem ilyen.Szóval megtudlak érteni.

Egyébként alapból pici korom óta szégyenlős vagyok,ha tök jól néznék ki akkor sem akarnám hogy bárki meglásson.

Egyik ember ilyen,másik olyan.El kell fogadni.Egyébként a legtöbb ember akkor is szégyenlős,nézd csak meg a kisovisokat,vagy ált. ill. középiskolásokat,nem szabad bántani,meg kell ezt is érteni.

Ha valaki meg nem szégyenlős azt úgy sem zavarja,sőt valaki azt szereti ha nudi,ezzel sincs bajom,csak az erre kijelölt helyen élvezék a napsütést,de én azt mondom az ő esetükben is hagyni kell,hogy a gyerek választhasson,hogy ő is akar e nudizni,mert volt ilyen ismerősőm és a gyerekeket is vitték,akiket már nagyon zavart.

Próbáljunk tolerálni mindent.

2010. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/195 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vetközök le,strandra sokszor előre már úszógatyába megyek,meleg van úgyis megszárad,ha meg zuhanyozni akarok azt is gatyába teszem,a rendes fürdést otthonra hagyom,mivel úgyis közös zuhanyzóról van szó és lábgombát volt hogy már összeszedtem,de mást nem akarok.Sok helyen meg ugyis van külön öltöző.


Ez mindenki maga ügye,nem kényszer,ki így ki úgy.Amit meg a tv-ben látsz nem kell mindent elhinni,nem kötelezhetnek a zuhanyzásra.A suliba meg össz 1 tusóló volt,az is rossz és tiszta kosz,abban a korban meg főleg nem,mert tök szemetek sokszor a gyerekek,tinik egymással és van köztük stirőlős is,hogy neked mekkorra van,mert ez izgatja őket olyan 12-16 éves korig,szóval tiszta ovi


De mért olyan fontos ez a neked?

2010. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/195 A kérdező kommentje:

A sulikban kötelező előírás a zuhanyzó, de soha senki nem használta az osztályunkban, mert nem is lett volna rá idő. Helyette mindenki izzadtan beült vissza órára. Egy időben volt úszás óránk, de akkor is mindenki fürdőruhában zuhanyozta le a klóros vizet magáról és az öltözőben is nagyon szemérmesek voltunk.


Pár éve körülmetéltek és bár a műtét szép lett, a nemi életem jobb, mint valaha, ettől még szemérmesebb lettem és nem mutogatom magam sehol sem. Éppen elég kellemetlen volt, hogy egy férfirokonom mindig "shalommal" köszönt poénból, csak mert az öltözőben egymás mellett öltöztünk. Aztán csak szólni kellett neki, hogy most már állítsa le magát.


Én megdöbbentem, hogy több országban meztelenül vagy törölközővel félig-meddig eltakarva szaunáznak az emberek akár koedukáltan is. S nem csak a családtagok egymás előtt, hanem akár ellentétes nemű munkatársak is... Ezt én perverznek gondolom.


Egyik ismerősöm meg Japánban járt, ahol tradíció, hogy meztelenül fürdőznek a férfiak, mert ott az az elfogadott. S ő meg simán elment egy ilyen helyre, pedig nem meleg, csak ki akarta próbálni. Egészségére. :S

2010. márc. 11. 11:30
 28/195 anonim ***** válasza:
100%
A meztelen szaunázás nem perverzió, hanem egészséges szokás, de ez már egy másik téma. Nehéz lenne azt állítani, hogy egész Skandináviát perverz emberek lakják.
2010. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/195 anonim ***** válasza:
84%

Persze. Nem értem miért kell ebből ügyet csinálni.


Én szó nélkül zuhanyzom meztelünk férfiak és nők előtt is, elvégre ez a természetes állapotunk.

2010. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/195 anonim válasza:
100%
Idegen országokm szokásait nem kell elitélni, lehet éppen az a jó amit ott csinálnak. Egyébként szaunába szerintem is csak meztelenül szabad bemenni, gondolj bele az a jó klóros fürdőruci ami rajtad van, a szaunában el kezd párologni hát marhára egészséges nem?
2010. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!