Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
 71/127 A kérdező kommentje:
Viszont van olyan is, aki terhesen majdnem meghalt a COVID miatt, 29 éves. Tehát ha nem oltják a terheseket, akkor zárják el őket teljesen a vele élőkkel együtt?
2021. nov. 15. 08:48
 72/127 anonim ***** válasza:
95%
#71: teljesen mindegy, hogy oltják, vagy nem, mert ugyanúgy elkaphatja a covidot, és az is teljesen lutri, hogy milyen lesz a lefolyása. A mostani hullámban sorra dőlnek ki a 2x 3x beoltottak is, a vakcina távolról sem nem hozza az elvárt hatást. A terhesekre igen különösen vigyázni kell, attól függetlenül, hogy kaptak-e oltást.
2021. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/127 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nem hozza? A súlyos lefolyást szinte kizárja.


Nekem nem mindegy, hogy 3 hét szenvedés után 1 év krónikus fáradtság jön, esetleg heges tüdő vagy szívkárosodás VAGY megúszom 2 hét rosszul léttel.


Persze jobb lenne, ha 90% felett lenne oltott és minden zárt térben maszk lenne kötelező (a világ szégyene vagyunk, hogy nálunk nem kell).

2021. nov. 15. 08:58
 74/127 anonim ***** válasza:
100%
#73: Hiába hordott mindenki maszkot még az utcán is, mégis elkaptam az előző hullámban, úgy hogy csak boltba jártam, nem BKV-ztam, itthonról dolgoztam.
2021. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 A kérdező kommentje:

Én meg nem kaptam el és náthát is ritkábban. Amint vége lett a maszkozásnak, visszatért az egész életemre jellemző nátha-gyakoriság.



Lehet, hogy a maszk miatt volt nálad olyan a lefolyása, amilyen. Lehet, hogy sokkal durvább lett volna. Sőt. Mivel több db vírus jutott volna be.

2021. nov. 15. 09:14
 76/127 anonim ***** válasza:
94%

#75: 2 hétig pusztultam az ágyban. Nyilván lehetne rám is mondani, hogy "na de mi lett volna oltás nélkül", csak akkor még nem is volt elérhető oltás.

Valószínűleg inkább az volt a baj, hogy kimerült voltam, alig láttam napfényt is hónapokig előtte, így 0 tartalékkal futottam neki az egésznek.

Máskor is voltam már ennyire beteg, kb 3 évente 1x biztos, simán voltak mások is 2 hét betegszabadságon korábban is, de akkor nem volt ekkora hiszti az egész körül.

2021. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 A kérdező kommentje:

De nem te vagy, aki szteroidot szed (3,5 pipa)? Bár arról hallok prot és kontrát is a vírus kapcsán.



Én még olyat nem éltem át, hogy nyugatabbi, nálunk fejlettebb országokban utazást korlátozzanak, maszkot viseltessenek.

Olyat sem éltem át, hogy nézők nélküli olimpia.


Olyat sem, hogy velem egykorú emberkéket brutál leterítsen egy vírus. Nem került korábban még majdnem sem lélegeztetőre velem egykorú, nem halt meg vírusban velem egykorú politikus.


Soha az életemben nem volt a közvetlen környezetemben ennyi halál egy vírus miatt. És igen, a vírus miatt.



Tehát ha ez nem veszélyes, akkor semmi se az a világon.



A környezetemben korábban soha nem betegeskedtek emberek 2-3 hétig vírus miatt, nem lett heges a tüdejük, nem ment tönkre a szívük, idegrendszerük. Most igen.



Én voltam korábban is 3 hétig

vagy akár 4 hétig beteg párszor, hörghurut és/vagy arcüreggyulladás, de nem maradt vissza veszélyes szövődmény, azaz olyan, hogy a másodikra nem bírok felmenni.



Én nem akarnám elkapni a vírust.

A Pfizer talán hatott (a 2 kínai nem), így maszkban, alig valamennyi darab vírusrészecskével talán, ha már nagyon kell, de időben kérek gyógyszert.

2021. nov. 15. 09:39
 78/127 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem szedek semmit, többen vagyunk, akivel vitatkozol :))

Nekem senki, még távoli ismerősöm sem kapott maradandó károsodást a covidtól, max 1-2 hónap utóhatás. Rajtam kívül 4 embert tudok, aki nagyon szarul volt, egy nagyon határon volt, hogy mentőt hívjon, és egyről tudok aki kórházba került (nyugdíjas, nem tudom hány éves pontosan). Mindenki más vagy észre sem vette, vagy kis levertséggel megúszta.

Egy haverom dédapja halt meg, de ő tényleg nagyon idős volt, 90 felett.

2021. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 A kérdező kommentje:

Az én ismerősi körömben haltak meg többen 30-40 közöttiek.


Nem tudom, én 1-2 hónap utóhatást SEM szeretnék.

2021. nov. 15. 10:01
 80/127 anonim ***** válasza:
94%

"Honnan veszed, hogy nem hozza? A súlyos lefolyást szinte kizárja."


Mondd ezt azoknak az ismerőseimnek, akik 2 oltás ellenére is lélegeztetőre kerültek és meghaltak...ja, bocs, már nem tudod nekik megmondani. Mindamellett sokaknak oltás után bajuk is lett, van akinek az orvos mondta ki, hogy az oltás miatt van, de nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni. Kezeltesse gyógyszeresen aztán fogadja el, hogy élete végéig ez van...szuper.


Egyáltalán nem látsz tovább a saját kis 3 méteres környezetednél, kedves kérdező...


Alapvetően nem a tudományban való kétkedés itt, ami 2 éve megy, hanem a covid-ról szóló hisztiről meg a vakcinázásról. Attól, hogy 1-1 dologban kételkednek emberek, megkérdőjelezik a hatásosságukat még egyáltalán nem biztos, hogy oltástagadók, antivax-erek (ahogyan ti hívtok mindenkit, aki nem oltat) meg hasonlók.


Én nem fogom beoltatni magam ezekkel a sz*rokkal de egyébként meg hiszek a tudományban, megvannak a kötelező oltásaim és valószínűleg azokat az eddigi ismeretek alapján be is adatnám ma is. Egyszerűen van olyan, ami felesleges és haszontalan egyben. Lásd: influenza és covid vakcinák.


Nem akadályozzák meg a fertőződést, nem akadályozzák meg a vírus terjedését (covidnál delta esetében még a továbbadás lehetősége is kb. azonos oltott-oltatlan esetében), nem véd meg a súlyos/halálos lefolyástól.


Egy dolgot ad: hamis biztonságérzetet. Emellett van, amitől véd: a büntetéstől, a negatív diszkriminációtól.


Itt inkább olyan megoldás kellene, hogy ha már aktívan fertőzött az ember, akkor hatékonyan és eredményesen ki lehessen gyógyítani belőle. Fontos a megelőzés is, de arra ezek a vakcinák alkalmatlanok.

Inkább az egészségmegőrző életmódot kellene jobban sulykolni (alapból is). Igaz, hogy ebben az esetben sem vagy védve de talán jobban fel van készítve az immunrendszer akkor, ha kipihent, edzett, fitt az ember (a sportolók esetében meg sokszor pont azért van súlyos covid lefolyás, mert túlhajszolják magukat, elfogynak a tartalékok). Emellett főleg az őszi-téli-tavaszi időszakban vitamin, ásványi anyagok pótlása, megfelelő mennyiségű és minőségű alvás.

Amikor meg kint jobb idő van, akkor ki kell menni a szabadba levegőzni, sétálni, feltöltődni.


Még egy gondolat: ha kifejlesztenek egy, nem csak papíron alkalmas és hatékony vakcinát a covid ellen, akkor szuper lenne. De ez egyelőre hiú ábránd, a mostaniakkal meg kár "oltakozni". Arra meg, hogy "mi lett volna ha..." - beadatok / nem adatom be a vakcinát de covid-os leszek - senki nem tudja megmondani. Pont ezért van az, hogy oltott - oltatlan esetében is lutri az, hogy milyen lefolyású lesz a betegség. Az meg, hogy a Te környezetedben nem volt oltottaknál semmilyen mellékhatás vagy oltott-covidosként haláleset, a nem bizonyítja azt, hogy nem létezik ilyen scenario...

2021. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!