Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes gyógyszert szedni...

Érdemes gyógyszert szedni pánikbetegségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve kezdődtek nálam a rohamok,szerencsére valamennyire tudtam kezelni őket idővel. A szokásos légszomj,szédülés,magas pulzus..., mostanság viszont a szívem körül érzek fájdalmat,illetve zsibbadást akár órákig. Kardiológusnál régebben voltam, de ott azt mondták, hogy semmi bajom. Az utóbbi hetekben újra előjött a pánikroham, napi szinten. Nem érzem magam depressziósnak, nem is stresszelek különösebben semmin, viszont úgy érzem most már ideje lesz elmennem pszichiáterhez, mert nem tudok ezzel együtt élni. Arra gondoltam talán antidepresszáns gyógyszerek segíthetnek, bár nagyon is gyógyszer ellenes vagyok.

Mit csináljak szerintetek? Van más alternatíva?



ápr. 7. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
5%

Értem

Akkor az orvosok gyerekesek és a konteós netes emberek megbízhatók szerinted?

ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
7%

Ez az egy pipás már egy vakcinás kérdés alatt is osztotta a konteoját.

Mentális betegségek fele kb csak gyógyszeres kezeléssel tartható kordában, avagy gyógyítható meg teljesen. Az lehet, hogy mondjuk egy borderlineos összetudja szedni magát, hogy a tüneteket ne úgy provokálja, de az szerintem nagyon hosszú idő, de gyógyszerrel egy hét alatt összeszedheti magát.

Pánikbetegséget is gyógyszerrel lehet inkább csak kordában tartani, mert ott is előbb - utóbb újra előjön az egész.

Ez olyan mintha valakinek véralvadási problémái vannak, és ahelyett, hogy véralvadásgátlót szedne, inkább elkezd gyógynövényekkel kísérletezni.

Igen, pszichés gyógyszerek hatalmas része káros, de inkább jobb mellékhatásokat elviselni, mint megőrülni.

ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
13%
Engem érdekelne melyik antidepresszáns vagy nyugtató káros szerinted, mert én nem tudok egyről sem
ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
40%
Frontin, xanax függőséget okoz.
ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
14%

Az nem káros xd az alprazolam borzalmasan biztonságos szer semmi bajod nem lehet tőle

Terápiás dózisban nem képes függőséget okozni csak akkor alakulhat ki ha valaki elkezdi magának emelni az adagját

ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
Akkor áruld már el azt, aki szedi miért egy zombi?
ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
12%

Nem lesz zombi aki szedi ez egy vicc

Napi pár miligram felé senkit nem visznek, max az első pár napban leszel álmosan aztán hozzászoksz és nem lesz almosito hatása csak szorongásoldó

Nyugodtan vezethethetsz mellette autót, nehéz gépet

ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim válasza:
53%

Én depresszióval, pánikbetegséggel, és rendszeres szorongással küzdöttem. Ennek 10 éve, hogy letettem minden segítséget, jól vagyok.


Az első lépés nálam az volt, hogy meg akarok gyógyulni és ki akarok ebből jönni. Mivel nekem nagyon komoly testi tüneteim voltak pszichoszomatikus betegségek formájában, ezért én egy jó pszichiáternél voltam először.


A pszichiáter antidepresszánst írt. Megtaláltuk azt a szert ami jó (Escitalopram), beállította a doki a dózist, és szedtem rendszeresen. Eleinte sokkal rosszabb volt. 2-3 hét után kezdett előjönni a pozitív hatása. Sokkal jobb lett a hangulatom, több energiám lett, jobban éreztem magam a bőrömben. A teljes terápiás hatás kialakulásához kellett 3 hónap, ekkorra múlott el minden testi és hangulati tünet, jól voltam.


Itt kezdtem el pszichoterápiára járni. Heti szinten jártam, másfél évig. Megértettem a miérteket, megtanultam szeretni és tisztelni MAGAMAT!!! Leastunk egészen a gyerekkori, fiatalkori elnyomott traumákig, amik miatt hoztam rossz döntéseket felnőtt koromban. Amik miatt szorongtam.. És ami hozta a testi tüneteket, depresszió, pánikbetegség. Ördögi kör y de ki lehet jönni belőle. A pszichoterápia vége felé elhagytam a gyógyszert is, de aztán még hónapokig jártam a pszichoterápeutámhoz. Aztán már nem éreztem szükségét annak sem, úgy éreztem megy egyedül is már.


Összegezve én úgy írnám le a depresszió/pánikbetegség kezelését, mint egy gyulladt fogét. Az érzéstelenítő injekció az antidepresszáns, a pszichoterápia a gyökérkezelés. Ha csak gyógyszert szedsz, nem fogsz tartósan meggyógyulni, mert a traumák nincsenek feldolgozva. Ha gyógyszer nélkül csinálod a terápiát, az bizonyos esetekben, főleg testi tünetek mellett nagyon nehéz..


A legjobb módszer a kettő kombinációja. Antidepresszáns szedése mellett elkezdeni feldolgozni a traumákat, nehézségeket, és idővel elhagyni a gyógyszert. Aztán idővel a terápiát is. Viszont nem lehet ugyanúgy élni utána az életedet mint előtte. Megtanulod szeretni tisztelni magadat, megtanulsz határozott és következetes lenni. Így sikerült nekem végleg letenni a depressziót és pánikbetegséget.

ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
7%
Ezeknek hiába mondod, konteósok
ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
0%

Pár száz éve a Föld még lapos volt, a betegségeket démonok terjesztették, és a Nap forgott a Föld körül, és aki másként hitte, egyből leugatták hogy fújkonteó, büdöskonteó, nemszabad. Aztán mégiscsak nekik lett igazuk...



Arról nem is szólva, hogy ismerve az országok, a pénzvilág és a média vezetőit, ezt még mindig jobban el tudom képzelni róluk, mint hogy rendes becsültes jóravaló emberek, és egyetlen céljuk a lakosság életének jobbítása...

ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!