Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes gyógyszert szedni...

Érdemes gyógyszert szedni pánikbetegségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve kezdődtek nálam a rohamok,szerencsére valamennyire tudtam kezelni őket idővel. A szokásos légszomj,szédülés,magas pulzus..., mostanság viszont a szívem körül érzek fájdalmat,illetve zsibbadást akár órákig. Kardiológusnál régebben voltam, de ott azt mondták, hogy semmi bajom. Az utóbbi hetekben újra előjött a pánikroham, napi szinten. Nem érzem magam depressziósnak, nem is stresszelek különösebben semmin, viszont úgy érzem most már ideje lesz elmennem pszichiáterhez, mert nem tudok ezzel együtt élni. Arra gondoltam talán antidepresszáns gyógyszerek segíthetnek, bár nagyon is gyógyszer ellenes vagyok.

Mit csináljak szerintetek? Van más alternatíva?



ápr. 7. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
55%
Szia, én eddig mindennel megpróbálkoztam, meditáció, gyógynövények, ashwaganda, kratom, tartósan a gyógyszeren kívül sajnos nincsen más megoldás, ha nem akarsz megőrülni! Tapasztalat.
ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
38%
Kiegészítésként még: Az ilyen gyógynövényes cuccok, olyanok, mint a kávé a fáradtságra. Tűzoltásnak jó, ha hirtelen jön a pánik, de ettől még jönni fog sok-sok. Ugyanez a kávéval, csak ott épp felpörget, ha fáradt vagy! De attól még nem leszel kialudva.
ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
62%

Hasonló cipőben jártam én is. Nagyon ódzkodtam a gyógyszerektől, először csak pszichológussal beszéltem, klasszik pszichoterápiás kereteken belül, gyógyszer nélkül. A kognitív viselkedésterápiát próbáltuk ki, ami abban segített, hogy megtanultam kezelni a rohamokat és a helyzeteket, viszont nálam az alapvető (generalizált) szorongás tünetei továbbra is fennálltak. Később szóltam a pszichológusomnak, hogy megpróbálkoznék a gyógyszerekkel, mivel egy előre nem látható családi tragédia miatt extrém mértékben felerősödtek a szorongás tünetei. Vele átbeszéltük a pro és kontra érveket, utána kértem a TB-s pszichiáterhez egy időpontot. Neki elmondtam a tüneteket, vele is megosztottam a gyógyszerekkel szembeni ellenérzéseimet, ő orvosilag is elmagyarázta nekem, hogy mit kell tudnom, mire számítsak és ezek alapján elkezdtük a pszichoterápia mellett párhuzamosan a gyógyszeres kezelést is. Antidepresszánst szedek a testi tünetek miatt, amik azóta jelentősen visszaszorultak (már-már elmúltak), de még csak két hónapja szedem őket, ennek pedig idő kell, erre számíts, hogy sajnos nem varázsütésre kezdenek el hatni. Az első két hét nálam pokoli volt, mivel felerősödtek a tünetek. Ugye ez a gyógyszer jelentősen átformálja és felborítja az agyban végbemenő kémiai folyamatokat, hogy enyhüljön a szorongás és a depresszió. Viszont miután lecsengett ez az átmeneti időszak, beállítottuk a számomra megfelelő gyógyszert és mennyiséget, csökkentek a tünetek. Arra azonban érdemes figyelni, hogy a gyógyszer a testi tüneteket enyhíti, viszont terápia nélkül a probléma gyökeréhez nem tudsz leásni, így a gyógyszer mellé szerintem nagyon fontos lenne, hogy járj pszichológushoz. Mindenképp érdemes pszichiáterhez időpontot kérned, remélem egy kellően türelmes és empatikus szakembert kapsz, aki felvilágosít a helyzetről és el is beszélget veled egy picit, nemcsak felír valamit, aztán magadra hagy. Minden eset, tünet más, ezért ne ijedj meg, ha nem elsőre sikerül a gyógyszert és az adagot belőnötök. Ha napi szinten pánikrohamokkal küzdesz, az nagyon lerontja az életminőséget, így szerintem nincs miért félned a gyógyszertől. Lehet, hogy az első hetek/napok megterhelőbbek lesznek, de ha beáll, akkor sokat segíthet az antidepresszáns. De nagyon javaslom mellé a rendszeres pszichoterápiát is. Ha magánban nem engedheted meg magadnak, akkor TB alapon a pszichiáter továbbküldhet pszichológushoz. A gyógyszer abban is segít, hogy lecsillapítja a testi tüneteket, ezáltal jobban be tudod fogadni a terápián elhangzott tanácsokat. Én például a szorongás miatt nagyon sokmindent blokkoltam, amit a pszichológus mondott, egyszerűen olyan mértékben sötéten láttam a dolgokat, hogy kellett az antidepresszáns ahhoz, hogy a terápián egyről a kettőre jussunk. De azóta jobban vagyok, pedig a kombinált kezelés óta csak két hónap telt el, és 6 éve küzdök lassan ezzel az egésszel. Ne félj megtenni ezt a lépést! :)


Mindenképpen konzultálj egy pszichiáterrel, tedd fel a kérdéseket, mondd el az ellenérzéseid és majd eligazít. Ha tudok segíteni még, írj nyugodtan privátban! Jobbulást neked!

ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
17%

Nekem is volt négyszer, nagyon szörnyű volt, azelőtt is hallottam róla de szinte kinevettem, mert azt hittem hogy olyankor játsza magát valaki hogy bemesél magának valami hülyeséget és azon kattog ennyi, kb. ennyit tartottam erről.

Olyan volt mintha nem tudnék levegőt venni csak alig, izzadtam, rémület halálfélelem volt rajtam, és tehetetlenség érzése is, és csak úgy jött. Az elsőre azt hittem szívinfarktus, de a sürgősségin megvizsgáltak, ott mondták meg mi az. Utánajártam alaposan, megtudtam hogy nem lehet belehalni, gondoltam az akkor mèg jó, és gondoltam nem lesz többször. Kb. 2 hónap után újra jött, megint gyötrelmes volt, annyi hogy tudtam nem halok bele.

Mikor vége lett másnap eldöntöttem, hogy ha megint jön, nem fogok annyira félni úgyse halok bele, és a légszomj nagyon

rossz de azért kibírható, és azért nem muszáj olyan rettenetesen félnem. A 3. megint úgy 2 hónap múlva jött, és megint rájöttem hogy még így is túl rossz, hogy tudom nem halok bele. Utána elkezdtem magam felkészíteni a következőre, levegővisszatartással, a pár hónap után már 4 percig is visszatartottam, mindig addig mentem hogy már szinte elájultam majdnem, mert még így sem volt rossz, mert nem féltem, mint pánikkor, és olyan helyzetekbe hoztam magam hogy nagyon verjen a szívem, futással, és más helyzetekkel is. A negyedik majd egy év múlva jött, és éreztem ahogy kezdődik de nagyon higgadt maradtam, nem érdekelt hogy elájulok, és a légszomj sem, az sem hogy olyan gyorsan ver a szívem, úgy figyeltem ezeket a tüneteket hogy nem féltem. És nem tudott eluralkodni rajtam a félelem, és kb. 2-3 perc volt a tünetek is. Na ennek már 5 éve, és ha megint jön megint nem fogok félni.

ápr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
12%
Semmi bajod nem lesz a gyógyszerttől, úgy van tervezve hogy egész életedben szedhesd
ápr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
42%
Elkell menni dolgozni attól érdekes módon mindenki meggyógyul
ápr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
46%
Én dolgoztam és a munkahelyemen is voltak panikrohamaim
ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk én nem akartam ilyesmire gyógyszert, tudtam hogy ez ilyen magamban lerendezendő dolog, a testi tünetek lappangó félelmeket mutatnak meg, és egy belső tartással megoldható.
ápr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
26%
#6 Azokkal mi a szitu, akik szeretnének dolgozni, de pont a pánikrohamai, generalizát szorongása miatt nem tud elmenni? Barom... Erre kell a gyógyszer. Könnyű úgy osztani az észt, hogy még nem volt ilyen problémád. Vagy ha volt, és így legyőzted, akkor örülj neki, de te ne utasítgass mást!! Majd a szakorvos megteszi azt.
ápr. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
52%
Azt kommenteltem hogy én dolgoztam pánikbetegségembalatt és ugyan úgy voltak rohamaim.... Ezt melyik elmebeteg pontozta le? Van aki kérdőre meri vonni az én életemet egy komment alapján? Hogy lehet valaki ennyire beteg hogy szerinte nem igaz hogy nekem melóba is voltak rohamaim???
ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!