Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
 81/127 A kérdező kommentje:

Te is a saját környezeteddel érvelsz, de nálam ugyanezt nem fogadod el, sőt, megjegyzést teszel rá.

Ha tanulmányokat hoznék, annak nem hinnél



Hatékony antivirális kezelés nem tudom, van-e.

Ha van is, zömében csak az elején használ.

Én nem akarnám kockáztatni, hogy az ötödik napon kapom csak meg és ennyi volt... 3 hét kórház, majd több hónap táppénz és persze passzív félév(ek) az egyetemen.



Az oltás antitestet termeltet. Az már hogy a viharba ne számítana?



Akinél kóros immunválaszt vált ki az oltás, annál kiváltaná ugyanezt a vírus is. Sőt, az biztosan kiváltaná.


Erről ennyit.

2021. nov. 15. 10:33
 82/127 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos én ilyen vagyok, azt hiszem el ami egybevág a saját tapasztalatommal.

Például nem hiszem el a 3%-os inflációt sem, hiába az a hivatalos adat, mert a saját számaim az elmúlt 15 évre inkább átlag évi 10% inflációt mutatnak. Az utóbbi 2 évre meg 15-20%/év.

Nyilván az én vásárlói kosaramban nincs évente 3 db LED TV ami kompenzálná, hogy leginkább kajára és szolgáltatásra költök.

Az elején teljesen be voltunk ám fosva mi is a covidtól, mert készpénznek vettük a híreket. Aztán kellett egy fél év mire letisztult kicsit a kép, az oltással amúgy is meg akartam várni a számokat, ha már egyszer átestem, legalább olyan immunitásom van, mint oltás után. De a számok csak nem stimmelnek, már megint, ahogy tavaly a fertőzöttségi és halálozási számok sem.

És miután már nem egy haverom kérdezett rá társaságban, hogy "nektek halt meg valakitek, vagy került kórházba?" és mindig egyöntetű nem volt a válasz, akkor kurvára kezdett gyanús lenni az egész.

2021. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/127 A kérdező kommentje:

Én pont azon gondolkoztam, hogy várom, hogy mikor nem mesél már valaki valami szörnyűséget.



Apum épp túl sok a bakteriális (!!) tüdőgyulladásán, ami miatt pont akkor nem járt villamost vezetni, amikor a legdurvább volt a helyzet még az oltások előtt. Torzult arccal mesélte, hogy mennyi munkatársa halt meg a COVID-ban, köztük egy barátja is, akivel sokszor váltották egymást.

A párja nemrég mesélte, hogy két 40 alatti ismerőse is meghalt benne, 1 terhesen, 1 nem terhesen. Nem érti, aki nem oltat, mert szerinte mindenkinek van már elhunyt ismerőse.

A gimis osztály csoportjában jöttek posztok, hogy volt tanáraink elhunytak. Baráti körben is küldözgettük a gyászjelentéseket. Nagyon rossz volt.

Nyár vége felé egy barátnőm mesélte, hogy 31 éves ismerőse elhunyt.

Pár hete tudtam meg, hogy a volt osztálytársam majdnem a kórházban maradt terhesen....


Hallottam olyat is, hogy ismerősöm anyukája tünetmentesen átesett rajta, de szívizomgyulladása lett.


Én már nagyon várom, hogy ne ez ömöljön minden ismerősömtől..


56 óta ki élt át ilyet? Komolyan kérdezem.


Oltassunk, legyen kötelező, maszk és ha kell, lezárások.

Legyen már vége ennek a rémálomnak (hiába jön jól a HO és a távoktatás meg örülök a maszknak)


Amúgy te nekem sem hiszel?

2021. nov. 15. 11:03
 84/127 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem vitatkozik azon, hogy a covidban is meghalnak. Igen, tud súlyos is lenni, sajnos. Komolyan kell venni (jó, azért akkora hisztit nem kell levágni de elbagatellizálni sem szabad).


Oltassunk...mondod Te, akinek nem lett baja az oltástól és egyelőre megúsztad a covid-ot de látszódik, hogy rettegsz tőle, hiába van 2-3 oltásod. Nem, az oltás erre az elején sem volt megoldás, most sem az. Termel antitestet de ez kevés. Nyálkahártya szintű immunizációt nem ad és a delta esetében az oltás hatékonysága elég jelentősen csökken is. Nem beszélve arról, hogy az emberek 80%-ának fél évvel a 2. oltás után semmi védettsége nincs.


Egyedül a természetes úton való, mindenféle vakcina nélküli fertőzésen való túljutás esetében maradhat (ha marad) fél év után is elegendő antitest az esetek többségében DE sajnos a fertőzésen való átesettség sem garancia semmire, talán a súlyosabb lefolyás elkerülésére.


A maszk, HO stb lezárások nem teljes megoldások de talán jobbak, mint a vakcina. Nyilván a szabad levegőn, kb. nullemberes utcán való maszkhasználat egy f*szság.

2021. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/127 A kérdező kommentje:

Jó, akkor te mit csinálnál?

Te, mint Németország miniszterelnöke (egy már bocsánat, de normálisabb országot akartam írni)?


Amúgy nem érvelek jól, erre rájöttem. Ezért hozok másokat.

itt a 10-es válasz tök jó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Itt majdnem mind:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

2021. nov. 15. 11:16
 86/127 anonim ***** válasza:
67%

#84: teljesen egyetértek.


#83: "Amúgy te nekem sem hiszel?"


Hát mivel nem ismerlek, egyelőre parkolópályára befogadta az agyam az információt, ahogy a propagandát és az 5g nanocsipp fasságokat is, és majd idővel kialakul, mi lesz a sorsa a fejemben :))

2021. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/127 A kérdező kommentje:

"Hát mivel nem ismerlek, egyelőre parkolópályára befogadta az agyam az információt, ahogy a propagandát és az 5g nanocsipp fasságokat is, és majd idővel kialakul, mi lesz a sorsa a fejemben :))"


Jó, ez jogos.


Ettől még sajnos tényleg ezt tapasztalom, meg is ad nekünk egy bizonyos alaphangulatot.


Már a legtöbb barátom vagy beadatta a harmadikat vagy tervezi. Mindenkivel téma a harmadik (jellemzően a másik fél hozza fel).



Taláj ez a vírus csak a hatékonyabb intézkedések, oltás és kórházi kezelés miatt kevésbé durva, mint a spanyolnátha. De így is hasonló. A delta nagyon durva. Ha pedig nem állítjuk meg, akkor még durvább mutánsok jöhetnek.

2021. nov. 15. 11:24
 88/127 anonim ***** válasza:
100%

De az a baj, hogy a vakcinálás nem fogja megállítani, a magas átoltottságú országok tele vannak "breakthrough" esetekkel.

Lásd Dánia, ahol 12 év felett majdnem 90% az átoltottság, mégis ugyanúgy tele vannak a kórházak, csak most már oltott betegekkel (alig maradt oltatlan lakosság)

A távolságtartás és a kontaktszám csökkentése lenne az egyetlen megoldás, de a fejlett társadalmak meg pont a városokba összezsúfolt tömegekkel alakultak ki, ráadásul minden globális, rengetegen utaztak szerteszét "kivételezettként" a lezárások alatt is, az áruszállítás elkerülhetetlen, nincsenek már helyi termelők sehol, ahol sok ember él.

2021. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/127 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mi lenne a megoldásod?
2021. nov. 15. 11:37
 90/127 anonim ***** válasza:
100%

Rövid rávon semmi, hosszabb távon kicsot vissza kéne rendeződni egyenletesebb népességeloszlásra.

Ha csak Magyarországot nézed, valójában 3.5M ember él és dolgozik Pest megyében, rendszeresen bejár a fővárosba, ez egy gócpont.

Mivel az egész ország vízfejűre van berendezve, minden megyéből rengetegen mennek Pestre, ügyintézés, egészségügy, oktatás céljából, vagy akár ingáznak napi szinten.

Régen (40-50 éve) simán lezártak komplett falvakat városokat régiókat ha fertőzés tört ki, de akkor oda senki se ki, se be. Ma ezt már nem lehet megoldani, mert minden centralizálva lett, éhen halnának az emberek.

2021. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!