Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 31/91 anonim válasza:
78%
inkább elolvastam a válaszokat mielőtt rákattintottam volna a linkre és válaszok alapján azthiszem nem is nézem meg :D nekem nem fóbiám van , hanem inkább afféle kényszerbetegségem, az hogy nem tudok nyitott ajtóval lefeküdni, van hogy egy este 4-5 x felkelek amiatt , hogy megnézzem be van -e zárva a lakásajtó :)
2012. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 A kérdező kommentje:

De fellendült hirtelen a kérdésem !

Mondanám, hogy köszönöntelek titeket a trypofóbiások körében, de inkább nem teszem.

2012. dec. 16. 17:51
 33/91 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem tudod leküzdeni,menj el pchihiáterhez,őtudja,mit kell tenned/vagy hogyan küzd le.

2012. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim válasza:
100%
nekem is van egy olyan fajta fóbiám ami eléggé más a megszokottnál, én a szeletelésre vagyok fóbiás, pl ha meglátom hogy anyám szeletel valamit, hirtelen elgyengülök, a fogaim rázkódnak mint az atom.. de sztem nekem ott kezdődött el amikor egyszer véletlenül részegen levágtam az balkezemen a gyűrűs, a középső és a mutatóújból egy pár szeletet
2012. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
86%

Hát komolyan mondom,hogy mostmár kb attól ráz a hideg,hogy ezzel a megmagyarázhatatlan jelenséggel nem vagyok egyedül,hanem más is "szenved" tőle.

Én régebben azon is gondolkoztam,hogy elmegyek vele pszichológusho,hisz senkise értette,miről beszélek,otthon meg mindenki kiröhögött.

Annyi minden kiváltja ezt belőlem,hogy az félelmetes.

Múltkor egy tablóképet láttam,ami tele volt egymáshoz szorosan illesztett parafákkal,és ezeknek a parafáknak a sokasága és ahogy egymás mellett ültek,elkezdtem viszketni mindenhol és egyfajta bizarr érzés fogott el,mintha engem bámulnának vhááá rettenetes.:)

És sok mindennel így vagyok...egy sűrű gyökérzettel,darázsfészekkel...

amikor megláttam a belinkelt képek között ezt: [link]


A hideg ráz mindenhol,azt hiszem ha tovább kéne bámulnom 2 percnél,megbolondulnék....ez nem konkrét félelem,nem undor,nincs hányigerem tőle...ez vmi megmagyarázhatatlan BIZARR dolog,fura fizikai reakciókkal...mindenesetre örülök,hogy nem vagyok vele egyedül:D

2012. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
78%
33: Nem én írtam, hanem a húgom. -.-' :DD Fhúú, megnéztem ezeket a fura képeket, és a videót. Kicsit undorítóak, de a videó érdekes volt. Fogalmam sincs, hogyan küzdd le. Én a pókoktól félek. :S
2012. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim válasza:
78%
Eddig azt sem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen. Most meg azon kapom magam, hogy a képektől rosszul lettem. A videóról ne is beszéljünk.:/
2012. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim válasza:
70%
Ne nézzetek hülyének de engem érdekelnek az ilyendolgok.. Nem ráz ki a hideg, nem viszketek.. semmi.Engem tényleg érdekelnek és rákeretem és sajnálom ha valakinek olyanja van de kiváncsi lennék hogy néz ki ugy tényleg és hogy műtéttel eltávolitható-e vagy milyen ha műtik.
2013. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
100%
fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj ez undorító. nekem azóta van ez a fóbia féleségem mióta voltunk nyaralni Görögoba. Leültem a homokba, és láttam hogy ilyen kis lyukak lesznek körülöttem és jön belőlük ilyen kis bogár...fujj soha többé nem ülök homokba
2013. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 Sackboy válasza:
100%
Nekem van trypophobiám. Már amióta az eszemet tudom. Undorodok az ilyen hányingerkeltő lyukaktól, sőt a sűrűn pöttyözött mintáktól is. Először én is azt hittem,hogy egyedül vagyok, de megtudtam, hogy létező fóbia. A legdurvább dolog, ami a fóbiámat szítja, az a darázsfészek/ méhkaptár (belsejében lévő lép)
2013. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!