Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes gyógyszert szedni...

Érdemes gyógyszert szedni pánikbetegségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve kezdődtek nálam a rohamok,szerencsére valamennyire tudtam kezelni őket idővel. A szokásos légszomj,szédülés,magas pulzus..., mostanság viszont a szívem körül érzek fájdalmat,illetve zsibbadást akár órákig. Kardiológusnál régebben voltam, de ott azt mondták, hogy semmi bajom. Az utóbbi hetekben újra előjött a pánikroham, napi szinten. Nem érzem magam depressziósnak, nem is stresszelek különösebben semmin, viszont úgy érzem most már ideje lesz elmennem pszichiáterhez, mert nem tudok ezzel együtt élni. Arra gondoltam talán antidepresszáns gyógyszerek segíthetnek, bár nagyon is gyógyszer ellenes vagyok.

Mit csináljak szerintetek? Van más alternatíva?



ápr. 7. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
16%

Én voltam az 5-ös válaszoló


Ezek a gyógyszereknél az volt az elsődleges szempont hogy nagyon hosszú ideig lehessen szedni, aki lepontoz annak szeretném látni a végzettséget először mielőtt úgy gondolja hogy jobban ért a témához:)

ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
52%

Neked kell tudni, ha már mindent próbáltál, de a mindennapjaid megnehezíti, akkor talán ez a legjobb megoldás. Nekem más jellegű pszichés problémám volt, én minden áron el akartam kerülni a gyógyszert, most nagyjából megvagyok.

Esetleg az autogén tréninget kipróbálhatod, egy barátomnak az segített a napi pánikrohamain.

ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
58%

Én rivotrilt,majd frontint szedtem,egyik sem segített igazából.Utóbbi még ronthat is az egészen,ha elolvasod a hivatalos betegtájékoztatót,megtudod,hogy miért.

Két hónapja nem szedek semmilyen gyógyszert,és nem volt egy rohamom sem.Előtte pedig 2 hetente volt egy minimum.

Citromfűteát iszom,és a gondolkodásomat változtattam meg.Lesza.om mások véleményét,ha meg nagyon b.sztatnak és nem értenek a szép szóból,akkor odacsapok az asztalra,nem pedig befelé,magam felé fordítom a problémát.

Ja,és sport,mozgás,ez is sokat számít.Ha eleget mozogsz kiadod a feszültséget,és este sem kell altatni.

ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
0%
A pánikbetegséget nem nyugtatóval szokták kezelni hanem antidepresszánssal
ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
22%
Itt valaki mindenkit lepontoz, hogy b-asznák szájba a kis K.csögöt.
ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
0%

Mert elmebetegek, majd ha láthatom a gyógyszerészeti tanulmányait meghallgatom a véleményét


A kérdező ne hallgasson erre a sok elmebetegre

Antidepresszánsokat adnak a pánikbetegség kezelésére és nagyon hatékonyak emelett a világon semmiféle káros hatása nincs

ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:

Pontosan. A gyógyszer nem megoldás, ezt kb. már mindenki tudja, persze tudom milyen félelmetesek a tünetek, de azért mégiscsak eldönthető hogy reagálunk rá, ha nem is elsőre, de egyre jobb lesz, a pánikban nem a tünetek igazán rosszak, hanem a rémület, pedig a tünet nem öl meg,

csak kellemetlen, ha a félelem ami már eldönthető reagálás nem uralkodik el, egy kicsi lehet, akkor nem olyan rossz, sőt, maximum kellemetlen, és ha nem félsz tőle valahogy békén is hagy. Erre mondják hogy félelem a félelemtől, önmaga oka, vagyis azért rossz mert félek, azért félek mert rossz, azért félek mert félek. Ha fáj a fejed nem félsz, csak kellemetlen, ha gyorsan ver a szíved, és légszomjad van csak kellemetlen. A pánik ugyanaz mint a félelem csaj ilyen intenzív féle.

ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
14%
A gyógyszer nem megoldás? Akkor a cukorbetegeknek gondolom nem megoldás az inzulin sem?
ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
48%
Érdekesnek találom hogy akik ezen átmentek, gyógyszer nélkül, akár miután rájöttek hogy a gyógyszer nem megoldás, sőt..vagy egyáltalán nem szedtek gyógyszert, azok szépen higadtan írják le a tapasztalataikat, ellenben akik még nincsenek túl rajta és annyira félnek hogy kemikáliákkal akarják lebombázni a szervezetüket, és erre biztatnak mást is, hogy így önigazolódhassanak, ezek agresszívak és csúnyán beszélnek, úgy gondolom észrevehető az összefüggés. Agresszivitás-félelem, ezek kéz a kézben járnak.
ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de úgy tudom itt pánik a téma.
ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!