Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/127 A kérdező kommentje:

120


Például asztmára azt láttam a környezetemben, hogy amíg lehet, csak helyileg ható szteroidot adnak. (Súlyos asztmás nevelt. Ritkán kapott tablettában szteroidot.) Mit kellene csinálniuk, amikor már az nem elegendő? Hagyni megfulladni a beteget?

Azért nem az okot kezelik, mert vagy nem tudják az okot vagy ugyan látják, de nem tudják kezelni. Nehéz helyreállítani az immunrendszer működését - pedig akkor a szervátültetettek is sokkal könnyebb helyzetben lennének!


Az egészséges életmódnak helye van a gyógyszerek MELLETT. Én most vizsgáltatom ki maga és érdekes, de a refluxra és a koleszterinre se gyógyszert kaptam azonnal, a váladékosodásommal meg tovább se mentünk, hátha a reflux miatt van csak némi pszichés erősítő hatás mellett.

Elég sokat olvasni róla, hogy életmódváltoztatást javasolnak, inzulinrezisztensnek étrend és sport, de szklerózis multiplexre is hallottam már, hogy D-vitamint írt fel az orvos (felírta, nem random patikait javasolt az illetőnek).

2021. nov. 15. 18:32
 122/127 anonim ***** válasza:
94%

"Nehéz helyreállítani az immunrendszer működését "

Fogalmazzunk érthetően. Távolról sem tudják hogy működik az immunrendszer. Akkor hogy tudnák helyreállítani? Pláne tüneti kezeléssel.

2021. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/127 A kérdező kommentje:

Akkor menj te is kutatni, ha szerinted csak ennyin múlik!


A tüneti kezeléssel legalább milliárdok életét hosszabbítják meg akár évtizedekkel. Ha a gyulladásaim komolyabbra fordulnak, én is hálás leszek érte.


Nagymamám 20 (!) évesen is meghalhatott volna. 76 évesen hagyott itt minket.



Azt hiszem, ez is komoly eredmény, amiért én hálás vagyok az orvostudománynak.

2021. nov. 15. 18:39
 124/127 anonim ***** válasza:
100%

"de én legalább hiszek a tudománynak." - a tudománynak én is hiszek, de az orvosok nem a tudományt közvetítik, hanem csak a gyógyszereket.

"Akkor ha nem jó az orvos, keresni kell másikat, de nem öngyógyítani, mert az életveszélyes. A gyógyszerek önszántunkból való elhagyása is." - sosem hagytam el gyógyszert, de nem normális, hogy eddig elég volt a 200mg/nap, most már 1600 kell :) Az orvosváltás... mindenhol teltház van (milyen meglepő), egy tüdőgondozóra, kardiológiára vagy ortopédiára 2,5 hónapot kell várni. Ha sürgősségi beutalóért küldenek onnan, a háziorvos leüvölti a fejed, hogy mit képzelsz magadról, hogy sürgősségit mersz kérni (holott nem is te kérted). És hiába váltasz orvost, mindenhol ez megy. És ez Budapest, tehát lehetne válogatni, de mi között? A nagyon sz@r vagy a még sz@rabb között. (tisztelet a kivételnek, de ők mind megteltek már).

2021. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/127 anonim ***** válasza:
100%

123, nem én írtam a 122-est.

Én is helyileg kapom, de 8x-osára nőtt az adag 8 hónap alatt - azt ne mondd, hogy ez normális. Nekem egy egyszerű náthából alakult ki, 2,5 évig nem is diagnosztizálták az általad istenített orvosok, mindig elküldtek egy negatív röntgen lelettel. Akkor derült ki a baj, mikor már véreset köhögtem fel... Azóta nem tudják kezelni, kordában tartani az asztmát, azóta már vizet is köhögök fel sokszor, van, hogy aludni sem tudok, mert megfulladok. Volt, hogy arra ébredtem, hogy olyan hörgőgörcsöt kaptam, hogy nem tudtam mozgatni a mellkasok (nem tudtam nyomásváltozást létrehozni, mert nem volt hely a levegőnek). Sportoló létemre van hogy az 1. emeletre alig tudok felmenni. De biztosan nagyon jó ez a gyógyszeres kezelés. Persze, kell, mert anélkül még rosszabb lenne, de ennek sincs így sok értelme, hogy csak egyre többet és többet írnak fel. Tudom mik a kiváltó okok, lényegében az étrend (feldolgozott ételek - gyulladásos reakciók), innen pedig a másodfokú kiváltó ok, amire közvetlenül "ugrik" az asztmám (hideg levegő, szmog/por (elvileg allergiám nincs rájuk)). Ezt el is mondtam az orvosnak, de csak a nagyobb dózisú gyógyszert írta fel.

És hogy miért nem oldom meg akkor az étkezést? Hidd el, ez lenne az első dolgom, ha megtehetném (egyetem, edzés és munka mellett is a nap 25. órájában, ha ezen múlna az egészségem, és az életem). De adott, hogy itthon (az egyik szülő által) teljesen el vagyok lehetetlenítve bármilyen önállósodástól, bármilyen változásról szó sem lehet (jelenleg egy hónapja megy a harc, hogy ugyanannyi pénzért másik, sokkal jobb vitaminkomplexet szedhessek, ezek után arról hallani sem akar, hogy én életmódot változtassak - hiszen milyen kva egészséges amúgy a pékáru, a napraforgó olaj, a bő olajban sült ételek, a hidrogénezett olaj (margarin) stb. stb.). Szóval nem kapom meg a kajapénzt, a sajátomból sem vehetek, sőt, igazából nem is főzhetek egyáltalán, mert kisajátította a konyhát (is). Ellenben ha orvos mondja, akkor az szentírás lesz. Holnap amúgy is megyek kontrollra, és megmondom az orvosnak, hogy az új gyógyszer szart se ért, még véreset is köhögtem, nem lehetne-e inkább az okot kezelni, amit elmondtam már a múltkor is. A táplálkozástudományban egyébként tanult vagyok, szóval még csak a tb-s dietetikus-ellátást sem terhelném le.

2021. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/127 A kérdező kommentje:

Uhh, ez nem jó. :(

Majd ha önálló leszel, akkor úgy táplálkozhatsz, ahogyan akarsz és nem tudom, mit tanulsz, de sok cégnek van biztosítása az M betűvel kezdődő magán egészségügyi cégnél. Nekem most onnan vannak nagyon jó tapasztalataim.


Egy nem kikezelt bakteriális fertőzés után nekem is maradt fenn köhögés (fulladás nem volt) és akkor az orvos nem tudta kizárni (de igazolni sem) az asztmát. Akkor a szteroidos inhalátor megszüntette az elhúzódó köhögést és ilyen formában nem is jött vissza, de egy egyelőre nagyon enyhe asztmám valószínűleg van sajnos. Igazából SEMMI SEM egészséges bennem, mindenhol találnak valamit az orvosok, minden leletem pozitív. A legtöbb dolog enyhe, viszont ez sem feltétlen jó, én sem bízom teljesen a kezelésekben és így nehezebben veszem rá magam, hogy rendes kivizsgálást és kezelést csináljak végig.

Ezen az oldalon valamiért hipochondernek neveznek, pedig... :/


Mi az az étrend, ami segíthet a gyulladások ellen? Elmondod, kérlek?

2021. nov. 15. 19:21
 127/127 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, de addig nem megoldás, hogy megfulladhatok bármelyik este. De az sem, hogy romlik az állapotom. Egy hülye ember miatt.

Na akkor legalább te megúsztad ennyivel.

Konkrétan nincs semmilyen étrend, azt egyed, amit alapvetően is megtalálsz a természetben. Azok valók az embernek, nem ez a sok feldolgozott szenny. Van egy könyv, amiben teljesen érthetően (úgymond laikusok számára is teljesen emészthetően), nagyon jó példákkal leírják a szervezet működését a táplálkozás szempontjából. Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyet írni (hirdetésnek számít-e), úgyhogy megírom privátban.

2021. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!