Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szoktál meztelenül zuhanyozni...

Szoktál meztelenül zuhanyozni más emberek előtt (iskola, uszoda, konditerem, munkahely)?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok vagy idegenek előtt rosszabb levetkőzni?


Amerikában kötelező volt sokáig a tesióra után zuhanyozni, így az osztálytársak látták egymást meztelenül, amitől nem lettek melegek és a szégyenérzet is elmúlt. Ezért is szokatlan nekünk, amikor az amcsi filmekben állandóan pucéran mászkálnak egymás előtt az öltözőszekrények között.


2010. márc. 9. 11:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/195 anonim ***** válasza:
100%
Igen szoktam. Ez egyáltalán nem gond.
2010. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/195 anonim ***** válasza:
100%
Imádok. Nem jössz?
2010. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/195 anonim ***** válasza:
76%

Persze.

Miért? Ügyet kellene csinálni belőle?

2010. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/195 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak a rossz neveles kerdese!

Ha szabad alkarsz lenni, akkor el kell fogadnod a sajat tested olyannak amilyen vagy. Akar fiu vagy lany!

Engem is ugy neveltek, hogy szegyen az ha valaki meglat meztelen. Egesz a kozepiskola befejezeseig nem mertem levetkozni az osztalytarsnoim elott.

Lett is kesobb egy csomo problemam a felnotte valas utan.

A volegenyemmel is csak sotetben mertem szeretkezni.

Ez meg felevig a hazassagkotesem utan is eltartott. Veszekedtunk is emiatt!

Pszihologushoz fordultunk. Kulon es egyutt is eljartunk a beszelgetesekre. Sikerult a dokinak meggyoznie, hogy teljesen normalis a testem. Olyan, mint minden mas noe. Miert kellene szegyelleni magam. Fokozatosan megbaratkoztam a gondolattal, hogy elfogadjam magam. Talan az a pelda, amit otthon lattam nem volt igazan jo. Nehany evvel kesobb meg a nudista strandra is kijartunk. A gyermekunket mar nem neveltuk ilyennek! Minden normalissa valt, amit addig abnormalisnak gondoltam. Azota boldog, kiegyensulyozott, gatlas nelkuli (NEM GATLASTALAN!) nove valtam. Orulok, hogy volt valaki aki megtanitott felszabadultnak lenni.

Azota sem zavar, ha meglatnak masok zuhanyozni vagy atoltozni! Nyaron meg monokinizni is szoktam a vizparton.

Kivanom, hogy engedd el magad! Te csak magaddal foglalkozz, ne azt keresd, hogy ki lat meg! Hagyd figyelmen kivul, mintha ott sem lennenek.


A "korulmetelt" sracnak meg lehet plasztikai mutettel javitani kulselyen, ha zavarja.

2010. márc. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/195 anonim ***** válasza:
71%
01:46: kösz, hogy ezt megírtad!
2010. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/195 anonim ***** válasza:
100%
01:46 Teljesen igazad van. Ez egy nagyon rossz mentalítás, hogy így nevelik sokan a gyerekeiket, hogy szégylni kell a testüket. Rengeteg problémát fog okozni nekik később. Én is szégyellős voltam gyerekkoromban és nem is nagyon volt eleinte barátnőm. Most meg imádok nudista strandra járni.
2010. márc. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/195 anonim válasza:
100%

Nekem nem szokott gondot okozni az sem ha másutt látnak meztelenül, nem hogy a zuhanyzóban ahol egyértelmű, hogy meztelenül fürdik az ember.


Van egy kiskertünk ahol én egész nyáron meztelenül szoktam kertészkedni nem egyszer fordul elő, hogy szomszédok átjönnek, vagy idegenek keresnek valakit, előttük sem szoktam zavarba jönni. Segítek nekik, útbaigazítom őket és kertészkedem tovább.

2010. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/195 anonim ***** válasza:
36%

Én nem szoktam meztelenül mások előtt mutatkozni,és nem tartom magam ettől rossz felogásunak.Egyébként nem nevelés kérdése,hogy az vagy vagy éppen nem.Oké ez naturalista és nudista családoknál más.De az országunkra ez a jellemző.

Ha valakit nem zavar,akkor nem zavarja.De ráerőltetni valakire,még kisgyerekre se szabad.

Nézd a szüleimet láttam már meztelenül gyerekként,szóval nem így neveltek,de azt is megfigyeltem,ha egyfajta rákényszerítést csinálnak a gyerekeknék az sokszor vissza felé sül el,nem egyszer láttam olyan hogy nem mert a gyerek átöltözni mások előtt,felnőttek előtt usziba egyéb helyen,esetleg nagyszülő,rokon előtt és rászóltak a szülők,így kénytelen volt,emiatt a rossz érzés megmaradt benne és később még gátlásosabb lett,ilyet sem szabad.Nézd már felnőtt vagyok és még 7 évesen a haveroméknak nevelőapjuk lett,ők sem akartak átvetközni előtte,bár az anyuk néha szinte erőszakosan ráakarta venni őket,de nem járt sikerrel,szerintem ez marha nagy butaság,a kényszer,meg a gyerek lebutuskázása rossz.Ha legyen az gyerek,felnőtt kényelmetlen neki akkor hagyni kell,mert az ellenkezőjét váltjuk ki vele.


Nem vagyunk egyformák,ez nem nevelés,prűdség.Egyébként a túlságos magamutogatás sem jó és az arra nevelés sem.


Mindkét oldalt fogadjuk el,előítélet nélkül,nem kell ezért leszólni mást.És ezzel senkit nem akartam megbántani.


Más országokat felhozni fölösleges,más szokások,Afrikában meztelenül mászkálnak,nyilvános a körülmetélés,a férfivé avatásnál sokszor az egész falu előtt meztelenül kell probákat kiállni,számunkra néha borzasztó felfoghatatlan szokások vannak.Más ország,más szokás.Ha oda mennék hirtelen akkor se nudiznák.És azért ott se szeretnék élni,meg egy egész falu előtt meztelenül futkerászni.


Ellenzők most az mondják buta felfogás,de én elfogadom őket nem zavarja a meztelenkedés,de ők is próbálják elfogani mást meg igen.Ez mért olyan nagy baj?Ha dokihoz kellett mennem ebből nem volt gondom,és a párommal sem.A beteges iszony a testtől az más,az külön téma.

2010. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/195 anonim ***** válasza:
89%

Én sem mászkálok mások előtt meztelenül,ha csak nem muszály.Ha gyerekem lesz nem bújok el előle,sőt amig kicsi néha még lubickolhat is velem.De meztelenül nem vinném strandra,egyrészt bármit összeszedhet,és azért mert kicsi nem kell,hogy bárki láthassa,az más ha ő dönt úgy hogy a nacitól megszabadul.Meg a kerti pancsi az megint más,ráadásul sok a pedo,már láttam olyan hogy valaki nagyon feltűnően nézett pucér gyerekeket.



Nem értem mért kell ezért mást leszólni,vagy a szüleit,nem hiszem hogy arra nevelnék a gyerekeket,hogy csúnyák,gond van velük ,kis pici óvis gyerekben is kezd az értelem fejlődni,és már nem akarja,hogy mindenki előtt öltöztessék vetköztessék,de szerintem ez a normális,azért legyünk őszinték a legtöbb ember nem akarja hogy mindenki láthassa őket,mindenki más.Én örülök,hogy meztelenül nem cipelgettek,hanem kisgatyában piciként,ha úgy döntöttem hogy leveszem 2-3 évesen nem csináltak belőle gondot belőle.Szóval nem kellene a szülőket vádolni,a legtöbb emberben van szégyenlőség.Na és?Ez legyen a legkisebb baj.


Szerintem nem kell szaunában meztelenül lenni,ha zavar,ki tudja kinek a hátsója volt ott előtted,nekem egyébként már ismerősőm szedett ott össze gombát.Ha nem akar valaki pucéron ülni ott a törölköző.


Az nekem is nagyon nagy gáz lenne,ha az egész családdal kellene nudizni,főleg 28 évesen,és ha még tág családra gondolok,nagybácsik,nénik,stb.Szóval ez nekem is érthetetlen,finoman szólva szokatlan,

De az hogy az egyes anyukák plaboy fotozásra biztatják a lánykát,meg se próbálják visszatartani,utána meg a családdal,nagyszülőkkel együtt nézegetik a képeket,na én ezt tartom igazán perverznek.A többi felfogás kérdése.


Ne bántsunk senkit azért mert szégyenlős,hisz azzal nem árt.Ne hogy ez legyen már a legnagyobb probléma.


A rokonod meg hülye ha finoman szólva majdnem lezsidózott,de remélem egészségügyi okból kellett választani a körülmetélést és nem csak úgy gondoltam egyet alapon,mert őket sem értem meg,itt az indokolatlan műtőgetésekre gondolok


Nincs baj veled,ha gátlásos vagy,mással meg ne foglalkozz ha beszól,építsd le finoman.


Azt nem mondom,hogy soha senki előtt nem vetköztem le úsziba,szekrény vagy falfelé forduló,aztán kész is,nem nézegetem másét,max a hátsómat látják,ha valakit érdekel,mert ilyen bámulosokra is volt már példa.


Senkit ne szóljunk már le azért mert szégyenlős vagy nem,amíg nem árt ezzel másnak,addig mi gond van.

2010. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/195 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is kicsit perverz az ellentétes nemű idegenek,rokonok,munkatársak közös szaunája,elég furi.

Kicsit woodstock-os,akkor meztelenkedtek össze-vissza,meg kevertek,hol egyikkel,hol másikkal kavartak,ki tudta,kinek ki az apja.Ez nekem is fura.

Én se nagyon meztelenkedek,de mindkét oldal véleményét meghallgatom,de egymás vádolását nem értem.

2010. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!