Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/127 A kérdező kommentje:

Az egészségtelen étrend többnyire abból áll, hogy túl kevés a rost (emészthetetlen, de a beleknek kell), a vitamin, az ásványi anyag és a nyomelem. Eközben túl sok a cukor és az egyéb szénhidrát, amiből a szervezet szintén cukrot állít elő, valamint a zsír. Az immunrendszer nem méregtelenít, hanem pl. a máj teszi ezt, nem értem, itt ezen a ponton pontosan mire gondoltál.


Nagyon sokan törekszünk az egészséges étrendre (és mellette sportolunk is), nem tudom, miből gondolod, hogy csak te vagy ezzel így. Kihagytad a felsorolásból a halakat, esetleg a magvakat, míg a mindennapos húsfogyasztás túlzás a szervezet számára és nem tudom, ki hogy van vele, én személy szerint igyekszem akkor is fehér húst enni (és olyat, ami nem rántott, ha egy mód van rá).


Azért is van egyre több krónikus beteg ember, mert egyre jobb a diagnosztika és egyre többet tudunk a betegségekről. Plusz az orvostudomány életben tart minket (nézd meg, pár évszázada mennyi volt a várható élettartam), ezért van ideje kifejlődni a krónikus betegségeknek.

Például autoimmun azért van ennyi, mert ők is tovább tudják örökíteni a génjeiket, nem szelektálódnak ki. Nem lepődnék meg, ha tudományos eredmények szerint is csak ennyi lenne az oka, nem több. A diagnosztikán kívül, persze.


Egyre többet tudunk arról is, hogy milyen étrend és életforma hasznos egyes betegségek terén. Sok orvos el is mondja ezt, szakemberhez, gyógytornászhoz, dietetikushoz küld. Sajnálom, ha neked nem ez a tapasztalatod.

2021. nov. 14. 17:22
 32/127 A kérdező kommentje:

Ja és a krónikus betegségek azért nem gyógyíthatóak, mert nem tudunk róluk eleget, olyanannyira bonyolult az emberi szervezet.



Ettől függetlenül családban most rákot nem kemóval, hanem hormongyógyszerrel kezelnek, eddig úgy néz ki, sikeresen, 80 feletti néninél. Ideggyulladást kvázi vitaminos injekcióval, gerincsérvet tornával, fizikoterápiával.

Engem dietetikushoz küldtek.


Nem ördögök az orvosok, csak nem is mindentudók. Be lehet állni melléjük kutatni...

2021. nov. 14. 17:24
 33/127 anonim ***** válasza:
40%

50 éves vagyok, beteg sosem voltam. Engem ilyen nátha, influenza elkerült, vérnyomásom tökéletes, cukrom tökéletes, az összes fogam megvan😄. Nem vagyok semmire allergiás, se kajára, se növényi, állati származékra A háziorvoshoz csak a jogsi miatt járok😄.

Miben bizzak? Az oltásban? Már a 4.hullám megy és én élek virulok oltás nélkül, pedig járok közösségbe, dolgozni stb. Az oltottak meg lebetegszenek😄

Bár, most az oltottak kéjesen vicsorognak, hogy lassacskán minket, makkegészséges embereket is bekényszerítenek az oltásba.

2021. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/127 A kérdező kommentje:

Én biztos vagyok benne, hogy megszenvedtem volna a COVID-ot, ha találkoztam volna a vírussal.

Krónikus beteg vagyokk, gyenge szervezettel.

Rendkívül gyakran vagyok náthás és sokszor hosszan, nem egy esetben szövődménnyel. Van olyan nátha-szövődményem, amit már életem végéig viselni fogok.


Meg nem feltétlen haltam volna.


Akármilyen f.s az immunrendszerem (mert minden tekintetben az sajnos), ha van benem ellenanyag, akkor az segítség neki. Meg majd a Favipiravir illetve ezen kívül vannak még ígéretes gyógyszerek (NEM a lóféreghajtóra gondolok, hanem amiket a többségi orvostudomány vizsgál jelenleg). Meg ha kell, szteroid.

2021. nov. 14. 17:31
 35/127 anonim ***** válasza:
66%

Beleolvasgattam a kommentekbe. Kérdező, Te a szokásos huszéves faszagyerek vagy aki odafigyel magára de szerinte az immunrendszer tök szar dolog csak mert léteznek autoimmun betegségek? :D


Mert nagyon úgy tűnik, hogy az vagy. Ha nem, akkor is szimplán nagyon buta vagy. De úgy láttam más is megírta már.


Én anno "vitáztam" vele, de érdemtelen, hagyjátok rá. Nem tanul, nem okul, csak a h*lyeségét szajkózza, meg az oltásokat. :D

2021. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/127 anonim ***** válasza:
65%
Pardon: *huszonéves lett volna. Kár, hogy nem lehet módosítani legalább 1 percen belül a saját kommentjeinket. :D
2021. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/127 anonim ***** válasza:
66%
Hipochondereknek, akiknek az egész életük tulajdonképpen arról szól hogy mennyire betegek, úgysem tudod meggyőzni hogy életmód váltással és a mentalitásuk megváltoztatásával, akár meg is gyógyulhatnak. De legrosszabb esetben jobb állapotba kerülhetnek. Ezeknek az embereknek a betegségük az identitásuk része. Felesleges energiapazarlás...
2021. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/127 A kérdező kommentje:
Egyébként ezen az oldalon régen, mondjuk 5 éve is ez volt a színvonal, hogy fúj tudomány, fúj orvosok, csak ártani tudnak nekünk?
2021. nov. 14. 17:39
 39/127 A kérdező kommentje:
De jó, hogy látatlanban tudod, hogyan étkezem, mennyit sportolok, mennyi zöldteát iszom, mennyit gyógyteázom, mennyi vizet fogyasztok.
2021. nov. 14. 17:43
 40/127 A kérdező kommentje:

Egyébként baromira kíváncsi vagyok, hogy szerintetek én milyen életmódot élek, mit eszek, mennyit sportolok, miből gondoljátok, hogy egészségtelenül....



Na nem mintha a koronára a NULLÁNÁL több hatása lenne, krónikus betegségekre is kevés, a gyógyszer kiegészítése.

2021. nov. 14. 18:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!