Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy nem kellett volna megnéznem ezeket a képet, nem tudom kiverni a fejemből :(


Tudom-tudom, hülye vagyok...

2011. jan. 20. 20:11
 2/91 anonim ***** válasza:
93%

Spongyabobbal hogy állsz? :D

Amúgy nekem se tetszett a videó, nagyon bizarr, pedig nincs fóbiám.

2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 A kérdező kommentje:
Spongyabobot, mint a mesét, szeretem. Viszont az igazi szivacsok undorítóak...
2011. jan. 20. 20:25
 4/91 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tatszett a videó.

Nem tudok róla, hogy valami említésre méltó fóbiám lenne. Én inkább úgy általában a gusztustalanságokat nem bírom, azon belül az izgő-mozgó apró kukacokat gyűlölöm legjobban (pl. csonti), főleg ha sokan vannak nagy tömegben, de már egy gilisztával nem nagyon van bajom.

Ezen kívül ha telefonálnom kell, akkor leszek nagyon ideges.

2011. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
93%
én a gomba kalapjával vagyok így...az aljával...de ettől a videótól én is rosszul voltam egyébként, meg sok képtől is
2011. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 A kérdező kommentje:

Ja igen... meg a spórák

brr...

2011. jan. 20. 21:22
 7/91 anonim ***** válasza:
100%

Ez a videó bizarr, pedig nekem nincs semmilyen fóbiám.

A suliban volt egy csaj, aki a kihullott hajszálaktól volt rosszul. :D :D :D

2011. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
94%
utolsó, az nagyon rossz lehet...olyannal mindenhol találkozik az ember :/
2011. jan. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes film. Vicces, de kellemes látvány.


A fóbiák ellen léteznek terápiák, keress fel egy pszichiátert.

2011. jan. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát ez baromi érdekes! Nem hittem volna, hog létezik ilyen fóbia hivatalosan, minket a tesómmal világ életünkben kinevettek emiatt! De biztos genetikailag öröklődik, mert egypetéjű ikrek vagyunk, és mindkettőnket érint, de senki mást a környezetünkben, családunkban, ismerőseink közül. Te vagy az első, akiről hallunk. Nálunk ez úgy nyílvánul meg, hogy elkezdünk azonnal vakarózni és nem tudunk odanézni. Kicsiként mindig azt mondogattuk, hogy "irritál".

Pl. egy tál csigatiszta, méhkaptár (vagy hogy mondják), ha sok apró lyuk van mondjuk a földben, vagy ha valami egyszerűen csak sűrű lyukacsos.

Neked is ilyen??

Iszonyú érdekes, még soha nem találkoztunk senkivel, aki megértette volna ezt...

23L

2011. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!