Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknak mi a véleménye a...

Másoknak mi a véleménye a "saját immunrendszeremben bízom" érvről?

Figyelt kérdés
Szerintem kissé abszurd.

2021. nov. 14. 13:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/127 anonim ***** válasza:
100%

"fúj tudomány, fúj orvosok, csak ártani tudnak nekünk"


Nem, szerintem ilyesmit maximum nagyon kevés ember vall. De a tudományok olyanok, hogy elsőnek van egy probléma, felvetés. Elkezdenek rajta dolgozni, hipotéziseket állítanak fel majd azokat próbálják bizonyítani vagy épp az ellenkezőjét.


Pont ez a szép benne, hogy mindig tudni kell kritikusnak, gyanakvónak, kérdésekkel telinek lenni és megpróbálni cáfolatot adni rá vagy épp a másik oldalról pedig megfelelő bizonyítékokat. Tudom, természettudományi diplomákkal rendelkezem.


Illetve attól, hogy bizonyos kérdéskörökben akár egy laikus ember (mondjuk a covid pont ilyen) megkérdőjelezi az orvosokat, a tudományt az nem a tudomány hibája, hanem azoké, akik beleszálltak, elferdítették az igazságot és meggyőztek olyan embereket arról, hogy az ő szavukat kommunikálják, akik addig akár hitelesek is voltak vagy lehettek volna.


A tudomány vallás és politika független kell, hogy legyen, viszont a covid vagyis inkább az "arra való" vakcinák kapcsán kiderült, hogy már semennyire sem az. Ez nem a tudomány hibája és nem a tudományt kell okolni miatta, hanem azt, akik "elárulták".


Még egy dolog: attól, hogy valamiben kétkedik, nem bízik vagy másképp gondolkodik egy ember vagy emberek egy csoportja, még nem feltétlenül tudománytagadó meg orvosokat elutasító. Ilyeneket csak az elvakult, buta emberek állítanak, akik mindig és minden esetben bólogatnak, ha valaki megkéri rá őket. Pont ez a viselkedés (lásd például: oltásfanatizmus), ami sokkal inkább tudománytagadó.

2021. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/127 A kérdező kommentje:

Egy laikus ne kérdőjelezzen meg semmit inkább, mert úgyse fogja tudni. És ne állítsa, hogy teszem azt az autoimmun betegségek mittudoménmilyen étrenddel gyógyíthatóak, mert nem. Azt se, hogy a gyyógyszeriparnak nem célja az egészséges ember - ez nem így van!


A COVID kapcsán meg az egyetlen reális megoldás, hogy mindenkit oltani, aki oltható. Ennyi. (Saját véleményem: kényszeroltás, akinek nem tetszik, elzárni valami központi táborba. Ennyi.)

2021. nov. 14. 18:20
 43/127 anonim ***** válasza:
97%

Na, jól van, beigazolódott, hogy Te vagy az a buta gyerek. Nincs több kérdésem. :D


Annyi, hogy pont a Te "fajtátad" kellene elzárni, mert nagyon veszélyesek tudtok lenni a társadalomra, főleg hosszabb távon. Bár, amíg kevesen vagytok addig nincs gond. Remélem azért a gyakorikérdéseken kívül nem hireszteled ezeket, amit itt, mert kiröhögnek és le fognak nézni érte... bár a te dolgod.

2021. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/127 A kérdező kommentje:

Egy harmincéves nő nem "buta gyerek", de várom a cáfolatokat egyesével.



Ja az nem cáfolat, hogy az autoimmun betegségek gyógyíthatók, minden orvos hülye, csak én vagyok helikopter, de nem mondom el mi a csodaétrendem.



Na, miben is nincs igazam?



Aki az oltás és covidon kívül az orvosok ellen beszél, az veszélyes a társadalomra és remélem nem híreszteli a butaságait, mert kiröhögik.

2021. nov. 14. 18:45
 45/127 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb arra válaszolni, hogy miben van: teljesen semmiben.


Egyet nem értek: miért teszel fel kérdést akkor, ha bárki, aki Veled ellentétesen gondolkodik az h*lye? :D De tényleg mi értelme van? :D

2021. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/127 A kérdező kommentje:

1. Miben nincs igazam? Elég 3 mondjuk.

2. Miből gondoljátok, hogy egészségtelenül élek? Milyen BMI-vel képzeltek el, mennyiszer eszem zöldséget szerintetek naponta, mennyi órát sportolok hetente? Mert jó ez az áldozathibáztatás, hogy az autoimmun bőrgyulladásomról és egyéb betegségeimről szerintetek én tehetek.

3. Halál komolyan gondoljátok, hogy nem az orvosokban bíztok?? Steve Jobs?

4. Azt ugye vágjátok, hogy valaki miattatok nem megy orvoshoz a krónikus betegségével és abba pár év alatt belehalhat? Vagy miattatok nem szedi a koleszteringyógyszerét és 5 év múlva szívinfraktust kap?

5. Legalább az egyik autoimmunt gyógyító csodaétrendről kaphatnék angol nyelvű, igényes cikkre mutató linket? Kutatók, orvosok által írt ér csak.


Mindegyikre kérem a választ. Ígérem, elfogadom, ha válasz érkezik.



Na jó, megyek vissza edzeni, kizökkentem

2021. nov. 14. 19:03
 47/127 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az a gond hogy extrém buta vagy + szociopata. Legalábbis, amiket írtál, az jön le. Folyamatosan irkálod ki a gyakorin szinte ugyanazokat a kérdéseket, válaszok nem is érdekelnek, csak ismételgeted a demagóg butaságaid mint valami droid. Egy mentálisan egészséges ember csinál ilyet? Azt én is csak remélni tudom hogy a való életben megkíméled a környezeted ezektől a buta gondolatoktól, és csak online térben vagy ennyire irritáló.
2021. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/127 A kérdező kommentje:
Nem az aggyal nem rendelkező tudománytagadókról beszélsz? Ők azok, akiket nem érdekel tudományos érv, cikk, nem érdekel az orvos szava de az agresszió rögtön érkezik.
2021. nov. 14. 19:29
 49/127 anonim ***** válasza:
100%

#42: "És ne állítsa, hogy teszem azt az autoimmun betegségek mittudoménmilyen étrenddel gyógyíthatóak"

Na pedig az orvostudomány jelen állása szerint bármely autoimmun betegség gyógyszere lehetne a sör, vagy a fülgyertya is. Egyelőre pont annyira gyógyítják ezek az autoimmun betegséget, mint bármilyen modern kezelés. Sehogy. Az orvostudománynak jelenleg még semmi használható tudása nincs az autoimmun betegségek okáról és gyógyításáról, tüneti kezelést tudnak adni, oszt jónapot. Ott van pl. az IBS, vagy a sokízületi gyulladás, népbetegség mind a kettő, de még sajnos egy gyógyultról sem tudok.

2021. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/127 A kérdező kommentje:

Szerencsére annyira nem népbetegség, úgy rémlik, hogy az egyes autoimmun betegségek általában max 1-3 % gyakirásúak szoktak lenni (de összességében minden ötödik nő érintett), gyorsan rá is néztem:


[link]


Ha nem tetszik, ahogy kezelik, akkor te is kutass, hátha találsz oki kezelést!


Mindenesetre a szteroidokkal és az immunszuppresszánsokkal nagyon jól karban lehet tartani ezeket a betegségeket, jelentősen meghosszabbítják az érintettek életét és javítják az életminőségüket. Az orvosok MINDENT megtesznek ennek érdekében. Biológusok, kutatóorvosok kutatnak, praktizáló orvosok továbbképzésekre járnak. Tudásuk legjavával kezelik ezeket a betegségeket.


Nekem seborrheám van, ez csak gyanított autoimmun betegség (személyes véleményem, hogy ha a szteroid segít, mi más lenne). Kaptam rá szteroidos oldatot, brutál szteroid, használom egymás követően két este és hetekig tünetmentes. Én személy szerint hálás vagyok az oldatért.

Ha a másik autoimmun problémámmal is elmentem volna időben orvoshoz szteroidot kapni, akkor nem kísérne el életem végéig. Mostmár el fog. Mondjuk megszoktam a tünetet, az a vicc.

2021. nov. 14. 19:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!