Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/127 A kérdező kommentje:

Jó, de rövid távon hogyan mentenéd az emberek egészségét (rengetegeknél alakul ki tartós egészségkárosodás a vírus miatt) és életét?



Amúgy egyetértek azzal, amit az urbanizációról írsz. Nekem személyes véleményem, hogy evolúciósan pszichológiailag nem arra való az ember, hogy ennyire össze legyen zsúfolva mesterséges, zárt, növénymentes helyeken és napi többszáz vadidegen fajtárs közvetlen közelét kényszerüljön elviselni.

2021. nov. 15. 11:55
 92/127 A kérdező kommentje:

Egyébként én tényleg kérném, hogy írjatok le 2-3 olyan dolgot, amiben szerintetek tévedek. Így persze, hogy a frusztráció és a személyeskedés marad, ha nincs érvütköztetés.


Bizonyított tény, hogy a D-vitaminnak nincs semmiféle hatása a betegség lefolyására.

Bizonyított tény, hogy az egészséges életmód csak kicsit segít, vagy annyit sem.

Bár ezekre is fogadok cáfolatot, ha van, kicsit megnyugtatna.



Illetve hogyan kezelnétek a járványt MOST?

2021. nov. 15. 12:47
 93/127 anonim ***** válasza:
100%

#91: A gyógyszerekre kéne ráfeküdni az oltás helyett, hogy az az arányaiban kevés fertőzött otthon kezelhető legyen.

EU-s viszonylatban itthon elég magas az egységnyi lakosságra jutó kórházi ágyak száma (700 / 1M) Sok fejlettebb országban még ennyi sincs. Azért ha belegondolsz ez elég hamar megtelik, ha van egy komolyabb járvány. Ha csak optimistán 1 hetes befekvéssel számolsz, és mondjuk egy hullám lemegy fél (november-április), ha csak az emberek 50%-a kapja el, és ebből csak minden 100-adik kerül kórházba, azt jelenti, hogy ÁTLAG heti 2000 beteg. De mivel a járvány lefolyása gauss görbe formájú, ennek többszöröse lenne a csúcsidőszakban.

Ezért is nem stimmelnek nekem a számok már az előző hullámokra sem, meg most sem.

Az előző hullámban 7500 körül volt a kórházban kezeltek maximális száma úgy, hogy 3%-os halálozassal riogattak, és azt mondták nagyon fertőző a betegség.


Szóval covidosoknak izolált hadikórházakat kéne felállítani, már 2 éve lehetne képezni a személyzetet intenzív képzéseken, nem orvosból van hiány, hanem ápolóból.

2021. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/127 A kérdező kommentje:
A gyógyszer eléggé hatékony lenne úgy is, ha nem az első pillanattól adnák?
2021. nov. 15. 13:09
 95/127 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, de rövid távon hogyan mentenéd az emberek egészségét (rengetegeknél alakul ki tartós egészségkárosodás a vírus miatt) és életét?"

Ha én lennék a tisztifőorvos, összegyűjteném és az összes orvosnak/ápolónak eljuttatnám azoknak az orvosoknak a módszereit, tapasztalatait, akik sikerrel gyógyították a koronavírusos pácienseiket szerte a világban. Ott van pl. a dél-afrikai Dr Shankara Chetty, aki kb. 7000 beteget kezelt a járvány kezdete óta, és egyikük sem halt meg. Ezeket a módszereket (és gyógyszereket) szabadon alkalmazhatnák nem csak a kórházakban, hanem a háziorvosok is. A hangsúlyt a korai kezelésre helyezném. Minél jobb eredményt érnek el az orvosok és a velük dolgozó ápolók (gyógyult és elhunyt betegek száma/aránya alapján), annál nagyobb havi jutalmat adnék nekik. Akár úgy, hogy minden meggyógyított beteg után jár plusz pénz, minden halott után levonás a plusz pénzből. A legjobban teljesítő orvosok nevét nyilvánossá tenném, a legjobb gyógyulási statisztikát (nem csak COVID) produkáló kórházakat nagy összegekkel támogatnám.

Lényegében az orvosokat/eü dolgozókat anyagilag is érdekeltté kellene tenni abban, hogy a betegeik meggyógyuljanak, és ehhez megfelelő információt és eszközöket (pl. gyógyszerek) kellene nekik adni, amit saját és más orvosok tapasztalatai alapján úgy alkalmazhatnának, ahogy a legeredményesebbnek látják.

Ja és visszahívnám a kötelező oltás miatt elbocsátott/felmondott eü dolgozókat, emelt bérrel...

2021. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/127 A kérdező kommentje:

Rendben. Ez világos.


Mi történik, ha nem mindenkit tudnak időben kezelni?

Mi van a gyógyszerek (pl szteroidok, de akár az egyebek) mellékhatásaival?

2021. nov. 15. 13:42
 97/127 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem is céloztad a "mit tennél ha" kérdésed de előttem szólók leírták (bocs, csak dolgozom és nem érek rá fenn lógni).


"Mi van a gyógyszerek (pl szteroidok, de akár az egyebek) mellékhatásaival?"


Amikor már beteg az ember, akkor hamarabb vállal be egy gyógyszert, hogy meggyógyulhasson, még ha van valamilyen mellékhatása is. Nyilván erről előtte tájékoztatni kellene és annak tudatában dönthet.


Az oltásoknál mi történik: jó esetben odamész "egészségesen" (tudom, nincs teljesen egészséges ember de most tételezzük fel, hogy nem beteg), beoltatod magad valami ellen, amivel vagy találkozol, vagy nem.


1. Ha nem találkozol vele és a vakcinának sincs mellékhatésa akkor jó esetben ennyi, történet vége. (hosszú távon derül ki, mert ugye bárminek lehet hosszú távú szövődménye, mellékhatása, ahogyan a covidnak is).


2. Ha nem találkozol vele de a vakcinának van mellékhatása akkor besz*ptad röviden. Ez is egy scenario, megeshet.


3. Ha találkozol vele és a vakcinának is vannak mellékhatásai akkor az szívás de remélhetőleg véd (ezt külön esetekre le lehetne bontani annak függvényében, hogy "véd" vagy "nem véd" a vakcina).


4.Találkozol a vírussal de az oltásnak nincs mellékhatása (és a vakcina vagy véd, vagy nem -> best scenario itt van abban az esetben ha véd is).



Szóval az oltásnál ez van, a gyógyszernél meg sok választásod nincs. Vagy kell, vagy nem. Ha nem kell akkor vagy marad másfajta gyógymód vagy kampó. Nyilván kihangsúlyozom, hogy mérlegelni kell de ha egy gyógyszer vagy kezelés hatásosnak bizonyul és nem rokkansz le egy életre tőle akkor valószínűleg sokkal szimpatikusabb, mint a halál.

2021. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/127 A kérdező kommentje:

Nyugodtan akkor írj, amikor tudsz. Én is épp alibizek ám (munkahelyváltásban is vagyok...).


A koronavírust egészen biztosan elkapja mindenki előbb vagy utóbb.

Én személyesen inkább vállalom a vakcinát. A gyógyszernek is van mellékhatása, ráadásul gyógyszerkoktél kell és a rémem, a szteroid is része szokott lenni. Míg az oltás olyan, mint az Advil Ultra (tegnap is vettem be, pedig hú, az is mit okozhat), és lehet, hogy nem is leszek tünetes plusz nincs az se, hogy nem időben kezelik.

Nem tudom, hogy a Favipiravir hat-e mondjuk az ötödik napon kezdve.

2021. nov. 15. 14:00
 99/127 anonim ***** válasza:
100%

"A koronavírust egészen biztosan elkapja mindenki előbb vagy utóbb."


Ez nem feltétlenül igaz. Például az influenzát sem kapja el mindenki. Ezt sem. Vannak "szuperimmunisak" vagy nevezhetjük őket természetes módon védetteknek, akiket nem igazán lehet megfertőzni. Nyilván ez ritka azért szerintem. Aztán van, aki csak szimplán szerencsés. Ebből azért több is lehet.

Nyilván ezek attól is függnek, hogy hány évig tart a járvány.



" A gyógyszernek is van mellékhatása, ráadásul gyógyszerkoktél kell és a rémem, a szteroid is része szokott lenni."

Persze, itt is kell egy egészséges határt szabni, de ahogy fentebb említettem, nem mindegy, hogy amikor már beteg vagy akkor próbálnak meg kezelni vagy úgymond egészségesen, kételyes kimenetelű vakcinázással eljuttatni egy kívánt állapotba (feltéve ha sikerül, - kívánt állapot -> "védett" a covid ellen).



"Nem tudom, hogy a Favipiravir hat-e mondjuk az ötödik napon kezdve."

Fogalmam sincs, de ha valaki nagyon rosszul van akkor nem hiszem, hogy ellenállna akárhanyadik napon is, ha megvan az esélye, hogy meggyógyulhat.

2021. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/127 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel, hogy 2 scenariot látok.



1.

Oltás és akkor szinte tuti, hogy az ember tünetmentes lesz vagy max egy erős nátha.


2.

Nincs oltás, antivirális szerek + gyulladáscsökkentő szteroid + felülfertőződésekre antibiotikum. Ima, hogy az antivirális szer hat. 30-50% eséllyel poszt-COVID, akkor még több szteroid és ima, hogy elmúlik.

2021. nov. 15. 14:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!